Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is utáljátok a gyúros...

Ti is utáljátok a gyúros szubkulturát?

Figyelt kérdés

Nekem nem az izmos emberekkel van gondom, hanem az olyanokkal, akik nagy ügyet csinálnak abból, hogy izmosak: közösségi oldalakon pózolnak, és lájkokat vadásznak, hogy elismerjêk őket.


Itt ezen az oldalon is sokan szokták javasolni önbizalomhiányos és szerencsétlen nőtlen embereknek, hogy kezdjen el gyúrni, hiszen attól megnő az önbizalmuk. Oké, biztos. De ettől valódi önbizalma lesz az embernek, vagy csak egy egocentrikus magamutogató valaki lesz belőle is? Mert szerintem ez röhejes. Szerintem ez ahelyett, hogy önbizalmat adna, eltorzítja az énképet, és ezt az eltorzult énképet nevezik majd önbizalomnak.


És miért van az, hogy a gyúros emberek többet képzelnek magukról általában? Ha megnézzük akkor az élet más területein sikertelenek voltak, és ebbe menekültek, hogy lehessen sikerélményük, ők is érjenek már valamit. Nyílván ezt most a kopasz ész nélküli csoportra értem (persze nem általánosítok).


Akkor ott vannak az edzős blogok, az előtte-utána képek, hogy nézzem már meg, ő is megcsinálta, én is megtudom. De ez megint arról szól, hogy ismerjem már el őt az izmaiért.


Hozok egy mai példát: Pumped Gabo. Vajon akkor is ilyen felkapott lenne, ha egy sovány hülyegyerek lenne?


Hozzátenném: Az olyan emberek, akik ezt a szívükből csinálják, azokkal nincs problémám, és tisztelem őket.


2017. jan. 24. 08:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen legtöbben ezt a sportot az elismerés miatt csinálják.


Azt azért nem mondanám, hogy szánalmasak csak mert kicsi az önbizalmuk.

Viszont abban van valami,hogy azért csinálják mert az élet többi részében nem tudtak kiemelkedőt mutatni MÉG.

Szerintem ez más emberre is igaz aki mondjuk mást csinál, szóval mindegy :D

Egyébként sajnos nem annyira röhejes szerintem ez a probléma, mármint hogy eltorzúlt énképű emberekkel van telle a világ.


Egyébként a legtöbb gyúrós ember nem képzel magáról többet mint ami valójában, csak ez egy védekezési mechanizmus is egyben pl.: "itt vagyok 100 kg izom, de ehhez nem illik a valódi viselkedésem nem viselkedhetek úgy mint ha 60 kiló lennék" a testhez ember is kell stb.


Ez egy bonyolúlt dolog, de igazából szerintem ez az egész azért van mert a férfiakkal szemben jogtalanúl (és egyébként a nőkkel szemben is) egyre nagyobb amúgy irreális elvárásokat támasztunk magunknak, vagy a média támaszt nekünk aminek igazából meg lehet felelni csak nem igazán hálás dolog.


Az ideális pasi valójában a legtöbb nőnek:

Gazdag,helyes,izmos,nagyfarkú,okos stb stb...tehát alapból ami kell az a MINDEN amire valójában nem igazán van esély, csak arra jó hogy szétfrusztálják a férfiakat,elvárásokat támasszanak eléjük.


A nőknél is leírhatnám a dolgokat, de nem akarom most...szóval igen igazad van amúgy a dolgokban.

Amúgy 4 évet edzettem én is, és pont ezekért az okokért hagytam abba mert nem éreztem azt, hogy önmagamért csinálnám.


Egyébként a legtöbb gyúrós aki nem sport szerűen csinálja elég hamar rájön arra a dologra amit itt leírtál. :) 24f

2017. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen ez így van. A legtöbb gyúrósnak ugye valljuk be, nem az esze az erőssége. Viszont valamivel ezt kompenzálnia kell, különben nem tudna, vagy legalábbis úgy érzi, hogy nem tudna érvényesülni. Ezért választ egy olyan elemi dolgot, amivel lehet érvényesülni, de nem kell hozzá ész, nem kell okosnak lenni: a fizikai erő. Ehhez az ember akarva, akaratlanul a nagy izomzatot társítja, mivel aki sokat sportol, hosszú ideig az izmos lesz. Viszont más sporttal (pl. Karate, foci, úszás stb.) hosszú évek, akár évtizedek mire egy masszív izomzat felépül. A konditeremben azonban sokkal rövidebb idő alatt lehet ugyanakkora izomzatot elérni, mert speciális képességet nem sajátítanak el, mint mondjuk karaténál, hogy hogyan csavarjuk ki a kést a támadó kezéből, vagy focinál, hogy hogyan rúgjunk gólt 20 m3terről. Mivel nekik ilyenekre nincs szüksége (vagy képessége vagy kitartása), hogy elsajátítsa, csupán ennek látszatát akarja kelteni, így pusztán csak izmot épít fel.

