Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen polgárőrök rendőrnek...

Az ilyen polgárőrök rendőrnek képzelik magukat?

Figyelt kérdés
Múltkor szüleimet vittem céges bankettra az új kocsijukkal. Aztán elugrottam haveromhoz és kocsikáztunk. Egyszer csak valaki kiállt elém az úton fényvisszaverő mellényben meg zseblámpával, azt hittem rendőr. Félre álltam, lehúztam az ablakot és megszólalt a bajusz mögötti ember, hogy "Jó estét kívánok! Gipsz Jakab vagyok a helyi polgárőrségtől. Mit járkál maga ezzel az autóval a városban? Na meg kinek a tulajdonában van a gépjármű?". Mondtam neki, hogy kocsikázunk meg beszélgetünk a haverommal, meg egyébként én is itt élek ebben a városban egy röpke 21 éve és édesapám nevén van a kocsi. Utána kérte is az autó papírjait meg az enyémeket, erre mondtam is neki, hogy nem fogom oda adni mert nem is kérhetné el. Kettő másodperc múlva mintha kifordult volna magából a bajszos elkezdett emelt hangon pampogni nekem, hogy lopott a kocsi, meg lopni megyünk, meg be vagyok drogozva, hogy én vele így beszélek. Na itt lett elegem felhúztam az ablakot és ott hagytam a fenébe. Mikor hoztam haza anyáékat levillogtak a rendőrök. Azt hittem rutin igazoltatás erre elkérték apáék iratait is, és odahívtak a rendőr autóhoz. Ott elmondták, hogy a polgárőrség szólt nekik, hogy ezzel az autóval száguldozok a városban és valószínűleg nem az én tulajdonomban van. Elmondtam a tényállást odahívtam apát igazolta, hogy övé a kocsi meg ide adta nekem estére aztán elengedtek annyival, hogy óvatosabban vezessek. Annyira rohadtul kínos volt magyarázkodni, hogy nem száguldoztam az új autóval meg nem én nem bunkóztam a polgárőrökkel. Szerintem csak nálunk áll ilyen idiótákból a polgárőrség. Például ott ahol barátnőm lakik egy kisebb városban egyszer állítottak meg, hogy sokszor látják, hogy erre járkálok(arra felé nagyon ritkás a forgalom). Mondtam nekik, hogy barátnőmhöz járok mondtam a nevét azóta sem állítanak meg. Csak nálunk ilyen "kis Hitlerek"?

2017. jan. 30. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nalunk is hulyek a polgarorok, az a baj hogy barki lehet polgaror, nincs joga ilyenekhez amit veled muvelt, most azt hiszi hogy ö valaki gondolom en.
2017. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Igen, tényleg olyan emberek választják ezt hobbijuknak, akikben van egy adag késztetés arra, hogy maguk tegyenek rendet lakóhelyükön.


Két fiatal ha nagy értékű kocsival azt mondja polgárőrnek hogy csak kocsikázik este, az már tényleg kicsit gyanús, mint ahogy az is, ha jogaira hivatkozva önként nem segítik munkájukat. Egy átlag törvénytisztelő polgár együttműködik a polgárőrökkel, teljesíti olyan kéréseiket is, amikre nincsen törvényi felhatalmazásuk, mert tudja hogy azért nincs velük rendőr, mert a rendőrség nem tud kellő számú rendőrt munkájukhoz biztosítani, hatékony működésük meg közösségi érdek. Jelen esetben simán megmutathattad volna neki az irataidat, akár úgy is, hogy a kezébe már nem adod.



Rtv. 24. § (4) alapján jogosan kérték az igazoltatásodat:

"A rendőrt a jogainak érvényesítése végett bárki felkérheti más személy igazoltatására. Ha az igazoltatást kérő valószínűsíti, hogy az igazoltatáshoz jogos érdeke fűződik, és a személyazonosságát igazolja, a rendőr a kérést teljesíti..."

2017. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a buta és rosszindulatú ember hatalmat kap a kezébe, akkor ez történik.

Nálunk általában rendes, jó fej polgárőrök vannak, akiknek ez tényleg egyfajta hivatás. De volt olyan, hogy egy üveg bort vittem haza díszszatyorban 19 évesen, apámnak szántam ajándékba, és elkezdett velem kötözködni az ember, hogy ugye nincs kibontva, meg hogy miért van nálam, elmúltam-e 18, és eleve, mit keresek én ilyenkor a városban egyedül, biztos rosszban sántikálok.

A másik, amikor elkezdett velem szintén ugyanaz az ember b*szakodni, amiért görkorcsolyáztam a parkban, este nyolckor, úgy, hogy rajtam kívül egy-két idős ember ült a padon, meg néhány párocska piknikezett, a járdák tök üresek voltak, nem veszélyeztettem senkit. Meg is kérdeztem, hogy mikor és hol sportoljak szerinte, a főúton délután négykor?

Viszont nálunk tényleg nagyon sok jó fej polgárőr van, akik köszönnek, mikor kilyukadt a biciklikerekem, odajöttek, hogy kell-e segítség, meg idős nénik csomagját elviszik egy darabon, és az ilyen retardált hatalommániások miatt olyan a megítélésük, amilyen.

2017. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nálunk is normálisak a polgárőrök. Sőt, van ismerősöm, aki maga is polgárőr. Szerintem semmi gond nincs velük. Mondjuk a már tőle tudom, hogy a saját autójával a saját benzinével megy mindig járőrözni, meg a cuccait is maga veszi, de azt is mondta, hogy azért lett polgárőr, mert a családjában sok biciklit loptak el, és megelégelte a tehetetlenséget.
2017. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én részben ezért hagytam ott a polgárőrséget. A többség itt is valami sheriffnek képzelte magát. Minden kocsmában ingyen ivás, körforgalomban megállás mert nem találja az öngyújtóját és éppen rá akar gyújtani. Száguldozás az utakin, mert nekünk lehet...
2017. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
felteszik a sz@rt a polcra és rögtön lekvárnak képzeli magát :D
2017. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!