Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányoknak melyik oldalt...

A lányoknak melyik oldalt illik sétálni?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy a nőknek a férfiak egyik oldalán illik menni. Néha ( a durvábbak ) azt is mondják hogy a másik oldalt csak a K-k mennek.

De melyik oldalon illik mennie a lányoknak?


2016. dec. 21. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez akkora baromság.. Menj ahol jól esik. Mitől ne "illene" az egyik vagy másik oldalon menni.
2016. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
"Bal oldalt kutyát és qrvát visznek"
2016. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Kardot, f***t bal oldalon hordunk. - Szól a félig homofób katonai mondás.

Amikor régen kirántották a kardot, nem akarták, hogy azzal sérülést okozzanak a nőnek, akinek azt akarták sugallani, hogy a szeretet, amit rájuk erőszakolnak, mennyit ér, ezért jobb oldalra állították a nőket.

Később alakult ki, hogy azok a nők, akik nem csak státusz szimbólum miatt vannak veled, hanem szimplán egy könnyen hozzáférhető vaginát jelentenek, azaz K-k, azokat nem becsülöd meg annyira, hogy megvédd őket, ezért a bal oldalra állítod és ezzel fejezed ki mennyire nyomorék vagy lelkileg.

2016. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. dec. 21. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Mindig a járdától távolabbi, fal melletti oldalon illik a nőnek menni. Ez még ma is érvényes szabály. Kisebb a balesetveszély, ezért.

Csak a mai fiatalok nem törődnek az illemszabályokkal.

2016. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kevésbé "veszélyes" oldalon. Ahogy az előző írta példákkal.
2016. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha azért kérdezed, mert be akarod tartani, akkor tök mindegy. A kardos szabály, amit fentebb írtak csak akkor lenne valójában nem totálisan mindegy, ha még mászkálnának az emberek kardokkal és ha mindenki jobbkezes lenne. Tudjuk, hogy egyik állítás sem állja meg a helyét. A járdás dolognak megint semmi gyakorlati értelme nincs.

Ez egy ezeréves "illemszabály", amit régen is legalább tucatnyi módon ismert mindenki és akkor se érdekelte a döntő többséget ez a felesleges cécó.

2016. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem tök jó dolog.

Nyilván semmi gyakorlati jelentősége nincs, sőt, az is belefér, hogy az embert hülyének nézik emiatt, de ez engem nem érdekel.


Én nagyon szeretem az ilyen dolgokat, az apró figyelmességeket, a hagyományokat.

Ezek nélkül szegényebb lenne a kultúránk, össze-vissza csapódnánk, minden mindegy lenne.


Szerintem ezek aranyos értékek, és férfias gesztusok. Én ezeket még a nagyapámtól meg az apámtól tanultam, és biztos, hogy a következő generációnak is meg fogom tanítani. Mert szép dolgok, mert kifejezi a tiszteletünket, hogy fontos számunkra a másik, mert jelentőséggel ruházza fel az adott személyt!


Olyan ez, mint egy normális kézfogás, vagy egy koccintás szabályai, vagy hagyományai.

Ha velem valaki nem tud normálisan kezet fogni, az már 6 kilométer hátrányból indul.


Szóval a kérdésre válaszolva, tőlem mehet akárhol a lány, ha egyértelmű kívánsága van ilyen téren.

De ha nincs, akkor én biztos, hogy bal oldalról fogom kísérni.

2016. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban van a kardos szabály is, de utána, ahogy egyre nagyobb lett a közlekedés, megjelent az, hogy a járda belső oldalán.


Mi homofób a 2. megjegyzésében? nem esett le nekem.

2016. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A régi illemkódex szerint, a tisztességes nő helye a jobb oldalon, a qrvák a baloldalon.

Innen is ered a mondás, nem tudom ismered e, hogy "ez csak egy balkézről való kapcsolat", ha leakarnak minősíteni egy nőt.

Szerintem ezzel ma már a hétköznapi életben senki nem törődik, vagy csak nagyon kevesen.

2016. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!