Evolúciósan belénk van kódolva, hogy az izmos testet esztétikusnak találjuk, mivel az az egészséget szimbolizálja, és utódnemzés szempontjából, ez a legfontosabb dolog. Ezt a média ki is használja ugye, rengeteg reklám, hirdetés szól az egészséges életmódról, illetve konkrétan a gyúrásról is. Szóval az izomzat felépítésére való törekvés nem csak a médiának köszönhető, hanem az evolúciós fejlődésnek is. Csak mai modern világban már kevéssé számít a fizikai erő, mint akár pár száz éve, az ész, a tanultság, műveltség amivel érvényesülni lehet. Pl. egy fizikai munkás jóval kevesebbet keres, mint egy értelmiségi, de akár.kicsit messzebre ugorva, egy egyiptomi írnok is jobban élt, mint a földműves.

Azt se felejtsük el, hogy a szellemi pálya sokkal nagyobb kitartást igényel, sokkal nagyobb stressz éri az embert, mint a fizikainál. (Értsd: egy egyetemi vizsga sokkal nehezebb, mint lemenni a konditerembe és edzeni)

Összefoglalva tehát, azért épült ki ekkora kondi-kultusz, mert aki nem tud a mai kor követelményeivel lépést tartani, az visszanyúl egy olyan ősidőkből megmaradt elemi ösztönhöz, ami megvan bennünk, csak háttérbe szorult, és így ilyen módon próbál kompenzálni.

Eközben lehet, hogy van olyan is aki pusztán mint sportot, mont mozgásformát szereti, de ez szerintem nagyon ritka. Ha megkérdezed a legtöbb kondist, nyilván azt mondja szereti, de ő nem a sportért szereti, hanem a várható esetleges eredmény miatt.

Én is kondiztam egy rövid ideig, de nem okozott örömet, nem élveztem, így abbahagytam. Meg a társaság se volt nekem való. Azóta barátokkal járok focizni vagy kosarazni, és élvezem is, na persze nem azért, mert hogy egyszer én hű de profi leszek vagy válogatott focista, pusztán szórakozok egy jót.

2017. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem az eltorzult énkép a röhejes, hanem az, hogy a súlyok emelgetésétől önbizalmat várnak.

2017. jan. 24. 09:02
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Miért ne lehetne önbizalma, ha jobban néz ki?


Igaz nő vagyok, de voltam eszméletlen kövér, és ahogy fogytam, úgy nőtt az önbizalmam. Pici dolgok miatt. Pl kövéren nem volt semmi a méretemben, mintha rám nem gondolt volna a világ, mintha nem kéne léteznem.


Az izomépítésre meg legyen büszke. Az is nehéz munka. Mellesleg nem agyatlanok az izmos pasik. Csak annyira, mint az átlagosak vagy a soványok.

2017. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogyha jobban néz ki, ne legyen önbizalma. Mert az már a végeredmény. Nyilván nem egy és két hét alatt fog jól kinézni, hanem több hónap kitartó munkája, sőt évek alatt. Itt arról beszélünk hogy egy hülyegyerek heti egyszer lemegy a konditerembe egy feszít, pózol, és azt hiszi magáról, hogy ő az izomkirály.
2017. jan. 24. 11:10
 6/17 anonim ***** válasza:

Első légyszi ne legyél álszent, ezzel az erővel lehetne azt is írni, hogy a legtöbb férfinak milyen magasak az elvárásai a női kinézettel szemben. Mindennap szembesülök azzal, hogy férfiak leszólják még a bomba testű nőket is, ha valami szerintük hibádzik rajta...A pénz része: érdekes módon, ha meg egy nő jól keres, vagy dolgozik, akkor az a baja ezeknek az általánosító férfiaknak, akkor el van könyvelve a nő karrierista pics..nak.


Bocs az offért, csak kicsit elegem van ebből nőként, hogy mindig mi vagyunk a nagyon gonosz, hatalmas elvárású rétegnek beállítva, pár rossz példa alapján és semmi nem jó, bármit csinálunk.

2017. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

igen

ez egy kényszeres dolog már. Gyúrok, mert testképzavarom van. A pasiknál is gyakori.... És elszomorít, hogy amúgy nagyon vonzó nők cs*szik szét magukat gondolván jobb lesz. ÉS ez kényszeres. Egy gyúrós nem beszél másról, face re is csak gyúrós porokat posztol ki... sajnálom, hogy egyre több a manipulálható, gyenge jellemű ember. Egészséges lehetsz fanatizmus nélkül is.

2017. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ja, és ha az önbizalmad nem belülről jön, akkor hazudsz. Magadnak és másnak is. Másnak hazudni klasz, de magadat sem tiszteled?
2017. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vajon miért érzem úgy, hogy ezt egy 40kg-s, önbizalomhiányos kis nyikhaj írta.. :')
2017. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Válaszolok a te szinteden kedves utolsó, hogy megértsd:


Képzelj el, többszörös európai súlyemelő világbajnok vagyok és olimpikon.

2017. jan. 24. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!