Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális? Mit...

Szerintetek ez normális? Mit csináljak? 21/L

Figyelt kérdés

2. éves vagyok, nehéz szakon az egyetemen, azt vettem észre magamon hogy egyre inkább nincs kedvem semmihez, csak itthon ülnék és tanulnék mert jó jegyeket szeretnék.

Már bűntudatom van, ha megnézek egy filmet vagy elmegyek a barátaimmal beülni valahova. A barátommal sincs kedvem találkozni, koncertek amik eddig érdekeltek már azok is terhet jelentenek... emiatt meg rossz a kedvem állandóan


2017. febr. 5. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem normális. Tipikus példája a nagyon rossz időbeosztásnak. Ha nincs arra pár órád, hogy a tanuláson kívül mást is csinálj, az nem csak szociálisan és érzelmileg káros, de hosszú távon a tanulás hatákonyságát is rontja.

Az meg, hogy a barátoddal sincs kedved találkozni, előreveti, hogy szingliként fogsz diplomázni.

2017. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jegyek nem minden, de egyetértek abban, hogy ez egy fontos időszak az életedben. Bármennyire nehéz is próbáld megtalálni az egyensúlyt és mindkettőre időt szánni. Átérzem a helyzeted, én elmúlt 2 hónapban a záróvizsgára készültem és nem akartam teljesen bezárkózni, ugyanakkor lelkiismeret furdalásom lett volna ha ezért nem jön össze. Végül jól alakult, remélhetőleg neked is jól fognak, ne engedd, hogy ennek bélyege ennyire elkeserítsen. Sok sikert kívánok!
2017. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rágörcsöltél nagyon. Ennyire fontos a jo jegy? Inkabb elj is, most vagy fiatal...
2017. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jó jegyek nem érnek annyit,hogy cserébe mindig otthon gubbasz és ne legyenek barátaid és párod. Mert ezt fogod elérni.Akármilyen jó barátok és akármilyen jó kapcsolat van a pároddal, ha sorozatban lemondod velük a programot,nem akarsz velük lenni,akkor egy idő után fel fogják adni a próbálkozást és nem is fognak már hívni sehova.

Próbálj szerintem találkozni a pároddal és a barátaiddal is.És legyél a családdal is.

Nem érnek annyit a jó jegyek tényleg,mint amennyit most hiszed. Általában a cégek meg sem kérdezik,hogy hanyasra diplomáztál.Senkit nem fog érdekelni.A kapcsolataidnak viszont annál inkább hasznát vennéd majd.

Jó,persze nem mondom,hogy most akkor legyél mindenből kettes.Meg kéne találni az egyensúlyt.

Egyébként nem kell és nem is jó a nap 24 órájában tanulni.

Ülj le ,tanulj 1-2 órát(Vagy amennyit kell) és utána menj el a barátokkal vagy csak tegyél be egy filmet otthon.

Én úgy teljesítettem eddig a vizsgaidőszakokat,hogy mellettük hagytam időt másra is. Pl sokan járnak el sportolni vizsgaidőszakban is.Miért ne? Nem azon a néhány órán fog múlni,hogy sikerülnek -e a vizsgák.

2017. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem az vált be,hogy beosztom a tananyagot. és ahogy végeztem az aznapi résszel, utána azt csinálok amit akarok.

ez eléggé motiváló,igyekszem hamar , még délelőtt letudni az aznapi anyagot

2017. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!