Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok jól teljesíteni...

Nem tudok jól teljesíteni egyetemen. Féltékeny vagyok másokra?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok. Egy elég kicsi egyetemre járok és a karunk is pici, ezért kb állandóan együtt vagyok szaktársaimmal.

Most idén lett angolunk aminek én nagyon örültem de nem tudok megszólalni és ez a többi órán is így van.

Úgy gondolom jól beszélek angolul de ha megakarok szólalni elkezdek remegni és a szívem elkezd 150-el kalapálni ezért inkább csendben vagyok órán pedig sokszor tudom a választ. Van egy barátnőm aki rosszabbul beszél nálam angolul de mégis minden órán aktív és gondolom jó benyomást fog tenni a tanárra.Én mit csináljak? Nem merek soha semmilyen órán megszólalni....


2017. febr. 18. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban jól beszélsz angolul, akkor nem kellene félned, mert nincs mitòl. Nyisd ji a szád, idővel belejössz! Fogadd meg magadnak, hogy min. egyszer megszólalsz!
2017. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyhe fokú szociális fóbia.
2017. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De nem attól félek hogy rosszat mondok...tudok beszélni.

Hanem magától hogy egyáltalán meg kell szólalnom és mindenki engem néz.

Soha nem voltam ilyen.

Ez tavaly május óta van.

2017. febr. 18. 14:02
 4/8 A kérdező kommentje:

És nekünk konkrétan megmondta pár tanár hogy az órai munkát fogja figyelni és aki jól teljesít annak nincs vizsga.

Van kommunikációs óránk is amit fogalmam sincs még hogy fogok megcsinálni mert egy 15 perces prezentációt kell csinálni. Én 5 percig nem tudok beszélni mert elkezd remegni az arcom és hülyén nézek ki...

2017. febr. 18. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi történt májusban? Ha eddig nem voltál ilyen akkor ennek oka van.
2017. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Érettségi. Matek érettségi előtti este rosszul lettem mert sok energiaitalt ittam hogy tudjak gyakorolni és így jött ki rajtam.Bevittek kórházba és azt mondták pánikroham.Aztán utána 2-3 hónapig nem tudtam aludni éjszaka mert állandóan rámtörtek a rohamok és féltem a haláltól meg a pániktól. 115-ös pulzusom volt mikor kardiológus vizsgált. Azt mondta ez nagyfokú stressznek köszönhető.

Aztán gólyatábor után hazafele lettem rosszul egy idegen városban. Ott is a mentő vitt be. Az orvos azt mondta pánikbeteg vagyok.

Aztán ugye elkerültem egyetemre és itt belecsöppentem egy teljesen új környezetbe. Anyu lelkileg nem támogat.Konkrétan nincs családom.Apa részéről senkim nincs mert apu leszar. Mamám apa miatt utál, anya egy idegbajos ( nem túlzok..nem egy ember megmondta akivel beszélt hogy nem normális a viselkedése..lehet innen örököltem be én is.) Minden héten megy az üvöltözés itthon.Sehol nem érzem jól magam.Anyu elakar küldeni dolgozni hogy ne lakjak már itt mert ő 63 évesen már a nyugdíjas életét akarja élni. Ezt konkrétan ő mondta így. 20 éves vagyok amúgy..

Nincs senkim egy barátnőmön kívül.De senkim.

Emellé még maximalista is vagyok, plusz ugye én sz*r középsuliból jöttem és tőlünk semmit nem követeltek meg. 2 év alatt érettségiztem és nekem ez hogy most jogi karra járok és mekkora itt a követelmény,teljesen új.

Nagyon nehéz nekem...1,5 hete pedig elkezdett tikkelni a bal szemhéjam hogyha izgulok,tehát már testi tüneteim is vannak.Szerintem megfogok kattanni mert ezt idegekkel nem lehet bírni.

Anyunak is meg kell felelnem, az egyetemen is meg kell felelni..minden honnan a cseszegetést kapom.Szerintem nekem ez váltotta ki ezt az egészet. Nem bírom már és jelez a testem.

2017. febr. 18. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Irány a pszichológus, segíteni fog. Emellett kezdd el lefárasztani a tested is, ne csak a szellemed. Járj sportolni! És soha többet ne fogyassz élénkítő szereket, nem bírod.
2017. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak magadnak kell megfelelned. Éld az életed, különben belerokkansz. Addig is magnézium+b-komplex vitamin. Tanuld meg szeretni önmagad.
2017. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!