Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Oroszországban mennyire...

Oroszországban mennyire tudnak angolul?

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ az ország mely részén, és a mely részén belül is hol jársz. Amúgy nem jellemző. Moszkva, Szentpétervár főbb bevásárlóutcáiban ott tudnak (ugye a kereskedelem miatt) az orosz riviéra felkapottabb helyein (pl szocsi, novorosszijszk), de amúgy az oroszokra nemigen jellemző hogy tudnának angolul. Bár iskolai angoloktatás már egy ideje van, szóval a "konyhanyelvet" egyre többen beszélik, de az Urálon túl, dél-szibériában, meg az eldugottabb helyeken te angolul beszélő embert szerintem nem találsz. Meg rohadt nagy ország.


Bár megjegyzem hogy a franciák nagy része sem tud angolul, úgyhogy szerintem Oroszországban tudnak arányaiban annyian valamilyen szinten angolul, mint a franciák (akik nemzeti büszkeségből nem óhajtják mások nyelvét beszélni, tanuld meg te az övéket, tapasztaltam már ezt)

2016. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Az oroszok tudnak angolul. Más dolguk sincs. Na nyilván nem a fejkendős öregasszonyok, de az a generáció, amelyik egész nap azt a világító izét markolássza, az azért tudogat. A kisebbségeik meg az utódállamaik nem tudnak angolul. Mert ők oroszul tudnak. És az épp elég is volt nekik az idegen nyelvtudásból...
2016. dec. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
92%

En moszkvaban elek es szerintem a 2. valaszolo altal leirt vilagito izet nyomkodo generacio tagja vagyok (16 eves). Es sajnos nem igazan jellemzo hogy tudnanak az oroszok angolul. Persze ahogy az elso is irta a kereskedelemben es a vendeglatasban dolgozok meg, ahogy tudnak angolul, illetve azert vannak kivetelek is de pl a mi generacionk picit hasonloan a franciakhoz, ha mar csak buszkesegbol, de lustasagbol biztosan, nem annyira beszel angolul. Az iskolaban persze tanitanak minket, igy egy alap tudas ugy ahogy osszeszedunk, igy ha egy tizenevest szolitas le az utcan, es eppen van kedve akkor persze tud valaszolni. Petervaron ugyan ez a helyzet, de ezeke a nagyobb varosokat elhagyva mar tenyleg eleg kevesen beszelnek angolul.

Ha esetleg van meg kerdesed, nyugodtan ted fel privatban

2016. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
92%
sztem a fiatalok kb úgy mint itthon az idősebbek pedignem igazán.
2016. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Zérus.
2018. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!