Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismerősi körödben az átlag...

Ismerősi körödben az átlag milyen anyagi színvonalon él?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, olvasni, hogy a magyarok milyen rossz életszínvonalon élnek, de én nem ezt tapasztalom. Teljesen átlagos családból származom, szóval ne gondoljátok, hogy ilyen elit körökben mozgok, de az ismerőseim, kollégáim többsége elég jól él. Szinte mindenki saját házban lakik (az idősebb korosztály biztosan) vagy gond nélkül tudja fizetni az albérletet, a legtöbb családban legalább egy autó van, mostanában a wellness hétvégék is nagyon népszerűek lettek. Ha drága éttermekre nem is futja, de olyat nem nagyon ismerek, aki egy hamburger vagy pizzarendelést ne engedhetne meg bármikor. Mikor egyetemre jártam, a csoporttársaim 90%-át is a szülei támogatták, nagyon kevés embert ismertem, aki egyedül tartotta fenn magát.

Lehet hogy BMW-re és luxusnyaralásokra nem futja, de a többség szerintem nem is él olyan rosszul, mint ahogy mondják. Őszintén, ti mit gondoltok? A környezetedben olyan rosszul élnek az emberek?


2017. jan. 29. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vagy szülőknél vagy albérletbe tengődnek.
2017. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ismerek olyanokat, akik nagyon rosszul élnének, de attól még nagyon sokan élnek szegénységben, főleg vidéken.
2017. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szülőknél, minimálbérért gályázva.
2017. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdező BP-n lakik. Ahol ugyan elmarad az életszínvonal a nyugatitól, de azért nem rossz helyzet összességében. Nos, ajánlom, hogy Bp agglomerációján és a megyeszékhelyeken kívül nézz szét. A helyzet gyászos...
2017. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A mai fiatalok,fiatal felnőttek max albérletbe tudnak költözni.

Sose lesz saját házuk. Csak falukban lehetne találni olcsón kertesházakat.

Ha pedig mégis valaki átlahos körülményel között élne,miért elégedne meg ezzel?

Irány külföld. Ott legalább megtud gaudagodni az ember. Olyan életet élhet,amilyet csak akar.

2017. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló jutott eszembe, mint amit a négyes írt. Vidéki kisvárosból származom, egy éve élek Budapesten. Otthon (vidéken) sokaknak van saját házuk, ez igaz, de a nagy részük botrányos állapotban van - még a dédszülők építették, szigetelni kéne, új tető és nyílászárók kellenének, stb. Apukám több kollégájának munkanélküli a felesége, sokszor fizetés előtt 1-2 héttel már előleget kérnek, és ha karácsony előtt nem adna a cég néhány tízezres jutalmat, akkor valszeg semmiben nem különbözne a karácsony egy átlagos hétvégétől. Sőt egyszer "megszólták" apukámat a kollégái, hogy biztos másodállása van, különben miből futná sajtra (!) (az akciós trappistára, nem vmi 5 ezer forintos nemespenészesre). De hogy ne csak abból a körből hozzak példát, egy ismerősöm nemrég rám írt, hogy tudnék e adni 5 ezer forintot, hogy tudjanak fát venni.

Budapesten viszont én is mást tapasztalok. A barátommal beszélgettünk nemrég hasonlóról, ő Budapesten nőtt fel. Azt mondta, nem érti, miért mondják, hogy alacsonyak a nyugdíjak, hiszen az összes haverjának a nagyszülei jól élnek, utazgatnak. A barátok nagy része saját házban/lakásban lakik (30-35 évesen), télen síelni járnak, nyáron külföldre nyaralni, rendszeresen járnak étterembe. A barátom pl teljesen meglepődött, mikor mondtam, hogy gyerekkoromban kb soha nem voltunk étteremben, csak ballagás és hasonló alkalmakkor - ők havonta egyszer legalább elmentek a családdal.

Szóval na, elég vegyes. Van, aki jobban él annál, amit mond, de sajnos olyan is, aki rosszabbul...

2017. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Annak könnyű,aki beleszületik a jóba. Nekik nem tűnik fel,hogy másnak milyen nehéz.
2017. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most Budapesten élek, de nem itt nőttem fel, hanem egy vidéki nagyvárosban. Bár tény hogy megyeszékhely (Debrecen). Túl nagy különbséget nem vettem észre a két város között, de mondjuk azt el tudom képzelni, hogy vannak kis falvak, ahol tényleg nagyon rossz a helyzet. Sajnos. De mondjuk ott nem is szabadna egy fiatalnak leragadni.

És mégegyszer mondom, nem gazdagok a szüleim, apukám sofőr, anyukám titkárnőként dolgozik, de a számla befizetése vagy a kajavásárlás soha nem volt téma nálunk.

2017. jan. 29. 22:12
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Aki egyetemre megy az már eleve a fölső réteg. Persze ott nem fogod tapasztalni. De keress rá statisztikákra, hogy pl mennyien mennek külföldre nyaralni, vagy egyáltalán nyaralni egy évben. Vagy arra, hogy mennyi embernek van bármi megtakarítása. De elég az is, ha megnézed mennyi az átlag jövedelem és mennyibe kerül egy albérlet, ne adj isten egy lakás. mennyi idő alatt lehet annyit megtakarítani.
2017. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Átlagos színvonalú életet élünk ugyanilyen rokoni, baráti körrel.

Nagyon nyomorult barátunk csak egy volt, de ő minden nyomorát kizárólag saját magának köszönheti.

Az élet lapátolta neki a lehetőségeket (örökségként 2 lakás, 1 ház, tetemes készpénz) mindent elver, semmit nem tud felmutatni, teljesen mindegy ki van a kormányon ő szidja.

Régi barátság volt, de leépítettük ... és nem az anyagi helyzete miatt.

Szerintem mindenki aki mélyponton van, sokat tett és tesz azért, hogy ez így van.

Nálunk szegényebben nem lehetett indulni, mint a férjem és én és csak azért nem sorolom, hogy mit értünk el önerőből (rengeteg munkával, tanulással, spórolással), hogy nehogy dicsekvésnek tűnjön.

2017. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!