Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme folytatni egy...

Van értelme folytatni egy olyan életet, amiben nem lehetek boldog?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva 28 éves leszek. Sokak szerint még előttem az élet. De ők nem a valóságban élnek, fogalmuk sincs mennyire el van rontva (végérvényesen) az életem. Régen elszúrtam mindent. Egy sz.a.r vagyok. Egy f.o.s. Egy szánalmas, undorító trág.yahalmaz. Elszúrtam mindent, amit lehet: karrier, siker, egzisztencia kialakítására semmi esélyem. Alapvető dolgokra nem vagyok képes. Ami viszont örökké kísérni fog: az emlékek. A kudarcok. A sikertelenségeim, amiről másoknak fogalmuk sincs és mások el sem tudnak képzelni, a tapasztalatról már nem is beszélve. Gyűlölöm magam. Utálom ezt a f.o.st. Jó lenne meghalni - de még ezt is elszúrtam, még a halálvágyamat is lecsökkentettem azzal, hogy elmentem pszichológushoz. Pedig folytatni nagyon nem akarom. Olyan jó lenne meghalni. Vonat elé lépni, gyanútlanul hazafelé sétálni egészen addig, amíg valaki el nem üt. Ha nem lettek volna a pszichológusi látogatásaim már nem élnék - épp ezért bánom, hogy elkövettem azt a hibát, hogy egy újabb esélyt adtam ennek a sz.a.rnak. Az elmúlt évek eltűntek - nem haladtam sehová, csak a problémáimat szerettem volna megoldani, mindhiába. Így ennek az egésznek nincs értelme. Csak szívás, szenvedés, csalódás vár. Még ha meg is fordulna a szerencsém, az emlékek, a megélt kudarcok úgyis tesznek arról, hogy ne legyek boldog. Így pedig mi értelme van? Mi értelme leélni egy ilyen életet?

28F



2017. febr. 3. 12:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Ezzel semmi konkrétat nem írtál, így aligha tud bárki is bármit mondani.
2017. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Noblesse Oblige ***** válasza:
Mik azok a dolgok, amiket elszúrtál az életben, konkrétan?
2017. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
52%

a leírásodból az jön le, hogy te egy megkeseredett lecsúszott lúzer vagy...

ilyen mentalitással meg is érdemled azt, hogy ott tartasz ahol, DE ha tennél érte simán lenne lehetőséged, persze ebben a helyzetben nem látod így, hisz a csalódottság miatt nem látod értelmét...

én meg hiába magyarázok, attól még ugyanaz a lúzer leszel belül...ha jobb életet akarsz neked kell tenned érte!

a boldogságodért tenned kell, nem a sült galambra várni...

sokan milliós hitelekkel amit soha nem akarnak visszafizetni, simán élik az életüket és megoldják...

van aki egész életére nyomorék, vagy tolószékes mégis tudja élvezni az életet...

neked a fejedben vannak gondok amitől itt tartasz...legalábbis az írásodból más nem jött le...


23F

2017. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
74%
Vaginamonológ, asszonykórus, nyifinyafi.
2017. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
37%
Biztos,hogy te tehetsz mindenrõl?
2017. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Nem nyafogok, csak tényeket közlök.

Tenni nem lehet érte- a problémáim, amik sz.a.rrá tesznek, megoldhatatlanok.

Pont ezek miatt vagyok lúzer. Mert léteznek és eltörölhetetlenek.

A kérdés az, hogy így érdemes-e folytatni?

2017. febr. 3. 13:20
 7/38 Noblesse Oblige ***** válasza:
75%

Igazából én megértelek. Időről időre nekem is előjönnek ilyen gondolataim. Csak én küzdök ellene. Nekünk sajnos muszáj, hogy találjunk valami fogódzót, bármit amibe lehet kapaszkodni és elindulni.

Volt hogy egy időben olyan szinten voltam, hogy nem figyeltem már ha átmegyek az utcán. Mert nem érdekelt ha elcsapnak. Könnyebb is lett volna minden, mert balesetben elhunyni dicsőségesebb, mint kigondolni és végrehajtani az öngyilkosságot.


Úgyhogy én mindig arra gondolok, hogy inkább élek szerényebb életet az árnyékban, de megadom a lehetőséget magamnak, hogy valahová tartson az életem. Sajnos az élet küzdelem. Harc. Mindenért meg kell küzdni. Van, hogy gyűjtök erőt és megy és van, hogy elfáradok és elgondolkodom, hogy van-e értelme létezni.


De mindig arra jutok, hogy küzdeni kell. Mert amikor rá szánom magam, akkor érek el sikereket.

2017. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
94%
27 vagyok, és én is mindent elrontottam, mert rendre kudarcot vallottam. Több nap telik vagy kishitű szorongással, vagy öngyűlölő kétségbeeséssel, mint békésen. Az viszont sohasem merül fel, hogy ne folytassam az életem, csak az, hogy nem így. Egyébként minden nap találok okot boldognak lenni, ma azért, mert végre kisütött a nap, holnap pedig elkezdek egy jó könyvet. Miért járna ennél több? Nem tudok mit kezdeni az emberekkel, nem tudok barátokat szerezni, csóró vagyok, ennélfogva kiszolgáltatott, és az álmaim sohasem fognak teljesülni, pedig nem nagyratörőek, csak biztonságra és nyugalomra vágyom, már a családról is lemondtam. De alkalmazkodom ahhoz, ami van, és nemcsak abban élek, ami nincs, és amit elbaltáztam. Veled a legnagyobb baj, hogy súlyos láncokat aggattál a fejedben élő börtönödre...
2017. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Mi értelme úgy élni, hogy tudom: nem sikerül/sikerült elérni a céljaim?
2017. febr. 3. 13:40
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

ez a hülyeség a fejedben él


23F

2017. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!