Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Diszlexiásként lehet felmentés...

Diszlexiásként lehet felmentést kapni az órai osztájzás alol angolból?

Figyelt kérdés
11 osztájba járok és papirom van róla hogy tanulási nehézségem van.Idéntől azt is bele írták hogy felmentés angolból.de már elsö félév közepén kaptam meg igy a tanár le is zárt. DE remélem most nem fog mert ez csak ront az átlagomon.

2017. jan. 23. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minek neked az az átlag? Ugye nem gondolod komlyan, hogy ha ilyen szinten állsz, mint amit a helyesírásod tükröz illetve ilyen hozzáállással te bárhova is felvételizz a későbbiekben?

Ha sikerült az érettségi, már amiből nem mentenek fel, akkor mindegy az átlag, ha nem sikerült akkor is mindegy az átlag...

Ha pedig tovább szeretnél tanulni, ahhoz kell az érettségi és ott nem fognak tantárgyak alól felmenteni, semmit sem érne egy olyan végzettség..

2017. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyelvtanból is fel vagy mentve?
2017. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha az van oda írva, akkor nyilván. De nehogy azt hidd, hogy attól neked jobb lesz.
2017. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Diszlexiás vagy, nem diszgráfiás. Akkor miért írsz így?
2017. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Mert retardált.
2017. jan. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért irok igy mert diszgráfiás is vagyok.Egyébként a most félévi átlagom összesen 4,38
2017. jan. 23. 20:14
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyelvtanból nem vagyok felmentve
2017. jan. 23. 20:15
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%

Nem csak az írásbeli dolgozatok alól vagy felmentve? Én úgy tudom, hogy ilyen esetben lehetőség van papír és toll helyett géppel írva is beadni a dolgozatokat/házit, illetve a tanárnak szóban kell számonkérni a tananyagot.


Amúgy a tanár tud róla? Mert ha kb. 100 gyereket tanít egyszerre, akkor nem biztos hogy épp rólad tud vagy emlékszik rád. Vagy csak még nem tanított diszes gyereket és emiatt nem akar külön foglalkozni veled, vagy nem ismeri a szükséges módszertant. Beszélj a tanárral, ha nem hajlandó ezzel foglalkozni, akkor az igazgatóval.

Mindenképp meg kellene oldani, mert manapság már nem lehetsz el angoltudás nélkül. Rengeteg jó nyelvtanulási módszer van diszeseknek, te magad is rákereshetsz és alkalmazhatod ezeket, nem csak az angolhoz lesz nagy segítség.

2017. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tud rola beszéltünk vele.Nem csak a irásbeli alol hanem a teljes angol értékelés alol.Az lett megbeszélve hogy földrajzból éretségizem hejete.
2017. jan. 23. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Bammeg te szerencsétlen a középiskola után jön a neheze, ha ennyire nem megy, erősen pofára fogsz esni, szedd már össze magad. Az érettségi semmire sem elég, pláne egy ilyen..
2017. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!