Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem bírom már, mit tegyek?

Nem bírom már, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lelkem nem bírja. Céltábla vagyok. A hülye élcelődések céltáblája. Felemészt. Az érzések is kezdenek kipusztulni belőlem. Azzá válok, váltam, amitől a legjobban rettegtem. Örök igazság, hogy mindig az fog bekövetkezni, amin a legjobban parázol... A saját problémáim érdekelnek a legjobban, sajnálom magam, szinte belefulladok az önsajnalatba. De ha már senki sem szeret, akkor legalább én érezzek már szánalmat magam iránt. Ennek ellenére gyűlölöm magamat. Egy szerető barátnőről álmodozom, aki majd kiránt ebből a szarból. Ha a józan eszemmel gondolkodom, jól tudom, hogy ő sem lenne képes rá, felesleges energiapazarlás... De akkor is hiányzik az, hogy valaki szeressen. És én is szeretni akarok. Akkor mégsem vagyok szociopata? Remélem, hogy nem... Igazából amikor azt mondtam, hogy kiveszőfélben van belőlem az empátia, azt arra értettem, hogy más (de csak a tőlem távolabb állók) problémáit majdnem leszarom. Régen azért az övéjük is érdekelt. Van amúgy egy furcsa kisugárzásom, amit én is érzek magamon, ezért is piszkáltak sokan, amióta csak élek. Bánt az is, hogy senki sem hallgat meg. A problémáim senkit sem érdekelnek. Megtanultam, hogy csak magamra számíthatok ebben az életben, de tényleg. Mindenki azt mondja, hogy ne hisztizzek. Ez hiszti, ember? Akkor cseréljünk! Senki nem tudja, mit érzek belül. Talán kiül az arcomra egyfajta fájdalom, csak az a helyzet, hogy ezt qrvára leszarja mindenki. Amúgy azt vettem észre magamon, hogy egyre kevésbé vagyok empatikus. Néha úgy viselkedek, mint egy szociopata. (Talán az is lettem, sajnos...) Interneten az anonimitás álarca mögé bújva bántok másokat. Ez lettem én! Ha 10 éve azt mondják nekem, hogy ,,Öreg, te 21 éves korodra egy selejtes hulladékká fogsz válni, mint a cseszegetőid!", akkor körberöhögtem volna őket! De sajnos ilyen lettem. Egy rakás szar. Persze mindig is az voltam, de úgy értem, hogy mostanra aztán TÉNYLEG ilyen szociopatává váltam. Senki nem tudja rólam. Nem, mert nem mutatom kifelé. Igyekszek behódolni, meg is hunyászkodok, ha vita van. Pedig nagyon gyűlölök sok embert, a legtöbb embert. Sablonos tuskók, ők pofáznak itt nekem arról, hogy én vagyok az életképtelen... Közben meg egyetlen egyedi gondolatuk sincs. Van-e olyan, aki a szívemhez közel áll? Igen. Az én menedékem a zene. Van egy pár zenekar, amiknek a tagjai emberileg értékesek, példaképek. Szomorú, hogy a családomban ezt nem találhatom meg sehol. Anyám TALÁN szeretett egykoron, de ahogy telik az idő, egyre inkább azt érzem, hogy csak egy ,,véletlen baleset" következménye vagyok. Elvégre nem mondogatná ilyen sűrűn, hogy ,,szerelemgyerek" vagyok, ha úgy lenne. Gyanús. Rengeteg dolgot elhallgat előlem, ezt nagyon lehet érezni. Sötét titkai vannak. Ebben százezer százalékig biztos vagyok. Remélem, egyszer kiderül az igazság. Testvéreim nagyon korán leléptek otthonról. Nővérem 19, bátyám 16 (!) éves volt, amikor elköltözött. Na, ez azért durva. Anyám tipikus érzelmi zsaroló. Mindig mondogatja, hogy ,,Rossz anya vagyok..." Őszintén? Nem tudom. Vannak nála rosszabbak is, de nem is a legjobb. Fáj, hogy ezt kell mondjam, de attól még így van. Sosem ült le velem beszélgetni úgy igazán, sosem érdekelte, hogy miért fáj nekem ott legbelül. Mindig jött a ,,Ne hisztizz már!" és társai... Igen, ezt a legkönnyebb, elintézni ennyivel, gratulálok. Magányosnak érzem magam, jogosan. Nincsenek igazi barátaim sem. Vannak, akikkel jóbam vagyok, de mindegyik ,,baráti" körben csak a szükséges rossz vagyok. Annak is kell lenni valakinek... Nekem ezt a szerepet szánta a sors. Hiába küzdök ellene, egyre inkább csak benne találom magam. Meg kéne tanulnom elfogadni, hogy hiába vergődök, én mindig is a legalja fogok maradni. Nincs kiút. Minden egyes nap tervezgetem, hogy megölöm magam. A hobbim élvezete sincs ingyen... Ez pedig újfent az öngyilkosság felé billenti a mérleget.
2017. jan. 20. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Első lépésként keress magadnak egy hobbit. Ez alatt azt értem, legyél tájékozott, ha nem is tehetséges, egy általad kedvelt témában. Mutass e téma iránt némi szenvedélyt, majd ismerkedj. Az embereket nem a rinya érdekli, jogos vagy sem, hanem közös pontot keresnek. Lesz igazi barátod, ha lesz szenvedélyed és a számítógép mögül kilépve fel is vállalod azt.
2017. jan. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

,,A hobbim élvezete sincs ingyen..."


