Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A felelőtlenség támogatása a...

A felelőtlenség támogatása a karácsonyi adakozás?

Figyelt kérdés

Sajnos én így látom.

Egyszerűen kinyílik a bicska a zsebemben, mikor a történet úgy indul, hogy "XY nyolc testvérével él egy egy szobás, fűtetlen lakásban, és most nagyon hálásak, hogy kaptak...."

És ilyenkor úgy elbeszélgetnék a szülőkkel, hogy basszus, mégis mire számítottak? Mi lenne velük, ha egy évben egyszer nem menne a kamion, hogy karácsony előtt vigyék a tüzelőt, a gyerekruhát, a játékokat?

Nem csak a tévében látok ilyen családot, sajnos a közelben is laknak ilyenek. És nagyon úgy jön le, hogy ők ezt már úgy könyvelik el, hogy ez nekik jár. Egész évben abból öltözik a gyerek, amit ilyenkor kapnak, a fára is számítottak, hogy jönni fog, eszükbe se volt félretenni, vagy netán év közben gondolni a tüzelőre.

Nem is vesznek az ünnepekre semmit, mert úgy is kapni fognak: az oviból ételcsomagot, a suliból játékokat, a Vöröskereszttől ruhát, az önkormányzattól meg alapítványoktól fát, stb. Majd abból osztozkodnak a gyerekek.


Mi lenne ezekkel a családokkal, ha egyszer ez elmaradna? Ha nem menne az adomány, vagy nem érkezne ruha, vagy fa? Akkor se lenne rá pénz!


Egy ideje pont ezért nem veszek részt az ilyen karácsonyi jótékonysági össznépi megmozdulásokban, mert nekem igenis bántja a szemem, hogy az egyik család a felelőtlen életvitele mellett is kap mindenfélét. A másik pedig semmit, pedig ők is rászorulnak, csak mondjuk minimálbérért dolgoznak, így "túl magas az egy főre jutó jövedelem". Meg ugye csak két kisgyerek van, és nem egy focicsapat.


Ott tartok, ha kezdődik a pátosz a rádióban, meg a tévében (inkább csak a híreket nézem, de ott is megy a kampány), akkor inkább kikapcsolom, mert csak felmegy a vérnyomásom.



#felelőtlenség #adomány #újratermelt nyomor #támogassuk a megélhetési gyerekgyártást
2016. dec. 20. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Kevesebb lesz ettől neked? Hiszen nem kötelező adakoznod, aki megteszi, az pedig önként adja.


Én a gyerekeket nézem, legalább ilyenkor legyen egy kicsit több nekik.

2016. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Tudod a valamennyire jóindulatú emberek legalább karácsonykor vissza tudják fogni a szemét gondolataikat, veled ellentétben. Egy évben 365 nap van, szerinted azért mert a csóró család kap egy karácsonyi ajándékcsomagot már akkora hawaii az életük? Ha nem akarsz szegényeket támogatni, akkor küldj pénzt háborús övezetbe, vagy az esőerdők megmentéséért!
2016. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Messziről, látatlanban nehéz eldönteni, ki miért jut olyan helyzetbe, hogy nem tud magáról anyagilag gondoskodni. A kampányok nem válogatnak, nyilván rengeteg olyan család is bekerül a látókörükbe, akik felelőtlenségből nem jutnak egyről a kettőre. Ha adakozni akarsz, nem kell feltétlenül jótékonysági szervezeten keresztül tenni. Adhatsz olyanoknak is, akiket ismersz, akikről úgy érzed, hogy szükségük lenne rá, és megérdemlik. Összeállítasz nekik egy szép karácsonyi csomagot, vagy csak egy kis pénzt beteszel egy szép borítékba, és bedobod a postaládájukba.
2016. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Őket úgy hívják megélhetési gyermek gyártok. Csak azért csinálnak sok gyereke. Mert cserében mindent ingyen kapnak, meg marad sok gyerekért kapható pénz, amit "szülök" magára költi pl:cigi,alkohol,kávé így "szülöknek" nem kell dolgozniuk.

Ezért kéne végleg szüntetni vagy korlátozni ,gyerekért kapható pénzt, támogatásokat. Akkor szegény ""szülök"" nem fognak, nyomorban szülni sok gyereket !

2016. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
A már megtörtént felelőtlenséget nem büntetheted azzal, hogy megtagadod a segítséget. A felelőtlenséget megelőzni kell. Különösen igazságtalan, ha a felelőtlenséget más szenvedi el (például felelőtlen szülő - szenvedő gyerek viszonylat).
2016. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

"Tudod a valamennyire jóindulatú emberek legalább karácsonykor vissza tudják fogni a szemét gondolataikat, veled ellentétben. Egy évben 365 nap van, szerinted azért mert a csóró család kap egy karácsonyi ajándékcsomagot már akkora hawaii az életük?"


