Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kicsúszott a kezemből az...

Kicsúszott a kezemből az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem jobb lenne megszűnni. Kezdődik minden a családi hátteremmel,a szüleim sem valami kiegyensúlyozott emberek. Össze-vissza költik azt a kevés pénzt is,ami van. Régen bántottak,volt hogy gazdagok voltunk és minden sínen volt össze-vissza minden.Iskolába se szerettek,de legalább jól tanultam. Aztán leszegényedtünk nincs meleg víz,fűtés se. Összevesztek nagyon csúnyán 3-4 éve a szüleim egymás verték szó szerint hetekig. Akkortól már a suli se ment jól. Azóta elköltöztem,de itt se jobb alig jövök ki a pénzből és kibuktam az egyetemről. Nehéz szak nem lehet mellette annyit dolgozni hogy eltartsam magam. Azt se tudom most már hogy mihez kezdjek. Csúnya vagyok,kövér béna semmi se sikerül. Ti mit tennétek a helyemben? 21/L
2017. jan. 24. 07:33
 1/5 anonim válasza:
57%
Tanulj nyelvet, és menj el ebből az országból. Fölösleges az egyetem. A nyelvvel többet érsz.
2017. jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
#1: igen, nyilván sokkal jobb ausztriában mosogatni meg ganézni, mint itthon egy fűtött irodában ücsörögni..
2017. jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha tudsz beszélni, miért mosogatnál?
2017. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert nem értesz semmihez.
2017. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hát nagyon nagyon sok kitartás kell a talpra álláshoz. Az első lépés nehezebb mint a többi, és a haladás is apró, nem látványos.


Pl a lakást úgy béreljük a párommal mi is, hogy együtt lakunk valakivel. Így harmadolódik a költség. Van félretett pénzünk, meg engedhetünk egy teljes albit (az itteni árak horribilisek), de mi úgy döntöttük hogy inkább spórolunk és amíg párom egyetemen van, addig nekünk ez az opció megfelel.

Szerintem neked is össze kéne költözni csajokkal. Egyrész olcsóbb az albi, másrészt lennének barátok.

Mert ők fognak itt tartani. Most úgy érzem nincs senki (?) akinek számítanál, egy egy újabb szög a koporsódba!

Az iskolára is több opciód van. Egyrészt megtesz levelezőre... nagyon sok családos anya ezt választja, hogy legyen ideje a családra, munkára, tanulásra.

De ha nem tudsz megcsípni állami támogatásos helyet, akkor is ott vannak az OKJ-s szakmák, amit ha jól választasz, akkor kezdetnek lehet egy kényelmes állásod is.


Sajnos így általánosságban ennyit tudtam segíteni.

Ha szeretnél egy kicsit konkrétabb segítséget is, vagy csak beszélni magadról, akkor írj nyugodtan privit, meghallgatlak és próbálunk együtt kitalálni valami! :)

2017. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!