Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vásároltam használtan magánsze...

Vásároltam használtan magánszemélytől egy számítógépet, ami 3 napig volt üzemképes. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Online hirdette, majd üzenetben tájékoztatott, hogy jól működik a laptop. Személyes átvétel történt, nem láttam hibát, majd 3 nap múlva, elment a kép, fura kattogó hang.. elvileg a vezérlő chip ment tönkre. Felkerestem az eladót, időt kért, de már majdnem 2 hét telt el, és még mindig nem jutottunk egyről a kettőre.. Elvileg nem tartózkodik otthon,plusz nem is az övé volt a gép, meg akkor még nem volt baja.. Most úgy állunk, h se pénz , se gép, ő pedig időt kér. Valakinek valami tipp? Esetleg jogilag?

#vásárlás #online #rossz árucikk
2017. jan. 15. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus időhúzás átb?szás, írni kell neki hogy feljelented, erre majd lép vmit főleg ha megy az idézés neki csak az is pénz ugye, mennyi volt? Kitől vetted, honnan??
2017. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
jo hulye vagy, hasznaltan sose veszunk laptopot, ha nincs penzed uj gepre inkabb ne vegyel semmit, am fogadok a jofogason vette.
2017. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jófogás igen, soha nem vettem még így semmit, használtat sem. Jól benéztem. Ráadásul nem magamnak, hanem a öcsémnék lett volna a sulihoz, de nem tudtunk újat venni neki, most aztán se gép se pénz... és még nem is haladok semmivel. csak terel. Feljelenthetem? 27 ezer ft amúgy.. nem vártam csodákat, csak legalább működött volna.. :(
2017. jan. 15. 19:36
 4/18 anonim ***** válasza:
fel lehet jelenteni sot erdemes is lehet masokat is atvert mar valamivel.
2017. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi, írok neki, hogy vagy vissza veszi a gépet, vagy feljelentem. Csak unom már, hogy állandóan időt kér, meg majd talál megoldást, messze dolgozik... vagy mondott már olyat is, hogy van szerelő ismerőse megcsináltatja (nyilván akkor is fizetek) Ugyh biztos arra is az lesz a kifogása, hogy nem tartózkodik otthon. Írta ma, hogy nem is a sajátja volt a gép.. meg túlhasználódottság miatt romlott el, csak azt nem tudom 3 nap alatt hogy használtam volna túl.. Ha valakinek van még tippje hogy találok ,, fogást" rajta azért vároma tippeket!
2017. jan. 15. 19:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából sehogy, ezért lutri használt dolgokat vásárolni.
2017. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
sehogy. rendorseg az egyetlen eselyed de ha nyakon is csipik a penzt mar nem kapod vissza, viszont legalabb szivjon az a majom.
2017. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Közöltem vele, hogy feljelentém, ha nem adja vissza a pénzt. Várok a válaszra. Eddig ezt nem hoztam szóba, mert jó pofizott, de nem várok tovább.. Remélem lesz benne annyi, bár kétlem, aki tudatosan elad egy rossz gépet, annak fényében, hogy tudja egy gyereknek lesz,de hát naív voltam. Remélhetőleg a rendőrség tud tenni. valamit, telefonszám, cím van.
2017. jan. 16. 01:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Garanciát adott rá? Mire fel jelented őt fel? A te kezedben romlott el, vásárláskor még üzemképes volt. Ez már csak az eladó jó szándékán múlik, hogy vissza e veszi..
2017. jan. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Azért kér időt, mert minden terméket x napig vissza kell vennie az eladónak. Ez azt hiszem 14 nap.


Írj egy fenyegető mail-t, majd pedig jelentsd fel. Mást nem tehetsz.

Fizetni pedig egy vasat se fizess, ha "felajánlja", hogy megjavíttatja. Ezt a gépet nem hiába akarta eladni.

2017. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!