Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Milyen szakma,...

Mit tegyek? Milyen szakma, munka, iskola lenne jó számomra? Hogy bírjam ki? 15L (kisregény)

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tegyek. Amióta elkezdődött az iskola ezen töröm a fejem. Most egészségügyiben iskolában tanulok és többnyire a tanult dolgok érdekesek, empatikus is vagyok de úgy érzem nem tudom a széles egészségügyi szakmában elképzelni magam, még akkor sem ha két kézzel szórhatnám a pénzt érte. Tudom, hogy nem ilyen az élet de olyan munkát szeretnék amit ha nem is élvezek mint egy hobbit de legalább elvagyok vele, nem morcosan, lehangoltan csinálom. Óvodás koromtól kezdve mondták, hogy legyek masszőr mert jól csinálom, biztos masszőr leszek, ezért mentem egészségügyibe, meg azért is mert hiányszakma. De magamba néztem és rájöttem, hogy ez engem egyáltalán nem érdekel, csak azért akartam mert semmi más ötletem nem volt és ha már mindig is mondták és jó is vagyok benne, erős kezeim vannak hozzá hát miért ne.


Sosem volt a szívem csücske az iskola, de sokkal, nagyon sokkal a kelleténél többet nem hiányoztam. Apám megengedi, hogy a szülői igazolásokat akkor használjam fel amikor szeretném mint pihenőnap, vagy ha írunk valamiből és nem készültem rá eléggé. Nem vagyok magamra büszke, csak ebben a félévben hiányoztam annyit mint egész évben. És miért? Mert annyira gyűlölök abban az osztályban, iskolában, tanteremben, közösségben lenni, hogy szívem szerint komolyan a falhoz vágnék egy széket majd hazafutnék otthagyva mindent. Próbálkoztam de nem illek sehogy abba az osztályba, és már megmondom őszintén nem is szeretnék. Nem vagyok bunkó, mindenkit úgy fogadok, szeretek nem szeretek ahogy van, ha nem kedvelem akkor sem szólok be. Csendben ülök és kész. Az meg valahogy mellékesen idegesít bennük, hogy olyan könnyedén osztogatják egymásnak a barát szót. 2 barátnőm van akikben tényleg 100% megbízok és bármit megtennék, ugyanúgy fordítva. Nem egyből 3 hónap után hanem évek legalább 1 év múltán mondtam ki teljes biztossággal minden kétség és a szó jelentéseivel együtt, hogy barát.


Szakma kérdésről. Olyat szeretnék amit mint írtam valamennyire szeretek csinálni, és ha lehet akkor keresek is vele, értem ezalatt, hogy nem 80-90 ezret keresek és mindent ki kell matekoznom, hogy biztos elég lesz hónap végére, aztán ha nagy mázlim van akkor tudok félre tenni 5-10 ezer forintot amit már előre is vészesetre de leginkább nyugdíjra tennék félre. Nem akarok kimenni külföldre, itt szeretnék munkát találni.


Összefoglalva milyen vagyok és miket szeretek:


Én: Empatikus, általában kedves, türelmes, szörnyen közlekedek, térképpel még jobban eltévedek, szívesen meghallgatom más problémáját, állatbarát, emberi holttestek (igen tényleg holttestek) látványa nekem mintha teljesen hétköznapi dolog lenne, kivéve az állatokét. Elég makacs és önfejű vagyok ami olykor áldás, viszont sokszor átok. Ismert vagyok az idióta ötleteimről amik igen érdekesek és viccesek egyaránt. Szeretem a szeretteimet, de úgy alapjáraton mindenkit mosolyogni látni. Kreatív vagyok. Nem iszok/ittam alkoholt, nem cigizek, drogozok, bulizok, maradok ki éjszakákat. Nem tanultam és tanulok valami fényesen, kell mindenhez valami cél, hajtőerő, kedv. Sokszor hangulatember vagyok de akkor sem förmedek rá senkire.


Szeretem: Rengeteget rajzolok. Képregényt -mangát- rajzolok. Szeretem az animéket. Szeretek írni történeteket, leírásokat, szereplők leírását, megrajzolni, kitalálni a szereplőket, mindent. Loom Bands gumikarkötőket és olykor állatkákat csinálni. Állatokat. Dekorálni. Képzelődni. Falamat festeni, képregényem szereplőit, mintát, díszt, bármit ráfesteni amit szeretnék.


Tudom, hogy hosszú, de azt hiszem ha nem írok le ezzel kapcsolatban mindent nem regény hosszan akkor választ sem lehet rá normálisan írni.



2017. febr. 21. 21:15
 1/7 Főmufti ***** válasza:
amindeniteztényleghosszúvolt. így első blikkre az újságírás jutott eszembe. hányadik osztályba is jársz?
2017. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Annyira jól és érdekesen nem hiszem, hogy tudnék fogalmazni, és tudomásom szerint nem valami keresett szakma.

9.-be járok.

2017. febr. 21. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig, de a szöveg hosszúsága alapján: író!
2017. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Grafikus
2017. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Főmufti ***** válasza:
54%
pedig a kreativitás, az őrült, érdekes ötletek, a hullák ugye. a hullák fontosak :D. szeretsz történeteket írni! szereplők, gondolom akkor sima emberek leírását is megoldanád, fogalmazni nem tudom mennyire tudsz, de azon simán lehet javítani
2017. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én az összefoglalót olvastam el...

grafikus szerintem megfelelne neked és pont időben vagy ahhoz, hogy 18-20 évesen már elég jól keress vele!

de grafikában is több lehetőséged van, szerinted mi érdekel téged ilyen téren?

fotózás érdekel? videószerkesztés?

weboldal, játékfejlesztés, modellezés, animátor....

elég sok lehetőséged van ezen belül is

vagy belekezdhetsz saját vállalkozásba is, tehát megvalósítasz egy saját ötletet, pl kis animációs filmeket készítesz :)


23F

2017. febr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:

"Nem tudom a széles egészségügyi szakmában elképzelni magam"


Ez mit jelent, hogy széles eü szakma?


Ha csak arról van szó, hogy nem szeretnél ápolónő lenni, akkor gondolj bele részterületekbe, amik között vannak egész jók is: röntgen asszisztens, labor asszisztens, fogászati asszisztens, lehetnél kórházban adminisztrátor, lehetnél gyógymasszőr, dolgozhatsz eü végzettséggel csecsemőotthonban, bölcsődében, idősek otthonában. Ezekhez érdemes és szükséges végigcsinálni az egészségügyi sulit. A grafika mellette hobbi szinten menne, esetleg megkeresnél egy könyvkiadót, hogy vállalsz illusztrációkat könyvekbe, ha van rá szükség. De ehhez sztem vállalkozónak kellene lenned, hogy számlaképes legyél.

Ha egyik eü részterület se jöhet szóba, akkor az a kérdés, hogy mit szeretnél. Ha komolyabban szeretnél grafikával foglalkozni, akkor el kellene végezned a képzőművészeti egyetemet.

Én a helyedben inkább csak hobbiként űzném a rajzolást nagyon nagy művészek is máról holnapra élnek, szóval nem lehet belőle megélni. Ezzel nem azt mondom, hogy az eü nagyon jól fizet, de az legalább biztos, hogy el tudsz helyezkedni benne.

2017. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!