Szegény ""szülök"" még karácsonyi ajándékcsomagot is eladják hogy tudjanak cigit meg alkoholt venni maguknak.

2016. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

"A már megtörtént felelőtlenséget nem büntetheted azzal, hogy megtagadod a segítséget. "


Így igaz.


Hogy jobban megértsd: Ez olyan, mintha te figyelmetlen/felelőtlen vagy, és elüt egy jármű - szirénázik ki a mentő, de körülnéz az orvos - ja te felelőtlen voltál?

Akkor legyintene és visszarobogna, téged otthagyva elvérezni.

2016. dec. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Tanult dolgozó emberek adójából élősködnek, mindent ingyen kapnak. Utána van pofájuk sírni tévében ""nem tudnak megélni"" gyerek csinálásból.
2016. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7: Nem, ez inkább olyan, mint ha én ütnék el mást a zebrán, egymás után nyolcszor, és nem érteném, hogy miért baj, hogy nem adom meg az elsőbbséget másoknak.


Az ilyen szülők nem maguknak ártanak a legtöbbet, hanem a gyerekeiknek, és nem egyszer követik el ezt a hibát, hanem többször is. És továbbra is ész nélkül szexelnek, védekezés nélkül, mert a gyerek isten ajándéka, és nem érti, miért kéne gumira vagy tablettára költeni, mikor így sincs pénze.

De persze annyira nem szegények, hogy elmenjenek dolgozni...


Egyébként én amúgy sem vagyok oda azért, hogy most karácsonykor mindenkit szeretni kell.

Ha a gyerekeimnek összegyűlik egy csomó kinőtt ruhája, akkor két-három ismerős család közt szoktam szétosztogatni, ünneptől és évszaktól függetlenül. Kidobni nincs szívem, így meg tudom, hogy jó helyre kerül, és örülnek is neki.


A ti válaszaitok is azt mutatják, hogy ez az adakozás termeli újra a nyomort és a felelőtlenséget. A gyereken nem csattanhat az ostor, nem fázhat, nem éhezhet: muszáj nekik adakozni. Ha mások nem teszik, akkor meg is fagyhatnak télen, mert a szülők képtelenek róluk gondoskodni.

De ez már akkor is tiszta sor volt, mikor csak egy gyerek született egy fűtetlen, egyszobás putriba! Ehhez nem kell 4-8 gyereket örök nyomorra kárhoztatni, hogy kiderüljön! De valahogy ezek a szülők úgy érzik, hogy persze, jöhet a következő gyerek, mert arra is jár a családi pótlék, és "majd csak lesz valahogy".


Megakadályozni ezt az életvitelt pedig nem lehet, demokratikus államban legalább is nem.

Mit lenne a megoldás?! Jön valami bizottság, aki eldönti, hogy kinek hány gyerek engedélyezett, és utána leköti a szülőket?! Vagy megtiltják nekik, hogy szexeljenek?

A nemi élethez mindenkinek joga van, ingyen van, elérhető, és következménnyel jár: újabb gyerek születik a semmibe. Sokszor csupán azért, mert nem volt pénz abortuszra se. :(

2016. dec. 20. 12:46
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Kb ennyit ér a védőnői meg gyerekvédelmi szolgálat, tehetetlen banda. Ha akarom akkor száz nőtől lehet ezer gyerekem a legnagyobb putriba, úgyse tudnak kiszedni belőlem egy fillért se, elvegetálok a segélyeken, max elveszik a gyereket. Annyit gyártok ameddig még van kapacitás, majd neveli az állam mások pénzén. Semmi korlátozás nincs a gyerekszámot illetően, nem kötelező az elköttetés és vaszektómia sem, körülményeket elvileg kell biztosítani, gyakorlatilag impotensek a hatóságok és nincsenek hatásos jogkövetkezmények.

Ennek eredménye a legszegényebbek irdatlan elszaporodása a többség kontójára. Amikor pedig azt sulykolják hogy sajnáljuk ezeket a putrisokat különben mi vagyunk a rosszak, minden normális embernek kinyílik a bicska a zsebében. Nem én tojtam ezeket a semmire a más nyakára, mégis én fizetem az adómból. Ezeket mindig szánni kell és segíteni nekik, míg az átlagembert egy törlesztőrészlet elmaradásért kilakoltatással fenyegetik.

Mi kell ide? Kőkemény alkalmassági vizsgálat a gyerekvállalás engedélyezéséhez, kényszerabortusz a tenyészeteknek, börtön és elköttetés a körülményeket nem biztosítóknak. Máris megszűnne a focicsapat-nyomor.

De neeem, legyen csak minden putrisnak lehetősége az utcára szülni, nehogy sérüljenek a kis jogai.

Nem tetszik a kis érzékeny lelküknek? Minden putritámogató között elosztani az állami gondozásba került gyerekeket, fizessék csak ők a számlát.

2016. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!