Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tartasz az életben 20 évesen?

Hol tartasz az életben 20 évesen?

Figyelt kérdés
Azoknak a válaszát is várom akik már elmúltak 20 de élénken él még az emlèke.Az a helyzet ,hogy nem értem azokat az embereket akik 20 évesen önállóan tartják el magukat ,nem értem egy átlag magyar fiatal hogyan képes kifizetni 80 -500 ezer ft ig terjedő egyetemi tandíjakat/félèv ,hogy hogyan él meg egy vidéki érettségizett szakma nélküli fiatal Pesten vagy akárhol az egyetem mellett ,és még sorolhatnám,számomra ez egy jelenség.Oké hogy van akinek gazdagok a szülei és pénzelik őket,de ilyen jól állunk hogy mindenki simàn elmegy tandíjasra pédlául?És az albérlet + nappali tagozattal mi van?Vagy azok hitelt vesznek fel?Akkor meg mi értelme elvégezni ha utána adósságal kezdi az életet munkanélküliként?Vagy ez a "na én mertem nagyot álmodni" kezdetű dolog folyik a médiából amikor 18-25 közötti fiatal divattervező természetesen ,vagy akik csak úgy utazgatnak meg a vállalkozók esetleg + egyetem. Én csak arra szereném felhívni a figyelmet hogy egy 18 éves ember érettségizett és mása nincs ,ha besz @ rok sem tudok 2év alatt ennyi pènzt kitermelni hogy ilyen komoly dolgokba kezdjek bele mégis mindenhol ezt látom és igenis zavar igenis természetes dologként állítják be és nem értem miért nem pontosítunk itt Mert mindeni számára elérhetőként állítjàk be.Érti ezt valaki?

2017. jan. 21. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
20 évesen: Egyetemi kollégiumban éltem, állami képzésre jártam. Tanulmányi ösztöndíjból, szociális támogatásból és diákmunkából fizettem a dolgaim nagy részét(kb havi 80-100 ezer jött össze). A szüleim minden hónapban félretettek nekem egy kis pénzt amit én kiegészítettem, így diplomázás után nem üres zsebbel vágtam neki a nagybetűs életnek,volt önerőm hitelhez, így most, 25 évesen ott tartok, hogy egy-két éven belül lesz saját házam, nagyon jó munkám van és a hitel után elkezdem a második diplomám levelezőn.
2017. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%

Az egyetemes dolognál kezdtem+ azt is hozzá tenném, hogy 150 ezret havonta elvárnak, hogy kifizessen a szerencsétlen havonta, és rohadtúl nem támogatnak semmit (ezt most azért írtam le mert rohadtúl felidegesített)


A legtöbb olyan 20 éves aki képes ilyen pénzeket kifizetni azt tényleg az apukának meg az anyukának köszönheti..a szerencsétlenebb fajta mint pl én is el kell, hogy húzzon dolgozni egyetem mellet aztán csodálkozik mindenki, hogy kibukik a p**ba.


Ismerek egy ilyen srácot aki képes bármit kifizetni, hát vajon miért? Az apja erdő tulajdonos alapból úgy kezdte, hogy kapott a p**öm se tudja hány hektár területet meg munkásokat aztán még igazából dolgoznia sem kell, csak havonta 600 at azért megkap mert ő az aki.


Alapesetben sehol nem tart egy 20 éves :) cumiznia kell mindenért, ahogy a többi embernek is.

Szóval csak nyugi..a szarból nehéz várat építeni főleg hirtelen.

2017. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

megtudják oldani,mert akarnak valamit......

nem olcsó nyafogás,egyetem mellett is lehet dolgozni nem csak diák munkát..hanem bármit.nem is egy ilyen embert ismerek.

2017. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen okj-ztam. 21 évesen vizsgáztam belőle, azóta dolgozom és mellette most levelezőn egyetemre járok, hogy jobb kategóriás fizut kapjak majd. Itthon élek anyámmal.


A fizetésem nagy részét elveszi a suli, így spórolni nem igazán tudok, de nem érdekel. Anya spórol helyettem is a háztartásba való dolgokat Úgyis én veszem meg.


Számomra is rejtély hogy mások Ennyi idősen mennyire önállóak, nekem meg hiába van rendes munkám mégse tudnék albérletet fenntartani meg spórolni. Sokan meg még gyereket is vállalnak.


Sajnos ilyen világot élünk.

2017. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%

Már bocs, de miről beszéltek?

Nekem millió társam volt, akik ingyen kolit kaptak, nem tudom mit albérleteztek.

Tandíj?

Hát tanulni kell, aztán államira menni.

Tankönyveket fillérekért lehet venni.

2017. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Államira lehet menni ezt aláírom én csak azt jelölnék meg,de ha csak nincs valami papírod pl .betegséged,hátrányos helyzeted akármi nem kapsz ingyen kollégiumot,nappalin csak középiskolásoknak ingyenes(tapasztalat) ha a szüleid nem tudnak adni x összeget kajára meg lakni meg a suliba vásárolni,havi bérletet venni ,hazautazási költséget fizetni akkor sz @ rban vagy.Nappali mellett délutánonként csak valami semmi kis pénzt keresel az nem elég. Ha Pestről beszélnénk meg főleg nem

.Levelezőn meg vannAk szakok amik abszolút nem indulnak az érintett személy képesdégeihez mérten vagy a szak adotságaiból kifolyólag ott kell lenni.

2017. jan. 21. 14:37
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

Kifogás, kifogás, kifogás.

Ha nem tudják kifizetni a szüleid, akkor kb már hátrányos helyzetű vagy.

Családi pótlék, ösztöndíj, diákmunka stb simán össze lehet szedni a pénzt.

Ne akard nekem megmagyarázni, hogy több százezer diákból mindenkinek a szülei állják a költséget.

2017. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, én nappali mellett dolgoztam, havi 50-60 ezer megvolt simán. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.. Ja igen, és messze nem pesten jártam egyetemre. Legrosszabb helyen is napi 5 ezret kerestem, még ha csak havi 10 napot mész, akkor is megvan az 50 ezer. És lehet ám menni hétvégén is, arra még pótlék is kerül...
2017. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom te hol élsz de itt 600 ft-os órabér van diákmunkánamiből még adózni is kell a legmasabb órabér amiben dolgoztam az is 800 ft-os volt de azóta az is csökkent .Attól meg nem leszel hátrányos helyzetű HIVATALOSAN papírforma szerint hogy közlöd,hogy anyádék nem tudják fizetni max kérvényt írhatsz de azt sem írhat mindenki.Nem tudom ti hol éltek....méghogy kifogás tisztában vagy például az albérlet árakkal?Nálunk nemhogy a szüleink nem segítenek nekünk hamem a tesóim akik idősebbek ők segítik a szüleimet.
2017. jan. 21. 15:12
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező. Nem akarlak megbántani, de nem gondolod, hogy túl sok kifogásod van?
2017. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!