Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai punkok miért és mikor...

Wutanfall kérdése:

A mai punkok miért és mikor lettek vegánok? Egyáltalán, vegánnak lenni manapság miért annyira divatos a 18-25 éves korosztály körében?

Figyelt kérdés

Manapság hatalmas divat VEGÁNnak lenni, nincs ez másként abban a vidéki egyetemi városban sem, ahol élek.

A legutóbb amikor elmentem egy ismerősöm koncertjére, a hely ezzel hirdette magát:


"Már működik a vegán büfé, finom lencse-és padlizsánkrémes szendvicseket lehet tolni a sörök és koncertek mellett! Gyertek!"


Aztán beszéltem ott pár emberrel, akik magukat "vegán punk"-nak mondták, az egyik csajon meg olyan póló volt, hogy EAT PUSSY NOT ANIMALS :D :D

Az old-school punkok (Sex Pistols, Ramones, Clash, Damned, stb.) tuti nem voltak vegánok, sőt!


Szerintetek mitől van ez nagy vegán divat mostanában?



2017. febr. 7. 17:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%
Mert sok ember kezd rájönni, hogy nekik is jövedelmező nem megenni az állatokat, és a sok ember főleg olyan alter arcok közül kerül ki, akik gondolkodnak.
2017. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%
Mert sokan inkább követik a divatot, minthogy használnák az eszüket! Majd 5t0-60 évesen rájönnek, hogy az ember mindenevőnek született. Csak akkor már késő lesz.
2017. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1-es, rendben, te szavaiddal élve az alter rock arcok többet "gondolkodnak". Bizonyára a magas fokú agyi tevékenységeiknek köszönhető az is, hogy előszeretettel isznak, és csavart cigit szívnak.

Nyilvánvalóan ez is az alter gondolkodásuknak köszönhető, melyre az egyszerű hétköznapi ember lát rá, hiszen nem sajátította el az "alternatív" szubkultúra minden IQ-val átfutott velejáróját.

2017. febr. 7. 18:20
 4/26 anonim ***** válasza:
49%

Divat... Amúgy egy nagy baromság. Ennyi erővel ne együnk zöldséget se, mert elesszük az állat elől a kaját. Sőt ne legyen autónk sem mert az utak helyén lehetne állatoknak élőhely is... Sőt ne vegyünk levegőt se mert elszívjuk előlük.

Vicc az egész, unatkozó magukat hatalmas toleranciabajnoknak képzelő idióta bohóckodása az egész. Megnézném mennyit tesznek a valóságban az állatokért. Nekem van 4 mentett cicám, olyanok akik senkinek sem kellettek, támogatom a helyi menhelyet, önkétskedem is, de attól még kibas...zottul megeszem a szalámit, már bocs. Akkor most ki tesz többet az állatokért? Szerintem én. :D

2017. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Mert, már nem szeretnék rázni a hajukat.
2017. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
20%

Azért azt nehezen tudom elképzelni hogy ezek az emberek tényleg betartanák a vegánságot .


Inkább csak fellángolás ,egy gyerek nem is tud odafigyelni minden ételre hogy ne legyen benne tej tojás sajt hús zsír származék.


Egy gyerek nem is maga vásárol hanem azt eszi amit otthon főznek neki meg amit a hűtőben talál.


Arra meg egy gyereknek nincs pénze hogy igazi "kóser" vegán étteremben ebédeljen minden nap. A cigisodrás közben is röhögnék ha ezek tényleg fejben tartanák hogy a következő buliba menet ahonnan beszerzik a gyorsszemetet ne legyen benne tej tojás zsír állati maradvány stb.


Ez még egy felnőtt önálló embernek is kihívást okoz nem hogy egy világra s z a r ó lázadó kamasz punknak.


Meg punk , tudod azok akik együtt csövelnek az utcán és egymás üvegéből isznak meg a kukákból esznek meg tarhálnak na jó hagyjuk már mert a röhögéstől nem tudok írni. :D


Ezek lehet hogy azt se tudják mi a punk de azt se mi a vegán szó jelentése.

2017. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Punk vagyok, és nem vegán. Nem tudom, honnan szedted.
2017. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Én meg vegán vagyok és nem punk.
2017. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Sunshinedoll ***** válasza:
55%

Az én húgom 17 éves kora óta vegán, és meg tudja oldani :D főz magának, vagy vegán helyekre jár kajálni. Nem értem, miért olyan "nehéz megoldani" azt, hogy nem eszik valaki sajtot meg húst. Nem olyan nagy cucc nem befalni az első hamburgert, ami eléd kerül.

Én nem vagyok se vegán se vegetáriánus, de tejterméket pl egyáltalán nem eszek, mert érzékeny vagyok rá, húst meg ritkán szoktam enni, mert nem annyira szeretem.

Ha az emberek többsége venné a fáradságot és utána nézne annak, mi megy a húsiparban, de főleg a tejiparban, szerintem a legtöbben megundorodnának mindkettőtől.

Majd ha laborban növesztik a húspogácsát, majd akkor eszek több húst :D

2017. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%
Mindenki tudja mi megy a húsiparban. De attól még semmi nem fog változni hogy pár ember tüntetőleg nem eszik húst meg semmilyen ezzel kapcsolatos terméket... Kár ezen cirkuszolni. Csak saját magával cseszik ki az ember, vagy ennyire jól esik megmutatni hogy jajj mennyire állatbarát vagyok? Elárulom az nem ebből áll. Fogadjon be az ember menhelyről állatot, azzal többet segít, mint hogy itt képmutatásból nem eszik húst. Hányok tőletek!
2017. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!