Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik életet választanátok?

Melyik életet választanátok?

Figyelt kérdés
A rövidebbet, de élvezetest, vagy a hosszabb, kissé unalmasat. Az élvezetes szó alatt elsősorban a kissé káros dolgokra célozok. Én pl. rászoktam pár hónapja a cigire (napi 4-5 szál, ha iszogatok akkor több), de világéletemben tartottam a betegségektől, a féle hipochonder vagyok, de nagyon szeretek cigizni. Alkoholból csak sört iszom, azt heti kb. 3-szor. Akkor sem tízessével. Na már most, mondjon le az ember az élvezetekről (nekem ez az), és élje az életét úgy, hogy nem azt csinálta, amit szeret, vagy mondjon le az élete egy részéről, de akkor legalább kedve szerint pengette éveit. Ne értsetek félre, nem ilyen full züllött, alkeszokról beszélek, akik reggel a kocsmában kezdik a napot, meg drogosokról. Ez szerintem még simán a mértékletes részbe tartozik bele, de tisztában vagyok vele, hogy a cigi pl. nagyon káros. Na, ti melyiket választanátok?

2017. febr. 2. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

A hosszú egészséges életet választanám. A cigiről és más káros szenvedélyről lemondanák, de a természetes örömforrásokról, amilyen például a szex, arról nem. Az utóbbi még egészséges is. És valójában így egyszerre lenne hosszú és egészséges az élet, plusz még örömökkel teli is.

Persze életem során velem is előfordult például stresszes vizsgaidőszakban hogy úgy éreztem jól esne ha rágyújtanák és meg is tettem. Pedig nem dohányzom. Vagy egy másik stresszes időszakban megkívántam a szekrény tetején lévő ajándékba kapott Egri Bikavér bort. Szinte azzal akartam oltani a szomjam. Pedig antialkoholista is vagyok.

49/F

2017. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát te az élvezetes alatt a káros dolgokat érted, viszont ezek nélkül is, 9600 féle módon lehet élvezetes az élet. Ha a bajaim megoldódnának, azt mondhatnám hogy ennél élvezetesebb életem nem is lehetne, és abban például még a cigi is felesleges. Úgyhogy inkább azt választanám.
2017. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Borzalmasan rosszul értelmezed.

Nem gondolkodsz, csak ismert séma szerint nézel egy halmazt, mit lehetőségeid tárházának hiszel.

Legjobb( legésszerűbb) utat legésszerűbb( legjobb) kövesd.


Cigi elég káros, lemondj e nagyságú élvezetről, és vagy helyettesítsd mással.

Ennyi alkohol, ha minőségű, még csak jobbat tesz, mint árt. Sok vitamin sörből nagyon jó, ha éppen hogy ittas állapotig iszol.


Én ésszerűbb keretek közé raknám sörivásom és hanyagolnám cigit.


Én is szoktam 1 este alatt több sört is meginni, de azt annyira lassan, amennyire számomra legjobb.


Ha kell egy kis segítség, írj rám.

2017. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is lassan iszok, nem is tudnék gyorsan. Egyébként az az igazság, hogy szívem szerint egyáltalán nem tenném le a cigit, csak az eszem mondatja velem ezt. De akkor meg egész életemben sanyargassam magam? Egyszer él az ember, és akkor se azt csinálja amit akar?
2017. febr. 2. 20:52
 5/5 anonim válasza:
Tessék kérdező, egy bölcs idézet: A testünk nem egy szentély, hanem egy vidámpark, hát élvezzük a hullámvasutat.
2017. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!