Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan éltétek meg a...

Ti hogyan éltétek meg a tegnapi nemzeti gyásznapot?

Figyelt kérdés

Mi különböztette meg a tegnapot egy átlagos naptól nektek?

Elmondtatok egy imát? Többet gondoltatok az áldozatokra? Meggyújtottatok egy gyertyát? Valamilyen fórumon részvétet nyilvánítottatok?



Vagy ez is nektek egy átlagos nap volt, és nem érdekel titeket hol és ki hal meg?



2017. jan. 24. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Átlagos nap volt fekete zászlókkal.
2017. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én például észre sem vettem, hogy az volt.
2017. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam többféle cikket az esetről, borzasztó, és nagyon sajnálom őket, és a hozzátartozóikat, de ugyanolyan nap volt ez is, mint a többi

A saját hozzátartózóim közelmúltban történt halála miatti gyász épp elég nekem...

2017. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ez is nektek egy átlagos nap volt, és nem érdekel titeket hol és ki hal meg?"

Így van. Nem leszek álszent, nem ismertem senkit onnan, nevüket, se kinézetüket se ismertem, full felesleges ezután bármi is számomra.

2017. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én megnéztem reggel a tvben a zászlófelvonást-leengedést.

Nem gyújtottam gyertyát, nem imádkoztam, ezeket még a saját halottaimért sem szoktam. Szörnyű dolog, ami történt, kicsit néha el is gondolkozok azon, vajon mi és hogy történhetett, mit lehetett volna (másképp?) tenni, de az én életem ettő még ugyanúgy megy tovább. A nyilvános fórumokon való részvétnyilvánítást meg - kövezzetek meg - nem értem. Attól, hogy kiírom facebookja valaki posztja alá, hogy "részvétem" kinek lesz jobb? A hozzátartozók valszeg nem olvasnak most ilyen posztokat, de ha olvasnának is, nem hiszem, hogy egy vadidegen részvétnyilvánításától könnyebb lenne nekik (ez egyébként komolyan érdekel, aki meg tudja fogalmazni, hogy miért nyilvánít részvétet nagy nyilvánosság előtt - mert még ha közvetlen a hozzátartozóknak, az más -, az lécci írja le).

2017. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 lalalaal válasza:
100%

Nem értem, hogy egyáltalán miért volt nemzeti gyásznap. Oké, volt egy buszbaleset, MINDEN nap lehet olvasni, hogy ez meg az meghalt autóbalesetben stb az ország minden részén, ez sem volt semmivel különösebb, nem értem miért van ugy beállitva mintha terroristák felrobbantották volna fel a Lánchidat...


Kb ennyi.

2017. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bevallom, nagyon elegem volt már belőle.

Számomra ismeretlen emberek haltak meg, ami sajnálatos, de semmivel sem viselt meg jobban, mint egy bármilyen vadidegen ember halála. Nap mint nap halnak meg emberek, mégsem tartanak nemzeti gyásznapot.

2017. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Undoritonak tartottam. Hogy miert? Mert mindennap halnak meg emberek, oket nem kell sajnalni, ok em ernek ennyit? Miert? Csak mert nem buszbaleset vegzett veluk hanem valami mas?

Nem kellett volna gyasznap, a szeretteik ugyis gyaszolnak anelkul is, idegeneknek meg ennyi erovel minden nap ugyanaz hiszen minden nap halnak meg ismeretlen emberek ugyanennyien csak nem egyazn buszban ulve.

2017. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó pár éve meghalt egy barátnőm (megölték), nagy médiahíre volt és utána nagyon sokáig nem néztem pl. a tv-t, mert folyton erről beszéltek benne, tok falsz infókat mondtak benne, nem akartam, h még ott is erre emlékeztessenek. Szóval szerintem jobb lett volna, ha békén hagyják a hozzátartozókat, mert ez csak rosszabb nekik
2017. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen részvétem a családoknak, szörnyű hogy ilyen megtörténhet, de őszintén szólva kezd herótom lenni attól, ahogy a kormány és a lakájmédiája pillanatnyi politikai érdekből túllihegi a történteket.


Ez mitől "nemzeti gyásznap"? Hetente sokkal többen halnak meg a hazai közutakon. Három éve az osztrákoknál 11 magyar középiskolás halt meg egy buszbalesetben, mégsem volt nemzeti gyásznap. vagy ahhoz 16 halott kell, 11 nem elég?


Senkit nem ismertem az elhunytak közül, akkor miért kellene hogy érdekeljen a dolog?

Ilyen erővel 0-24 ben kinn lehetnek valamelyik temetőben, és non-stop siránkozhatnék a futószalagon lezavart temetéseken elhantoltakért?

2017. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!