Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha nem lenne...

Mit tennétek, ha nem lenne veszítenivalótok és nem is lenne hova mennetek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok de a családom elfordult tőlem. Nem részletezném hogyan is arra sem vagyok kíváncsi ahogy pár héttel ezelőtt egy kérdésben megtörtént, hogy különböző egyének megpróbáltak találgatni hogy vajon melyik válaszoló lehetek. Megsúgom. Mindegyik. Valószínűleg nem egy 25 éves kűzködik hasonló problémákkal.


Jólszituált 25 éves vagyok. Tudok angolul.

Semmiféle veszítenivalóm nincs, de nincs pénzem.

Vannak normális ruháim, egy régi laptopom (nem, nem adom el, mielőtt valaki ezzel jönne, a vesémet sem) telefonom, cipőm, túra cuccaim, biciklim, és gyakorlatilag kb ennyi.


Egy rokonom ismerőse fogadott be de csak néhány hónapra, hogy összeszedjem magam és igazából nem tudtam. Az a baj, hogy annyi állásinterjún utasítottak vissza, hogy elment a kedvem és inkább otthoni netről elvégezhető munkákat csináltam amikkel 40-50 ezret meg tudok keresni.


Menjek el béreljek egy szobát? Elég sok horror sztorit hallottam erről, amint kiszimatolják, hogy az ember rossz helyzetben van azonnal megpróbálják kihasználni. Kimennék külföldre is dolgozni, de nincs tőkém, normális közvetítőcéget eddig senki se tudott ajánlani. Dolgozni nem megyek el gyárba meg gyorsétterembe 110 ezerért és aki ott dolgozik attól sem várom most a fejmosást, hogy akkor hát dögöljek meg. El szeretnék érni valamit.


Az lenne a kérdésem, hogy ha ti lennétek ebben a helyzetben, semmi sehova nem kötne benneteket, de egy érettségin kívül nem lenne más szakmátok, milyen lépéseket hoznátok meg?

Nyáron dolgoztam egyébként a balatonon, nem nagyon jutottam előrébb, mivel gyors az anyagcserém sokat is eszek az meg pénzbe kerül, mielőtt valaki azzal jön, hogy egyek akkor krumlit meg répát megsúgom, hogy annak a megfőzése is pénzbe és energiába kerül, aztán még mosogatni. Nem mintha nem tudnék főzni meg mosogatni, de 10 óra munka után nem a legjobb még 2 órát krumplifőzéssel meg mosogatással tölteni.


Tényleg abszolút semmi nem köt ide. Holnap budapestre megyek fel fizikát korrepetálni 5000 forintért de nem hiszem, hogy erre kéne hosszú távra berendezkednem, akkor sem ha 1000 forintból emgoldom a felutazást.


Mit tegyek? Normális válaszokat kérnék.


2017. jan. 23. 23:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Az öngyilkosságon is gondolkodtam, de "kár volna értem"

Volt idő amikor annyi ilyen verziót hallottam, hogy XY mit tenne, csak ott van neki a család, feleség, barátnő, munka.


Mit tennétek akkor ebben a helyzetben?

2017. jan. 23. 23:31
 2/23 anonim ***** válasza:

"Nem részletezném hogyan is arra sem vagyok kíváncsi ahogy pár héttel ezelőtt egy kérdésben megtörtént, hogy különböző egyének megpróbáltak találgatni hogy vajon melyik válaszoló lehetek. Megsúgom. Mindegyik."


Ezt nem értem. Magadnak indítottad a kérdést, és magadnak válaszolgattál, vagy mi van? :D


"Valószínűleg nem egy 25 éves kűzködik hasonló problémákkal. "


Az kétlem.

2017. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

"Jólszituált 25 éves vagyok. Tudok angolul.

Semmiféle veszítenivalóm nincs, de nincs pénzem."


Hatalmas ellentmondás. Tudod te egyáltalán mit jelent az, hogy ha valaki jólszituált? :)

2017. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

"Elég sok horror sztorit hallottam erről, amint kiszimatolják, hogy az ember rossz helyzetben van azonnal megpróbálják kihasználni."


Ugyan hogyan? :D Nincs is pénzed...

2017. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

"akkor krumlit meg répát megsúgom, hogy annak a megfőzése is pénzbe és energiába kerül, AZTÁN MÉG MOSOGATNI"


Jajj! Bele ne pusztuljál már tényleg! :D Más egy egész háztartást vezet, te meg egy-két db csöbröt nem tudnál elmosni? Most komolyan ezen nyekeregsz? Más gyerek, háztartás, férj és munka mellett is mosogat, képzeld :)

2017. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"de 10 óra munka után nem a legjobb még 2 órát krumplifőzéssel meg mosogatással tölteni. "


Krumplifőzés 1 óra, nem kettő! De, ha te egy vacak fazekat se vagy képes elmosni, akkor mégis hogyan akarsz kimenni külföldre és ott dolgozni??? Azt hiszed azt ingyen adják, vagy mi?!


Te most frankón várod a sült galambot a pofádba?!


Ja! És előtte is meg lehet főzni a krumplit utána meg berakod mikróba, ennyi! Észt is adjunk neked????

2017. jan. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Na pont ez a baj, mint az utóbbi válaszoló. Ilyen helyzetben könnyebben megtalálják az embert a meredekebb emberek és pont ezért félek nagyon.
2017. jan. 23. 23:56
 8/23 A kérdező kommentje:
Fennakadtál mindenféle apró részleten közben meg az egész problémára egyáltalán nem tudtál épkézláb választ adni. Éjjeli troll. De azért neked is szép életed lehet. Mindenesetre én előbb fogom magam felakasztani mint hogy ilyenné váljak.
2017. jan. 23. 23:57
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
10 óra munka után? Nem azt mondtad, hogy nem talalsz munkát?
2017. jan. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem teszed? Ezek neked apró problémák? Nem veszed észre, hogy dög lusta vagy?!
2017. jan. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!