Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bevalljam állásinterjúkon,...

Bevalljam állásinterjúkon, hogy miért nincs jogsim, egyáltalán mennyire jellemző hogy megkérdezik akkor is ha nincs rá szükség?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan esetet ismerek,saját tapasztalat is ahol megkérdezik,hogy van-e jogsim akkor is amikor nincs szükség rá az adott munkahelyen. Nyilván ha mondjuk területi képviselőnek jelentkeznék akkor fontos lenne,de legtöbb munkára nem tudom miért kell.


A fő ok hogy nincs az,hogy epilepsziás vagyok és kicsivel több mint 1 éve vagyok csak rohammentes. Most már jól vagyok,de szigorú feltételekhez kötik az epilepsziások jogosítvány-letételét.



2017. jan. 2. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Valld be. Ha az epilepszia kizáró ok a munkakörnél, akkor jobb tisztázni a dolgokat.
2017. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Állásinterjún elég, ha eü. okokra hivatkozol, a HR-esnek semmi köze hozzá. Foglalkozás eü. vizsgálatnak pedig kellene lennie belépéskor, hogy alkalmas vagy-e a munkavégzésre, ott meg nyilván el kell mondanod.
2017. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden munkakör esetében van kötelező alkalmassági vizsgálat. Ott az orvosnak feltétlen mondd meg, ő majd eldönti, hogy ez kizáró ok-e az adott munkakörben. A munkáltatónak a konkrét betegséghez nincs köze, neki csupán annyit kell tudnia, hogy orvosilag alkalmas vagy-e, vagy nem.

Állásinterjún nem mondanám meg, mert lehet, hogy emiatt nem kapnád meg az állást, még ha nem is jelent gondot az adott munkakörben, ugyanis sokan félnek az epilepsziás betegektől. Viszont a közvetlen felettesnek, munkatársaknak egy idő után érdemes lenne elmondani, már csak azért is, hogy egy esetleges roham miatt ne essenek pánikba, ne csináljanak butaságokat.

2017. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az utolsó tökéletes választ adott. Nem szívesen titkolom egyébként, de sajnos még mindig félelmet kelt ez a betegség az emberekben. Hiába vagyok tünetmentes ha meg vagyok bélyegezve mint epilepsziás. Csak olyan munkahelyre mennék amúgy ahol nem tenném ki magam veszélynek.
2017. jan. 2. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
olyan helyre ne jelentkezz, ahol elvárások közé írták. Ahol meg nem elvárás, nem is fogják megkérdezni, legfeljebb azt: van jogsid? - Nincs. Nem fogják kérdezni, miért? vagy ha mégis: - nem akarok vezetni. Semmi negatív dolgot ne mondj magadról, a betegségedet sem kell, csak az orvosnak, akire meg titoktartás vonatkozik.
2017. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ede1219 ***** válasza:

"A munkáltatónak a konkrét betegséghez nincs köze, neki csupán annyit kell tudnia, hogy orvosilag alkalmas vagy-e, vagy nem. "


Az epilepszia azon kevés betegségek egyike, amit ha nem mondasz el, és rohamod lesz - bármikor lehet több év tünetmentesség után is -, akkor lesnek/megijednek, nem tudják mit csináljanak veled, rosszabb esetben azt hiszik, beittál/drogoztál, ha elmondod, akkor meg nem vesznek fel, mert félnek tőle, mint ördög a tömjéntől.

2017. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az 5-ös írta: ahol az elvárásoknál ott van, oda kell. Ha csak megkérdezik az interjún a sokadik kérdésnél, vagy miután felvettek, hogy "amúgy van jogsid?" nyugodtan elmondhatod.

Nekem sincs, kérdezték interjún is, és fel is vettek oda anno. Nem ezen fog múlni. Boncolgatni meg teljesen felesleges, hogy miért nincs, meg irreleváns is: ahol kell kell, ahol nem feltétel, oda meg majdhogynem mindegy.

2017. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!