Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen divatos a...

Miért lett ilyen divatos a pozitív gondolkodás?

Figyelt kérdés
Nem lehet minden helyzetben pozitívan gondolkozni és mosolyogni. Ha az ember nincs jó lelki állapotban annak csak kényszer lenne, hogy mosolyogjon. A filozófusok is azért tudtak elgondolkodtató dolgokat mondani, mert megtapasztalták az élet mélységeit, nem vigyorogtak állandóan és nem mézes mámorként tekintettek a világra. Az internet tele van semmit mondó idézetekkel, Oravecz Nóra és Szabó Péter féle okosságokkal, végtelenül felszínes az egész. És azon gondolkozom, hogy az emberek ennyire buták, hogy a semmit mondásokkal ennyire meglehet vezetni őket? Én úgy látom, hogy azok az emberek boldogtalanok akik az ilyen kis életbölcseleteket mantrázzák. Miért nem tudnak rájönni arra, hogy felszínes és bugyuta az egész pozitivizmus? Sokszor amikor rossz kedvem volt, akkor is állandóan azzal basztattak, hogy mosolyogj már, légy pozitívabb, ne depizzél. Jézusom!
2017. febr. 24. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is volt efféle egoista korszakom, de nem, nem vagy másabb a többi embernél, csupán más irányból szerezted a tapasztalataid. :) A filozófusok közt is voltak nem is kevesen, akik azt tartották helyesnek, hogyha nevetsz és boldog vagy, mert az, aki az életét szomorúan éli le, nem is él igazán (Diogenész például nagyszerű gondolatokkal rendelkezett, és nem tulajdonította magáénak a szomorúság érzetét... bár lehet azért, mert őrült volt, de hát melyik filozófus nem az?).


Az említett emberek egy bizonyos réteget befolyásolnak, akiknek elég a semmitmondó idézet is... ez talán olyan mint a rajongás, mikor bármit mond a személy rajongóinak, attól máris elcsurrannak. :)


Örülj, hogy vannak buta emberek, ha ismered Nietzchet, akkor azt is tudod miért kell vigadni emiatt. ;)


Neked jó rosszkedvűnek lenni? Ha nem, akkor ideje más nézetek után kutatni. :) Ha igen... akkor is, mert ez nem egészséges.

2017. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Talán mert az a normális?

Ha pozitívan állsz dolgokhoz minden jobb lesz, sikerülnek dolgok, boldogabb leszel, ha kudarc ér nem leszel annyira szomorú stb... van iskola ahol e szerint tanítanak.

2017. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Fatal_3rror_ ***** válasza:
37%
Magyarul ha te búval b..szott vagy, akkor más se legyen már boldog...
2017. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ember számára az az egészséges állapot, ha boldog és jó kedve van, akkor élvezi az életet, igaz mindenki megtapasztalja az élet mélységeit, de épp ezeknek kell ösztönözni, hogy ne akarjon még több mélységet megtapasztalni, mert boldog akar lenni. Számomra a negativitás és a szomorúság nem erény, viszont az őszinte boldogság az.

Csak akkor lesz a jó kedv felszínes, ha csak kívül mutatod, hogy az vagy, de az nem számít, az számít, hogy belül tényleg jó kedved van-e és tényleg boldog vagy.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy ess a ló túloldalára, és légy boldog azért mert meghal egy szeretted, de ahelyett, hogy depresszióba esel, gondolj arra, hogy szép élete volt (reméljük az volt) és örülj annak, hogy megismerhetted, és ennyi időt vele tölthettél, így máris nem károsítod magad, mert már be lett számtalanszor bizonyítva, hogy a depresszió károsítja a szervezetet, gyengíti az immunrendszert és teret enged a kórokozóknak.

2017. febr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Rengeteg holisztikus egyén képezte ki magát az országban ilyen-olyan tanfolyamon, ahol ezt sulykolták beléjük, és ezt adják tovább annak, akik elhiszik, hogy a pozitív gondolkodás "mindent megold". Pedig nem...

Van pár valóban jó tanító, de sokak csak kóklerek és sajna nagy baromságokat adnak tovább tévesen. Másrészt pedig nekünk is fel kellene nőnünk, hogy befogadjuk ezen dolgokat.

2017. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Én a kérdezőnek adok igazat. Szerintem is szánalmas ez az erőltetett pozitívkodás. Aki alapból pesszimistább, annak nem lehet megmásítani a gondolkodásmódját. Úgy KELL elfogadni a negatívabb szemléletű embert, ahogy van, ő ilyen és kész. Ez nem azt jelenti, hogy rossz ember lenne vagy egy alattomos gyilkos. Sőőőt, én úgy vettem észre, hogy aki mindig mosolyog és jópofiskodik, az a legeslegnagyobb pszichopata. Erről ennyit, okoskáim...
2017. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezen az "erről ennyit"-en mindig nagyot nevetek. :D Ez azon emberek zárómondata akik a saját gondolataikat érvekként fogják fel... :D
2017. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
#7 Nekem legalább vannak elveim és érveim, veled ellentétben, majomarcú. De ha ilyen kicseszett intelligens vagy, írj nekem egy 15 mondatos szöveget arról, hogy tulajdonképpen mi a ménkü bajod is van velem. Na, faszikám, hajrá, bizonyíthatsz! Csillogtasd meg ragyogó elméd, brillírozz! Ha meg nem vagy rá képes, kuss a pofád!
2017. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Látszik milyen emberek ellenzik a pozitív gondolkodást... (8.)
2017. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Aki úgy akar gondolkozni, tegye, de aki nem ilyen, arra ne erőltesse, értitek már, észkombájnok? Nem az , bajom, hogy ti az oravecz nórás, mézes-mázas, rózsaszín felhős világban éltek, Coelho-idézetekre maszturbálva, ezt leszarom, jogotokban áll hülyének lenni. De amikor a másik torkán akarjátok ezt a maszlagot lenyomni, az idegesítő...
2017. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!