Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy állatorvos...

Szerintetek egy állatorvos mit gondolhat magában ha valaki odaállít hozzá egy patkánnyal?

Figyelt kérdés

Kérdésemet ez a kérdés ihlette : http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__8389970-v..

A válaszok között láttan olyat,hogy a vad (házi) patkányt megtalálta és orvoshoz vitte. Ha én állatorvos lennék biztos néznék nagyokat,meg magamba meglenne a véleményem is erről. Más emberek irtják ,ahogy csak tudják,ezek meg még állatorvoshoz cipelik. Szeretem én is az állatokat, de azért egy közönséges szürke patkány nem háziállatnak való! Mi erről a vélemènyetek?



2017. jan. 25. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Normális ember fel tudja fogni, hogy egy tenyésztett és egy vad, szabadon élő patkány között igen nagy a különbség.
2017. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

És meg is válaszoltad a dolgot, ezért nem vagy állatorvos...

Mert az vagy szereti a állatokat, és akkor úgy van vele, hogy azt is,

vagy szereti a pénzt, tehát, ha fizetik, csótányt is gyógyít... Esetleg mindkettő.

2017. jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Arról nem is beszélve,hogy a patkányok különösen intelligens, okos állatok. Kifejezetten kedvencnek tarthatók. Az pedig szűklátókörűségre vall, hogy leragadsz a csatornákban és szeméttelepeknél élő patkányoknál.


"Hosszú-hosszú ideig ritkaságszámba ment a háziállatként tartott patkány, de az elmúlt három évtizedben ez megváltozni látszik. Manapság a háziasított patkányok már a legnépszerűbb rágcsálók közé sorolhatók. Ennek egyik fő oka, hogy egész életükben kíváncsiak és játékosak maradnak, és erős kapocs fűzi őket nem csak fajtársaikhoz, de az emberekhez is. Ennek eredményeképpen tökéletes választások azoknak az állatbarátoknak, akik szeretik az állatok természetes viselkedését szemlélni, de ugyanakkor minél több interakcióra vágynak velük. Nem szabad viszont elfelejteni, hogy a patkányok megfelelő gondozása nem mindig könnyű feladat, ezért mindenképpen érdemes előre tájékozódni a szükségleteikről." (fressnapf.hu)

2017. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó. Úgy látom a szövegértéssel gondok vannak, de annál ügyesebben tudsz szöveget másolni. Nem az állatkereskedésben kapható patkányokról szólt a kérdésem,hanem a sima szürke vad patkányról.
2017. jan. 28. 14:27
 5/7 anonim válasza:
68%
Kevdes kérdező! Szuper vagy! Nagyon ügyesen észrevetted, hogy szöveget másoltam, igen idézőjel és a forrás is fel volt tüntetve...
2017. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem értem a válaszok hangvetelet, szerintem ez egy normális kérdés volt, nem szeretheti mindenki a patkanyokat, vagy akár bármilyen másik állatról lehetne szó, ráadásul a kérdés a vadpatkanyokra utalt, nem a hobbipatkanyokra.

Kérdésedre válaszolva, én, végzős állatorvos-hallgatokent nem csodálkoznék, volt olyan evfolyamtarsam, iskolatarsam, több is, akiknek volt patkányuk, és hoztak is rendszeresen be őket a suliba. Viszont az más kérdés, hogy mivel az egzotikus kisemlosok nem a szakteruletem, hacsak nem valami banális dologgal, altalanos betegséggel jött be az állat, hanem valami speciális egzotikus betegséggel, valószínűleg tovabbkuldenem egzotikus kisemlosokkel foglalkozó kollégának, mert mindenkinek megvan a maga szakterulete, és ez így van rendjén.

2017. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3, 5 remélem elkap valamit ezektől hulladéknak való dögöktől, megérdemelné....annak is van egy lelkivilága, aki patkányt tart. Mondjuk látszik is....
2020. nov. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!