Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hallani szinte kizárólag...

Miért hallani szinte kizárólag negatív megjegyzéseket arra, aki gurulós bevásárlókocsit használ?

Figyelt kérdés

Ötvenes éveim közepét taposom és rengeteget kell cipekednem, mert rám marad a mindennapi főzéshez a bevásárlás a boltokban és a piacon. Nyáron megoldom kerékpárral, de ilyenkor nagyon elegem van a nehéz csomagokból.

Nem vagyok öreges, szeretem a modern dolgokat, de a praktikusakat is.

Kaptam egy gurulós bevásárlókocsit (egyesek banyatanknak hívják), ami jelentősen megkönnyítené a dolgom, de mindenhonnan lehurrognak. Úgy vagyok vele, hogy már egyszerűen nem érdekel, de mégis kíváncsi lennék rá, hogy mitől ez a diszkrimináció azokkal szemben, akik használják? Meg tudnátok indokolni?


Csak mellesleg jutott eszembe, hogy a bőröndjüket keréken rángatókat senki nem cikizi.



2016. dec. 21. 15:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Mert az emberek ostobák, és mert szeretnek másokat kinevetni akinek a helyzetében nincsenek benne. Bár én általában csak mókás viccként hallom ezt, nem negatív vagy gyűlölettől fröcsögve. Ha így lenne, azt az embert már eleve nem is venném komolyan. Illetve a véleményére nem adnék.
2016. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Igazából szerintem nem is annyira a kocsival van a probléma, hanem azzal, hogy azt idősekkel hozzák összefüggésbe, hiszen általában ők használják. Tehát az idősekre kivetített negatív indulat csapódik le az egyébként semmiről sem tehető banyatankon :)
2016. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat.


2-es: Tehát a banyatank semmiről nem tehet, csak az azt használó idősek. Ezt kifejtenéd bővebben?

2016. dec. 21. 15:49
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem a használó irányába megy a diszkrimináció ahogy írod, hanem a tárgy irányába. Ma pl. a 7-es buszon egy néni is hozta magával és közlekedni nem lehetett tőle. Borzasztó volt, hogy se kikerülni se átugrani nem lehetett. De nem a nénire haragudtam, hanem arra, hogy a szituáció nem a legjobb, mert ha szólok miatta, akkor azt hiszi, hogy őt sértem ezzel.
2016. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
#3 - ha szeretnéd: sajnos ma ott tartunk, hogy a rohanó világot képező feltörekvő generáció nehezményezi, amikor úton-útfélen az idősödő korosztályba botlik. Mert miért csúcsforgalomba mennek a piacra, miért megy a rinya az ülőhelyért, miért sipítoznak a pénztárnál ésatöbbi, ezerféle indok, amiért épp utálni kell az öregeket.
2016. dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es! Nem kötekedésből írom, csak tényleg az okot szeretném megismerni. Mert egy buszra feltolt babakocsi, a földre tett egyéb csomagok, vagy a degeszre tömött hátizsákok a fiatalok hátán ugyanúgy megfogják a forgalmat, vagy nem?
2016. dec. 21. 15:54
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőle viccet, tervezz heavy metal stílusban matricát rá jól olvasható BANYATANK felirattal, ragaszd rá, és mindenki jót fog nevetni rajta a piszkálódás helyett. Az önirónia néha csodákra képes.
2016. dec. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Dehogynem! El sem tudod képzelni, hogy hányszor volt (és meddig fajult) balhé a buszon/villamoson, csak mert az ifjú titán éppen valakit ledarált a le nem vett hátizsákjával. Persze amíg kocsival jártam, kimaradtam ezekből, de aztán jó pár évig tömeg közlekedtem. Volt, hogy sima utazásból majdnem késelés lett. Szóval igen, de nem is olyan rég már volt itt ez téma, lett is belőle ribillió :D
2016. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5%
Mert útban van és még a tulajdonosa van felháborodva ha megkérik, hogy hadd lehessen már felszállni a buszra.
2016. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni jópofa, vidám mintás darabokat is.

Láttam már huszonéves lányt ilyen kocsival kijövet a L-ből.

2016. dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!