Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyetem legelső félévében...

Az egyetem legelső félévében sikerült olyan órarendet összeállítanod, hogy ne legyen pénteken órád? Ha igen, hogyan befolyásolta ez az életritmusodat?

Figyelt kérdés

A válaszokhoz még kérném azt is, hogy ki milyen messze tanult a lakóhelyétől, ha ez jelentős (30km+).

Köszönöm előre a hasznos válaszokat!



2017. febr. 21. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Javítson ki valaki, ha tévednék... de első félévben ügyintéző veszi fel az órákat, nem?
2017. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a TO csinálta az első félévben.

Volt olyan évfolyamtársam, akinek pénteken már nem volt órája.

Külföldön, 80 km

2017. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

A legelsőben nem, mert nekem is a TO vette fel, utána viszont egyre durvábban lőttem ki a napokat. Volt, hogy minden gyakot beszerveztem 2 napra, előadásokra meg nem jártam.

Életritmusban annyit jelentett, hogy hétvégente több napra mentem haza, hosszabb volt a hétvége. Amikor 2-3 napot jártam, akkor már nem is éreztem magam az egyetemen igazán. A heti 7 nap attól még tanulással telt, mert nem büfészak volt, és a kihagyott eáknak ára van.

80km-re volt az otthonom, és béreltem kolit.

2017. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Mi saát magunk vettük fel az órákat első félévben is, és sikerült úgy megcsinálnom, hogy ne legyen pénteken órám. Csütörtökön is kb 3-kor végeztem ,így már csütörtökön haza tudtam utazni, kb 120 km-re lakom az egyetemtől.


A későbbi félévekben viszont már előfordult olyan, hogy volt pénteken is óra.

2017. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is mi vettük fel első félévben is. A szakunkon péntekre nem is raktak be órát.

Az életritmusom annyiban befolyásolta, hogy 3 napos lett a hétvégém. Amikor hazamentem, már mehettem csütörtök este vagy délben. Ez jól hangzana, de lényegében ez a 3 nap kevesebbnek tűnt, mint gimiben a 2 nap. Egyszerűen annyival nehezebb volt és annyival többet kellett tanulni, hogy nem éreztem meg a pluszt szabadidőt.

2017. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehetõség se volt ilyenre, mert amikorra ki volt írva az elõadàs/szeminàrium/gyakorlat akkor tudtunk csak menni. Kb. az 5-6. félévben volt szabad péntek.
2017. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:

Nálunk mi vettük fel magunknak és nem lehetett választani, adott időpontra voltak meghirdetve a tárgyak és akkorra kellett felvenni. Szabad péntekem az előző szakomon sosem volt, sőt, egyik félévben péntek este 6-tól is volt órám (előadás de kötelező). Most a másik szakomon eleve nincs pénteken óra, mert azon a napon a levelezős hallgatókkal foglalkoznak. Ennek ellenére nem lett túl sok szabadidőm, mert dolgozom mellette. Az életritmusomat annyiban befolyásolja, hogy míg az előző szakon muszáj volt hétvégén is dolgoznom, a mostanin inkább dupla műszakot vállalok az amúgy is üres pénteken és így szabad marad a hétvégém.

120 km, kolis vagyok

2017. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az #5-ös válaszomat, mégis miért pontozta le valaki? :D Képes kifejteni?
2017. febr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!