Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazi vagy divat emo? 14/f

Igazi vagy divat emo? 14/f

Figyelt kérdés
Néha szoktam emo zenéket hallgatni..Szertem a fekete ruhákat, es nagyon könnyen meglehet sérteni, Csomoszor szoktam szomorú lenni..Néha szoktam örülni hogy jajj de jó emo vagyok, de ezen kivűl minden tulajdonságuk igaz rám..Most akkor divat vagy normális emo vagyok?
2016. dec. 29. 17:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy ha emo vagyok milyen fajta?
2016. dec. 29. 17:29
 2/9 Clay Morrow ***** válasza:
Nem létezik olyan, hogy emo. Ez csak kitaláció, meg is halt 2008-ban. Inkább foglalkozz más dolgokkal, pár év múlva röhögve fogsz visszagondolni mostani énedre.
2016. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"normális emo"

Ez paradoxon

2016. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem értem mért kell mindenbe belekötni..de ha ennyire fáj akkor tessék, sima emo
2016. dec. 29. 17:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es, had emózzon, szerintem kevés olyan ember van aki nem röhögve gondol vissza a 14-16 éves énjére.
2016. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az emo kb 10 éve volt divat. Ma már csak az se. Akkor is voltak, akik nyíltan vállalták hogy pózer emók, meg voltak akik próbálták játszani az agyukat hogy mekkora igazi emok, de igazából ők is csak pózerek voltak. Csak beképzelték hogy nem azok.
2016. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen 10 éve? 20 vagyok, én még 14 évesen nagyban emós voltam, vagyis azt hittem hogy az vagyok. :D (Kimerült annyiban hogy oldalt választottam el a hajam, volt egy kis masnis csatom, meg kockás sálam, csőnacim tornacsukám) Myvipre meg facebookra feketén kihúzott szemes képeket raktam fel. és akkor már nagyon el hittem hogy menő vagyok. Myvipre meg facebookra feketén kihúzott szemes képeket raktam fel.
2016. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
na valamit elcsesztem, sebaj. :D
2016. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "emo" leginkább egy divat stílusirányzat volt, mely kb 2006-2007-ben lehetett a legnépszerűbb és legelterjedtebb itthon, 2008-ban meg már szó szerint kihalt. Ma már nagyítóval is nehéz emo-s embert találni, én legalábbis már minimum 6-7 éve nem láttam sehol egy darabot se, se itthon, se külföldön.

Ez a stílus azért váltott ki nagyon sok emberből ellenérzést és utálatot, mert sokan teljesen félreértelmezték az emo eredeti jelentését (ami egy kifejezetten emocionális hard rock zene), és összekeverték a depresszióval (ami egy súlyos pszichológiai betegség). Nagyon sok emo-s csak megjátszotta, hogy nagyon érzelmes, meg visszahúzódó, és az emo-s kinézet pedig alapba nem valami szép.

Ami leginkább kiváltotta az emberek ellenérzését, az a túlzott érzelgősség, és a megjátszott depresszió volt.

nem csoda, hogy ez a stílus már majdnem 10 éve teljesen kihalt, az USA-ban is már csak nagyon kevés követője van.


Ha csak magánál az emo szónál maradunk, az csak azt jelenti, hogy emotional, tehát érzelmes. Maga az emo nem ez, hanem az ilyen zene és a hozzá párosult (megjegyzem förtelmesen kinéző) öltözködési és hajviseleti stílusirányzat. A megjátszás meg már csak hab a tortán.

Mellesleg az emo-sok kb 99%-a divat emo-s volt. Ha nem az lett volna, nem halt volna ki ez az egész pár év alatt.

2016. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!