Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom, mit kezdjek az...

Nem tudom, mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, most fejezem be a mesterképzést az egyetemen, egy olyan szakon, amit azért kezdtem el, mert nem vettek fel oda, ahova elsőként jelentkeztem. Ezzel a szakkal szinte esélytelen bármi normális fizetést kínáló munkát találni, ráadásul nem is szeretem ezt.


Az állami féléveim elfogytak, új fizetős képzést nem tudok elkezdeni, ráadásul a szüleim sem tudnak semmivel támogatni, mert a hitelük miatt lassan az albérletüket is el fogják árverezni. Én most kollégiumban lakom, de ha végek, semmiképp nem mehetek vissza hozzájuk, mert csak egy kicsi egyszobás lakásban élnek. Viszont a leendő munkámmal valószínűleg nem fogok annyit keresni, hogy egy saját albérletet fenntartsak. Max. nettó 110-120 ezer, de ez tényleg a maximum, ebből megélni meg albérletet is fizetni szinte lehetetlen, akárhogy számolom.


Ráadásul a magánéletem is egy katasztrófa. 24 vagyok, soha, soha nem volt pasim, bár azt el kell ismernem, hogy nem is vagyok szép. Barátaim sem nagyon vannak, általában csak addig érdeklem őket, amíg jegyzeteket kérnek tőlem vagy segítséget a tanulásban. De olyan nincs, akire számíthatnék.


Félek, hogy hajléktalan leszek és teljesen egyedül maradok. Mit csináljak, ha egy csőd az egész létezésem?


2017. jan. 6. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Ha van kedved beszélgetni csak úgy valakivel, mint egy baráttal, akkor írj :) 21/L
2017. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Vannak munkás szállók ahol több emberrel osztoztok egy szobán. Vagy a szüleiddel közösen ha mindhárman dolgoztok, kivennétek egy albérletet? Egyikőtök pénzéből megy a rezsi albérlet, másiknak a pénzéből meg a hitel, a harmadik pénzéből, meg kajáltok. Sajnos a legtöbb gyárhoz, áruféktöltéshez túlképzett vagy. Amit tanultál abba jó pénzért nem tudsz elhelyezkedni? :)
2017. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Költözz kisebb településre, ott olcsóbb az albérlet. Egy kisvárosban egy garzonlakás havi 70-ből kijön rezsivel együtt. A maradék 30-50-ből meg lehet szűkösen élni. Nem optimális, de nem is leszel hajléktalan.


Ha lakótársad is lesz esetleg, akár később, akkor még olcsóbb lesz a lakhatás.

2017. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van tőkéd, menj nyugatra.
2017. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 llorTllorT ***** válasza:
35%
kezdj el dolgozni .judapesten szobát bérelj,épkézláb nő ,ha tud dolgozni akkor megél.magyarisztáni szinvonal de ,ha majd rendezed a dolgaidat talán többre is futja majd.judeapesten ,ha nem vagy fínyás találsz valami munkát.kisvárosokban lehet az albérlet olcsobb de viszont k urva nehéz munkát találni.
2017. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!