Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen szeme van a macskának?...

Milyen szeme van a macskának? Mit ért az alatt valaki, amikor azt mondja emberre, hogy olyan szeme van, mint egy macskának?

Figyelt kérdés

Egyszerű semmilyen szürke szemem van. Esetleg néha kékebbnek, vagy zöldesebbnek látszik. Én inkább halszemnek mondanám, ha állatszemhez kéne hasonlítani.

Vannak macskáim is, de egyiknek a szeméhez sem hasonlít a saját szemem, szerintem.


Mégis rendszeresen csak úgy megjegyzik emberek, kórházban nővér, könyvtáros, látásból ismerős, akivel néha beszélgetek, hogy olyan macskaszemem van. Nem úgy néz ki, hogy viccelnének, vagy ilyesmi.


Most fölkészülök rá, hogy ha még valaki mondja, akkor rákérdezek. Ezért kérdeztem meg itt először.


Kinek mondanád, hogy macskaszeme van?



2017. jan. 9. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Annak akinek macska szeme van...
2017. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit mondjanak, hogy olyan a szemed, mint a döglött halnak?


Viccet félre téve. Ez az én saját véleményem lesz, tehát aki nem akarja, ne fogadja el!

Két féle nőre mondanám, hogy ilyen a szeme:

1. Aki úgy festi ki, bár ezt inkább cica szemnek hívnám.

2. Aki úgy néz, mintha a vesémbe látna. A macskákat szokták leggyakrabban 'természet feletti dolgok' látásával/érzésével azonosítani. Innen eredhet.

2017. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz.

Egyáltalán nem festem a szemem. Szóval nem az lehet.


Elképzelhető, hogy a második. Bár, lehet, hogy inkább ők néztek úgy, mikor mondták.


Szóval ez akkor inkább tekintetre vonatkozhat, és nem kinézetre.


Remélem, azért nem félnek tőlem.

2017. jan. 9. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!