Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire szenteskedő...

Miért kell ennyire szenteskedőnek lenni?

Figyelt kérdés
Még márciusban szolt apának az egyik üzlettársa, hogy majd júliusban tud adni nekünk egy Rottweiler kölyköt ingyen. Másoknak 50.000 Forintért szokta adni. Júliusban el is hoztuk a kis Rommelt, azóta is itt vidámkodik a kertben. Viszont egyik ismerősöm elkezdett azzal piszkálni, hogy miért nem fogadtam inkább örökbe egy kutyust arról a menhelyről ahol az anyukája önkéntes. Mostanában így 2 hét után odáig jutottunk, hogy ők a szentek mert eddig minden kutyájuk menhelyről való és én meg megöltem egy ártatlan állatot mert Rommelt egy tenyésztőtől hoztuk el. Aztán meg elkezdte adni a nagy tudásút ,hogy tudom-e milyen nyomorúságos a szüleinek, mert ők csak tenyészállatok? Na itt kiakadtam és elmondtam neki, hogy igen valahol biztos olyan rossz nekik de Rommel az anyjával egy olyan helyen volt ahol még te is szívesen laknál. Én értem, hogy fontos az állatvédelem de azért mindennek van határa.

2017. jan. 23. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont most írtam más kérdésnél, de leírom itt is, hogy jártam a nagy jótékonysággal, hogy elhozok egy kutyát a menhelyről.

Kezdem azzal, hogy hótt mocskos, tök kicsi ketrecekben vannak a kutyák, és bűzlik mindegyik a vizelettől. Egyáltalán nem olyan körülmények között várják a gazdit, mint ahogy azt egyesek elképzelik.


Megnéztük a kutyákat, mindenképp kölyköt akartunk elhozni. Már akkor gyanús volt, hogy fel van a kutya puffadva. Kidumálták, hogy dehogy, csak most volt etetés, és a kis bélpoklosok jóllaktak.

OK, kinéztünk egy kisfiút. Aláírtunk minden papírt, kifizettünk egy X összeget, amivel ugye fedeztük az eddig orvosi költségeket, oltásokat, és a chipelést, meg a nyilatkozatot, hogy ilyen-olyan büntetésre számíthatunk, ha nem a szájuk íze szerint tartjuk a kutyát.

Még az is OK.


Kapott a kutya egy féreghajtót indulás előtt (benne van az árban), mondták, hogy ettől lehet egy-két napig hasmenése, nem kell aggódni. Megkaptuk a papírokat, és vittük haza a kis büdös kutyust.

Nyitott ablak mellett, mert másképp nem tudtuk elviselni a nehéz levegőt.


Egész délután fo.sott a kiskutya, nem győztünk utána takarítani, de hát mondták, hogy a féreghatjó miatt...

Este néztem, hogy bizony szegénykém véreset kakil. Pokrócba be, (hogy ne a kocsit rondítsa össze), útközben hívjuk az állatorvost.


Első ránézésre megmondta, hogy parvós, lehet, hogy férges is, de a vírust egész biztos elkapta. (Hogy a pi.ba, ha volt ellene oltva?? Hogyan??) Kapott rögtön infúziót, gyógyszereket, kaptunk mellé injekciót, amit otthon nekünk kellett beadni, reggel a rendelőbe vissza.

Másnap esete pusztult el szerencsétlen iszonyatos kínok között, amit a két zokogó gyerekem nézett végig. 35 ezer forintomba fájt a mutatvány egyébként.


Úgyhogy tudod mit? Mondd meg az ismerősödnek, hogy roh.adjon meg az összes menhely, meg az is, aki támogatja! Én is megmondtam, hogy ha kutyával jót akarok tenni, legközelebb "kimentem" a tenyésztőtől, semmivel se lesz drágább.


Állatokat pedig nem miattad ölnek meg, hanem azok miatt, akik elhozzák a kölyköt, aztán kidobják, mikor már nem aranyos.

2017. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod leépiteni ezt az ismerősödet? Igen fárasztó alaknak tűnik. Utálom az olyan embereket, akik ennyre rá akarják nyomni a másik emberre az akaratukat.
2017. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Húgomat egy menhelyes kutya harapta meg. Azt mondták gyerekbarát. Egy másik menhelyes kutyára a fél fizetést otthagytuk orvosnál. Soha többet nem kell zsákbamacska. Csak tenyésztőtől vásárolunk. Kigyerek mellé jogunk van megválasztani az állatot. Ettől nem leszek gyilkos.
2017. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem macskával van hasonló tapasztalatom, mint az elsőnek, bár én csak ideiglenes befogadóként próbálok segíteni. 3-ból 3 macska került hozzám betegen és hülyének néztek, amikor szóltam, hogy könnyes a szeme, hogy vakarja a fülét, hogy komoly székrekedése van, fel van puffadva, stb. Mindig az lett a vége, hogy inkább én vittem el őket orvoshoz és saját költségen gyógyítgattam őket, mert nem bírtam nézi ahogy szenvednek és kivárni sem a segítséget. Büszkeséggel és jó érzéssel tölt el, hogy ezt megtettem értük, akkor is, ha rengeteg pénzembe, álmatlan éjszakámba és gondos törődésembe került mindez. Nincs bennem neheztelés és folytatom, amit elkezdtem, vagyis továbbra is fogok befogadni egy-egy kisállatot ideiglenesen (főleg hogy nagyobb esélyük legyen gazdisodni), inkább csak sok kérdőjel, hogy biztosan jó-e ez így.

Nem török pálcát senki felett, mert elhiszem, hogy nem tudnak annyira figyelni az állataikra, mint amennyire kellene, de legalább ha itt vagyok és jelzem, hogy baj van, akkor nem kéne rám furán nézni és szájhúzva elvinni négy nap múlva dokihoz.

Biztosan jobb ezeknek az állatoknak ott, ahol vannak, mint az utcán, de szomorú ez így is úgy is na...

2017. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!