Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőtársaim! Milyen tapasztalato...

Nőtársaim! Milyen tapasztalatotok van az állásinterjúkkal kapcsolatban, ért hátrányos megkülönböztetés amiatt mert van gyereketek, vagy esetleg megkérdezték, hogy szeretnétek-e?

Figyelt kérdés

Most nyilván nem azokra gondolok akik már jó ideje egy cégnél dolgoznak és jó viszonyban vannak a főnökkel így nem jelentett problémát gyesről visszatérni.

Engem azért érdekel ez,mert nincs még gyerekem viszont szeretnék,de a munkahelyemen már azzal indítottak,hogy van-e gyerekem,ha nincs mikorra tervezném. Mondtam nem tudom még,friss a kapcsolatom. Mondta az interjút végző, hogy az jó,mert nem szeretik a gyerekes anyukákat mivel sok a nyűg velük. Egy állami cégről van szó.



2017. jan. 2. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Kamu. Ilyet állásinterjúztató nem mondhat ki nyíltan. Egyébként meg az állami szférában tolerálják a legjobban a szülést, nem véletlenül dolgozik ott aránylag sok nő.
2017. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
ez hülyeség, törvénysértő megkérdezni..
2017. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Embert ölni is törvénysértő, mégis megteszik.
2017. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Én még fiatal vagyok (23), eddig nem kérdezték sehol se azt hogy van-e, de azt sem hogy szeretnék-e.

De 11 órában dolgozom, szóval ide az anyukák nem is jelentkeznek.

2017. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekem minden interjún megkérdezték, hogy mi a családi állapotom és mikor tervezek szülni.

Mindig azt mondtam, hogy mostanában nem, majd sokára. Az meg a saját magányügyem, hogy igazából mit tervezek. Nem látnak a fejembe.


Más fajta kellemetlenség is ért. Volt olyan kis cég, ahol a főnök interjúztatott és konkrétan közölte, hogy az is a feladatom lenne, hogy őt szórakoztassam. Azt hittem, hogy poénkodik, röhögtem is rajta, aztán mondta, hogy nem vicc, ő arra gondolt, hogy "úgy" nagyon szívesen elszórakozna velem, mert mennyire tetszem neki és mennyire szimpatikus vagyok, és pont ilyen titkárnőre vágyik. Na, rögtön felálltam és gyorsan eljöttem. Ráadásul a világ végén volt valami telephely, akkor épp autóm sem volt, úgyhogy busz, aztán gyaloglás odáig. Vicces volt, de azért kicsit be is voltam rezelve.

2017. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Tőlem megkérdezték, két gyerekem volt akkor, azt is, hogy hány évesek. Félhangon még az is elhangzott, hogy ugye akkor nem tervezek többet...Amerikai székhelyű multicégről van szó, ahol elvileg még szigorúbban vesznek mindenfajta megkülönböztetést.
2017. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Törvénysértő vagy nem, mégis alkalmazzák. Nem csak az én tapasztalatom ez,hanem már mások is mondták.
2017. jan. 2. 14:11
 8/20 A kérdező kommentje:
A 23 éves fiatal lánynak válaszul tőled szerintem azért nem kérdezték még meg,mert nagyon fiatal vagy. Én viszont elmúltam már 30.
2017. jan. 2. 14:13
 9/20 A kérdező kommentje:
Sőt egyszer fiatalabb koromban még azt is megkérdezték, hogy van-e barátom mintha az olyan lényeges dolog lenne állásinterjún.
2017. jan. 2. 14:14
 10/20 A kérdező kommentje:
Férfiaktól biztos nem kérdeznek hasonlóakat érthető okokból.
2017. jan. 2. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!