Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A retardált szellemi fogyatéko...

A retardált szellemi fogyatékossággal élő emberek hova járnak bölcsődébe, óvodába, általános iskolába, és közép iskolába!?

Figyelt kérdés
Van ezeknek az embereknek külön ilyen intézmények és munkahelyek is vannak számukra!?

2017. febr. 18. 19:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van.
2017. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
* Létezik ilyen mint fogyatékosok nappali intézménye pl. na ott egy helyen van ált. iskola, óvoda, bölcsőde, felnőtteknek ellátás, foglalkoztatás, és be is gyűjtik az ilyen embereket és munkahelyet is biztosítanak számukra.
2017. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Persze, vannak speciális óvodák, bölcsődék, iskolák, sőt, később munkahelyek is. A magánkézben lévők a legjobbak, de

sajnos a színvonaluk többnyire együtt emelkedik a térítési díjaikkal, nem kapzsiságból, csak valamiből fenn kell tartaniuk magukat.

Állami szinten általában hiányos és színvonaltalanabb az ellátás, akárcsak az egészségügyben, persze, ahogy ott sem, itt sem a dolgozók hibájából. De állami szinten is működget a rendszer.

2017. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Tehát ezekben a bennlakasos intézményekben kérnek térítési díjat tehát nem ingyenes az ellátás vagyis valakinek fizetnie kellene az én bennlakasos ellatasomat.


Ha egy ilyen otthonba bekerülnek.

2017. febr. 18. 19:42
 5/22 A kérdező kommentje:
Benntlakasos ellatasomat csak hogy helyesen legyen leírva.
2017. febr. 18. 19:44
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha állami és az önkormányzat segítségét kéred akkor nem hinném, hogy ez pénzbe kerül, bár nem látom tisztán, hogy esetedben miről is van szó igazából. Gyerek vagy felnőtt vagy és miből áll a fogyatékosságod ?
2017. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A28.eletevemet toltenem be idén év végén ősszel hát alacsony az IQ um intelligencia hanyadosom 80-as.
2017. febr. 18. 19:49
 8/22 A kérdező kommentje:
Mindig csak gondjaim voltak a gyerek közösségekben is pedagógusoktól is kaptam hideget meleget meg ilyen nagy dupla nulla tömény szerencsétlenség vagyok voltam mindig is gyáva gyamoltalan . Önbizalom hiány szorongás feszelyezettseg kisebbségi komplexusos magatartás viselkedés zavar szorongás depresszió szerepelnek a korismemben.
2017. febr. 18. 19:52
 9/22 A kérdező kommentje:
Meg ilyen gyenge mentálisan sérült és nemi zavaros is vagyok . Hogy fiú nemű emberként mindig is heteroszexuális férfiak társaságara vágytam volna szexuális téren is.
2017. febr. 18. 19:56
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
LOL :D és ezt te döntötted így most el, hogy egy ilyen bentlakásos intézményben lenne a helyed ? Az, hogy nincs önbizalmad, a saját nemedhez vonzódsz, az önmagában semmit nem jelent, kevés ahhoz, hogy bentlakásos legyél egy ilyen intézményben . A 80-as iq meg ... (?) a nagy átlagnak 90-nél nem több. Javaslom keresd fel a hozzád legközelebbi CSALÁDSEGÍTŐ központot és beszélj velük. Ha valóban szükséges akkor ők intéznek neked egy ilyen helyre jogosultságot.
2017. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!