Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek igazságtalannak,...

Nem érzitek igazságtalannak, hogy mások mindent megkapnak a szüleiktől, de a többi embernek meg egész életükben dolgozniuk kell, ha el akarnak érni valamit?

Figyelt kérdés

Nem sajnálom más gyerekektől a zsebpénzt vagy hogy a szülei sokszor viszik el ruhát vásárolni, meg telefont kapnak szülinapjukra, de akad azért olyan szülő, aki ennél jóval messzebbre megy.


Csak úgy odab*asznak nekik egy kocsit, egy lakást a 18. szülinapjára, 15 éves korától kezdve egyedül mehet a tengeren túlra évi többször is akár, ahogy kijön az új iphone megkapja, ha a régi jó állapotban van, akkor is, fizetik a tanulmányait, akármi.


Más meg azon aggódik, hogy reméli kijön a fizetésből, csak egy szobát tud bérelni és azt is épphogy ki tudja fizetni, éveket dolgozik a kocsira, hogy végre használhassa a jogsiját, amit a két hónapos nyári diákmunkájából finanszírozott, a Balatonig jut maximum el, ha tönkrement a telefonja karácsonyra kap egy újat úgy hogy az összes családtagja beleadott valamennyit és hosszú évekig törleszti a diákhitelt.


2016. dec. 31. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Más meg 6 hónaposan éhenhal egy fűkunyhóban
2016. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
De.
2016. dec. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel mások élete. A sajátomban szeretnék boldogulni.
2016. dec. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem mert legbelül tudom hogy ezeknél az embereknél sokkal talpra esettebb vagyok és eltudom magamat tartani. Ráadásul nem kell mindig nyalni anyunak/apunak ha kell valami.

Most ha belegondolsz ha véletlen nem tejelni nekik tovább anyu/apu akkor ezek az emberek biztos hogy nem tudnák eltartani magukat. Nem jó ha minden a gyerek segge alá van tolva.

2016. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyerekként soha nem kaptam zsebpénzt és minden ruhám osztrák rokonok leselejtezett ruhája volt.

Mégsem voltam irigy, inkább figyeltem arra, hogy felnőttként normális életem legyen.

Én legalábbis elég szépen láttam miért nem volt pénzünk: szülők bagóznak, isznak, nem tanultak tovább gimi után.

Már 12 évesen tudtam, hogy soha nem fogok egy fillért sem bagóra, piára költeni és nem megyek hozzá olyan pasihoz akinek csak a pia számít.

Nem kaptam sem lakást, sem autót, mégis saját erőből a párommal (ő dettó ugyanez a sztori), vettünk lakást, kocsit és évente 2-3x járunk külföldön.

2016. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akármit csinálsz, mindig lesz egy rakás nálad gazdagabb, meg egy rakás nálad sokkal szegényebb ember is. Tekintve, hogy Magyarországra, Európába születtél, sokkal többen lesznek az utóbbiak, szóval inkább a rinya helyett örülj és ha ez minden vágyad, akkor adj bele apait-anyait, hogy majd a te gyerekeidnek is megadhass mindent.
2016. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy az ember sikeressége nem azon múlik, hogy a segge alá tolnak e dolgokat vagy sem.


Persze, hitegethetjük magunkat a "magamnak dolgoztam meg mindenért" résszel, Én is ezt teszem, egyrészt büszke is vagyok rá. Másrészt attól nem leszek jobb, hogy az életemet végig kell szopnom ha el akarok érni valamit.


A kocsi, lakás dolognál meg megfordítanám a kérdést. Te sajnálnád a saját gyerekedtől ha megadhatnád neki? Képes lennél azt mondani, hogy bocs fiam/lányom, az én egész rohadt életem ráment arra hogy lakást vegyek magunknak, akkor a tied is menjen rá ugyanúgy?


Ráadásul azt veszem észre, hogy akinek jobb kezdő lehetőségei vannak, az később is magasra tud jutni. Sajnos én nagyon sokszor azt látom, hogy a legtöbb szegény szülő már alapvetően elülteti a gyerekben a panaszkodás és kifogáskeresés csíráját, elindítva ezzel őt a lejtőn. Bezzeg ahogy írták, a cigire, piára mindig akad pénz.


Na meg ugye átlag családnál is mit látok? Nem az hogy fiam itt van 10 ezer forint, menj el sportolni, iratkozz be tanfolyamra. Hanem tessék itt van, mehetsz bulizni, meg napi 1 doboz ciginél azért ne legyen már több...

2016. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na meg ugye hogy nézzük a dolgokat?


Van aki csak szobát tud bérelni. Kínában 20-an laknak egy szobában. Afrikában házad sincs, csak egy kajiba.

Évekig dolgozol kocsira. Máshol esély sincs arra hogy valaha autót vezessen.

Nyári diákmunkára kell menned. Máshol napi 1 kenyér áráért dolgoznak emberek.

Te a Balatonig jutsz el, más életében nem lát nagyvárost.

Ugyanez a telefonnal, Afrikában térerő sincs nem hogy telefon.

Diákhitelnél is, legalább van lehetőséged tanulni. Máshol konkrétan nincsenek iskolák és maximum gyerekkatonának visznek el.


Persze ezzel nem azt mondom, hogy meg kell nyugodni amiért másnak szarabb. De ha már azt nézed, hogy másnak jobb, akkor nézd olyan szemmel, hogy neked mit kell tenned azért, hogy jobb legyen neked is. Irigykedés helyett mindig cselekedni kell.

2016. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem. Ugyanis aki mindent megadhat a gyerekének, annak az őse volt olyan leleményes és dolgozott, élt a lehetőségeivel.. a többi mit csinált? Rinyált, hogy neki is járna jobb, de a kisujját se mozdította meg érte.. mert jaj munkával, jár, jaj meg kell erőltetni magát, jaj sokáig tart.


Te mit csinálsz? rinyálsz meg irigykedsz másokra ahelyett, hogy dolgoznál.. és itt nem csak a napi 8 órás munkát nézem és utána pedig döglést a tv előtt.

2016. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!