Mint láthatod van hobbim, csak költséges...mint minden más ezen a hülye világon...

2017. jan. 20. 00:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem fog egy csapásra megoldódni az összes gondod, ez egy hosszú folyamat és kitartást igényel. Viszont amíg ilyen mennyiségben ontod magadból a negativitást, nem lesz egykönnyen barátod/társad.

A családunkat, amibe születünk, pedig nem mi választjuk, ezen nem tudsz változtatni. Változtass a hozzáállásodon.

2017. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Egy szerető barátnőről álmodozom, aki majd kiránt ebből a szarból. "


AKKOR ÁLMODOZZÁL TOVÁBB!!

2017. jan. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Dukkha


Szó szerinti jelentésénél (kiegyensúlyozatlan) többet foglal magában: általában "szenvedésnek, elégedetlenségnek, nem kielégítő jellegnek" fordítható. A dukkha a jelenségek (kellemes és kellemetlen egyaránt) megtapasztalását, megélését jelenti. ARRA, HOGY A MEGTAPASZTALÁS NEGATÍV, VAGY POZITÍV, CSAK MI RAGASZTUNK BÉLYEGET!

A buddhizmus szerint ez csak egy történés. BÁRMI IS TÖRTÉNIK VELÜNK AZ CSAK A MI SZŰRŐNKÖN KERESZTÜL VÁLIK JÓVÁ, VAGY ROSSZÁ!

Bármi ami velünk történik lehet jó is, de rossz is.

A SZEMÜVEGÜNK DÖNTI EL, HOGY MILYENNEK LÁTJUK!!!!

2017. jan. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó talán még mond valamit, de kár volt kiírnod a kérdést mert az itteni emberektől nem fogsz értelmes választ kapni. A keress hobbit, sportolj, menj el pszichológushoz, kösd le magad szintű válaszokon kívül itt többre ne számíts. Csak a nyomják a megszokott szart, amit az is tud aki kiírja a kérdést.

Minden ember különböző, mindenkinek más más dologra van szüksége a változáshoz.

És mivel szart se tudunk a kérdezőről, milyen előélete van, miken ment keresztül, milyen a személyisége stb. így nem tudhatjuk mi az ami kiránthatná őt ebből.


Abba ne reménykedj hogy majd jön egy csaj, és minden probléma megszűnik. 1. Nagy valószínűséggel nem fog jönni. 2. Csak elfedi a problémákat.


Tudom milyen érzés évekig szenvedni, kínlódni, vergődni, gyűlölni mindent. Nagyon nehéz felállni. Aki nem megy keresztül rajta, az nem értheti. Én keresztül megyek raja.

Már eljutottam arra a pontra, hogy nincs szükségem segítségre.

Csak az a kérdés. Csinálom, vagy nem csinálom. Meghalok, vagy élek.


Minden más csak kitérő és kifogás.

Az előbb gondoltam hogy edzeni kéne, mert már régóta tervezgetem, hogy elkezdem... aztán jöttek a kifogás, sorra jöttek a gondolatok hogy hát, most fáradt vagyok, már késő van, tele van a gyomrom szúrni fog az oldalam, majd holnap STB.


Majd arra gondoltam, csinálod vagy nem csinálod b*zdmeg? IGEN vagy NEM?


Ennyire egyszerű.

Csinálod, vagy nem csinálod? És nem gondolkodtam. Csak átöltöztem és edzettem.


Mindenki kap egy keresztet. Az enyém elég nagy. A tiéd is.

Én nem fogom feladni.

2017. jan. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy már van egy hobbid, lehet más is, amire nem kell sokat költened. Találni valamit, ami kikapcsol, élvezetet nyújt, felszabadít.

Nem kell feltétlenül odafigyelned másokra. Koltozz el, ha nem érzed magad jól otthon, kezdj új fejezetet az életedben. Írts ki minden negatív érzést, hidd el, lehetséges. Ne érdekeljen senki, csak békülj ki magaddal. Bömböltesd a zenéd és fuss egyet. Ne foglalkozz a múlttal, teljesen felesleges már agyalni régi dolgokon,engedd el. Tudod hányan vagyunk, akik nem szerelemgyerekek vagyunk? Befolyásol ez bármit is? Élsz és létezel, értékes ember vagy, csak élj és ne hagyd magad.

2017. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Mindenki kap egy keresztet. Az enyém elég nagy. A tiéd is. "


Nincs ennek semmilyen keresztje. Maga alakította így, maga is tehet róla. Ennek selejt a személyisége, de MINDIG másokat hibáztat!


Egy IQ és EQ nulla!

2017. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Az enyém nulla, de akkor a tiéd mínusz.
2017. jan. 20. 20:09
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

,,Egy IQ és EQ nulla!"

Húzzál már a p*csába komolyan. :D

Az ilyen agyhalottakat ki kéne irtani...

2017. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!