Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a hidegtűrésem?

Figyelt kérdés
22 fokban a munkahelyen én két pulcsiban ülök, míg a többiek egy pólóbam, vagy ingben. A koliban, ahol lakom, 18-20 fok van éjjel, és alá-fölé öltözök a pizsamának, plusz két takaró. Nyáron is van rajtam általában egy kardigán. Hozzá lehet edződni a hideghez?
2016. dec. 20. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Otthon felejted a kardigánt s a melegruhát lassan hozzászoksz.
2016. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tom, ez mennyire jó ötlet, de egyszer a buszon hallottam, hogy valaki mondta egy másik valakinek, hogy ő egyszer télen full kitárt ablaknál aludt, és ajánlotta másnak is, mert azóta tök jól bírja a telet; mármint ez még valami friss dolog volt talán akkor, tehát arra a télre vonatkozóan, vagy már nem tudom, és mondta, hogy először igen, megfázol, de utána meg tök jó lesz. Mármint amikor elmúlik a megfázás, hogy megerősödik annyira a szervezete, hogyha az elmúlik, akkor utána már nem fázik meg többet, meg tök jól fogja bírni a hideget. Amúgy én nem tom. Én szerintem nem csinálnám:D Mondjuk pl esetleg talán a kihűlt kád vízben még ücsörögni esetleg, meg nem úgy aludni talán, hogy fullra nyitva van az ablak, bár az is beválhat, de esetleg, hogy tovább tartod nyitva, vagy egyik tanárom anno mesélt valamit, talán Skóciában járt, és akkor ő meg akikkel volt, még kabátban is ott dideregtek, és volt ott kislány, akinek blúzban kellett mennie, és akkor így szokott hozzá, és nőtt az ellenálló képessége. Talán több sima blúzos embert is láttak. Szóval hogy akkor esetleg egyre vékonyabban öltözve mész ki. De mondjuk pólóban talán azt azért már nem mondanám, csak mondjuk először vékonyabb kabát, utána max pulcsiig mondanám, vagy talán mellény+ hosszú ujjú póló. Az már tényleg nagyon alap. És akkor hogy egyre több ideig maradsz kint akár. De mondjuk én nem tom, de van ilyen alkalmazkodás egyébként tényleg, pl egy házi malacka tök hamar vissza tud alakulni vadmalaccá, hogyha kikerül a vadonba egyedül, ő pl nagyon gyorsan alkalmazkodik, meg az evolúció is azt csinálja, csak pl az generációkon keresztül. Pl ha sok felmenőn keresztül visszamenőleg hegedülnek, akkor láttam már olyat, akinek összenőtt valamelyik két ujja ebből kifolyólag, és már úgy volt, amikor született.
2016. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni. Utána a hideg meleg tűrésed is alakul. Az előzőre nehogy hallgass.
2016. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Sportolok (futok), de ajtótól ajtóig, mert különben fázok.

Megfázva szerintem utoljára általános iskolában voltam, nagyon jó az immunrendszerem, de didergek :D

2016. dec. 21. 00:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, csak ido kerdese, meg foleg ha bevallalod a didergest.

Vagy koltozz Szekelyfoldre, itt a -25/30 fokban tutira megedzodsz.

2016. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Èn szimplán nem öltöztem be soha, ha hideg volt sem. Eleinte fáztam, de hozzászoksz.

Most pl 18-19 fokban pòlòban elvagyok simán. A albèrletünk elèg hideg, 1 db konvektor van az egèsz lakásra, a konyhán tèlen estènkènt szerintem 16 foknal nincs több, de nem fázok rövidgatyában srm.

De 4 ève nem voltam beteg sem, a kolleganőm aki állandòan be van bugyolálva az meg folyton taknyos miòta tèl van.

2016. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én hűtőházban dolgozom 5 fokban. Folyamatosan pakolok. Izzadok. Javaslatom: állj fel néha és mozogj.
2016. dec. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Építs izmot. Nagyobb a hőtermelés.
2016. dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat! (Ismét :D)

Kipróbálom mindet.

2016. dec. 29. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!