Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Konfliktuskerülő (fóbiás...

Konfliktuskerülő (fóbiás vagyok) és lakótárs-gondokkal küzdök, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Enyém a lakás. A kisebb szobát "adtam ki". A lány nagyon megbízható, tuti nem turkálna a holmijaim között, nem olvasna bele személyes dolgaimba és nem lopna tőlem. Nagyon barátságos is.


A gond az, hogy rettenetesen szétszórt.

A szennyestartó rendszeresen teljesen tele van, zömében az ő holmijaival. Ha mos, akkor is egyszerre egy adagot, a szennyestartó rögtön tele lesz. Kicsi szennyestartó, de kb. 3,5-4 adagnyi fér bele, de rendszeres mosásnál nem lenne gond. Rendszeresen a tetejére pakolunk már, mert tele van.

Az én szobámban fér csak el a szárító. Jó időben nyilván a szabadban lesz. Napokig nem rakja el a ruháit, persze az én szobámban foglalja a helyet.

Első hónapban folyamatosan mosogatott, túlzás volt, sz.rul éreztem magam. :D Most bezzeg alig mosogat, persze kéthetente biztos süt és szinte minden nap főz is (ha más nem tejbegrízt).


Itthon van, még nem dolgozik egyelőre, tanul de nem minden nap. El nem tudom képzelni, egész nap a gép előtt ül? Semmi házimunka? Akkor is, ha "vendég"?


Én heti 40 órát, tehát normál munkaidőt dolgozok, esti suliban tanulok és személyes okokból az átlagnál sokkal több az elintéznivaló és orvoshoz is járok. A konyhámban halomban áll szétrakva a szennyes edény, közben én is főznék, hogy ne kifőzdézzek mindig...


Hogyan mondjam el konfliktusfóbiásként ezeket? :D


2017. febr. 7. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Az ő szobájában sokszor másfél hónap is eltelik porszívózás nélkül. A konyhában maga után nem sepreget és a tűzhelyet is egyszer takarította le.


Ráadásul a gépet is bekapcsolva hagyja, ha elmegy. Egy-két hete asztali gépe van. Szerintetek sokat fogyaszt, megérezni majd a villanyszámlán? Vagy csak 1-200 ft, ezért már ne szóljak? (kb. 8 éve laptopom van, nem vagyok képben műszakiasabb lányként se)

2017. febr. 7. 21:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Átérzem, én is eléggé konfliktuskerülő vagyok és albérletben nekem is volt hasonlóakból gondom.

Mondjuk az eléggé gáz, hogy gépet is bekapcsolva hagyja.

Ezt a ruhás dolgot mindenképpen mondani kéne neki, valahogy finomabban megfogalmazva, mondjuk nem lehetne, hogy kirakod az előszobába, mondván - hogy ő is hallja - téged zavar a szobában?

A mosatlan edényeket meg összepakolnám egy helyre, cetlit is írhatsz mellé, szmájlival, normális szöveggel, pont amikor mész el, így nem kell beszélned.

2017. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szennyestartót raknád ki az előszobába.
2017. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bváááá, szóval a szárítót, na. :DDD
2017. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az előszobából hat darab ajtó nyílik, tehát az első én lennék, aki átesik rajta. ;)
2017. febr. 8. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!