Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom mi legyek (? )

Nem tudom mi legyek (? )

Figyelt kérdés
11.-es vagyok szüleim orvosnak szánnak ezért biologia kemia faktot is felvettem a suliban ahol közölték hogy esélytelen hogy emelt érettségit tegyek de az igazság az hogy nem is szeretnék orvos lenni és a jegyeim sem állnak valami félyesen.Matekból es magyarból új tanarokat vettek fel akiknek életcéljuk hogy tönkretegyék az életünket mind a kettőből 5 voltam most matek 2 magyar 3.a biológiát es a matekot szeretem mert jo vagyok benne viszont a matekrol lemondhatok.Nem tudom mi legyek es mit kezdjek az eletemmel nem celom hogy gazdag legyek csak hogy probléma nélkül meg tudjak élni.Mit tegyek?
2017. jan. 2. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Az iskolában elért eredményeid nem feltétlenül függenek össze azzal, hogy az életben hogyan leszel képes megállni a helyedet. Nagyon sok rossz, kifejezetten rossz indulatú tanár van akiknek fogalmuk nincs arról hogyan kellene tanítani, csak ledarálják a kötelező anyagot, tojnak bele mindenbe és pofára osztályoznak. Tisztelt a kivételnek természetesen, mert normális tanárok is vannak elvétve. Nekem szinte csak rossz tanáraim voltak. 8 év alatt nem voltak képesek megtanítani angolul mert teljesen rosszul csinálták, aztán felnőtt koromban elmentem egy nyelviskolába ahol jó tanárok voltak és 3 hónap alatt megtanultam annyira, hogy le tudtam tenni a középfokú nyelvvizsgát. Most éppen a felsőfokúra készülök... Szóval ne keseredj el, később még lesz lehetőséged bepótolni mindazt amit most a hülye tanárjaid miatt el kell mulasztanod. Ha szereted a matekot, akkor legyél programozó, bár annak amit az iskolában matekórán tanítanak nincs sok köze a programozáshoz. Ami fontos, hogy mindenképpen tanulj valamilyen idegennyelvet, főleg angolt ha érdekel a programozás, esetleg németet, mert Németországban viszonylag jól el lehet helyezkedni bármilyen szakmában. Ha itt akarsz maradni Magyarországon, akkor sok jóra ne számíts. Már ennyi idősen az iskolában is tapasztalod, hogy állandóan bántanak és megaláznak, ugyanerre számíthatsz az életben is. De ha eléggé elhatározod magad, akkor túl tudsz ezeken lépni és el fogod érni a célodat, csak legyen egy kitűzött célod.
2017. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha meg akarsz felelni a szüleidnek, amivel egyébként te sem jársz rosszul, akkor járj külön tanárhoz. Egyébként meg helyetted nem tudjuk kitalálni mi legyél. Nehéz manapság hosszú távra tervezni, jó hivatások tűnhetnek el nemsokára egyik napról a másikra. Nézd meg miért mit fizetnek, mire van kereslet a világban, mi az amit hosszú távon is lehet csinálni, nem csinál ki 10 év alatt. Szerintem államigazgatás, erőszakszervezetek, nehéz fizikai munka, veszélyes anyagokkal dolgozás, vendéglátás, csak ülőmunka, állandó stressz kizárva. Szvsz legjobb, ha magadnak dolgozol. senkinek nem vagy a beosztottja, és te sem vagy senkinek a főnöke.

Ha a matek jól megy(a jegyeidtől függetlenül), informatika irány is jó lehet. Ha jó hagyományos szakmát keresel: víz/villany/gázszerelő, ha maradnál az egészségügynél esetleg gyógytornász. Ezek mind olyan szakmák, amikkel itthon és bárhol a világban is boldogulsz, ha egy nyelvet is jól tudsz mellette.

2017. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!