Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van/Lesz valamilyen eredménye...

Van/Lesz valamilyen eredménye a feminizmusnak?

Figyelt kérdés

Nagy marhaság az egész, logikátlan indokokkal. Azt kéne belátni, hogy vannak az életnek olyan területei, amiben a férfiak jobbak, és vannak, amikben pedig a nők. De a nők - amellett, hogy az ő előnyeik miatt senki sem siránkozik - olyan dolgokban akarnak férfival egyenrangú lenni, ahol biológiai adottságok miatt nem lesznek egyszinten sosem.


Például amikor azt feltételezik, hogy indokolatlanul magasabb a férfiak fizetése. Nem, teljesen indokolt ilyen-olyan okokból. De ugyanarra a munkára, és ugyanolyan minőségű munkára a nők eddig is ugyanannyi fizetést kaptak, mint a férfiak. Kivéve, amikor béralku esetén - szintén biológiai adottságok miatt - nem elég bátrak a nők ahhoz, hogy sokat merjenek kérni.


Én például olyan szakmában dolgozom, amire a férfiak egyértelműen jobbak átlagban. Arra lennék kíváncsi, hogy a feminizmus vajon érintheti-e olyan mértékben a cégek által adott fizetést, hogy márpedig a férfi ne kapjon többet, mint a nő. (akkor is, ha egyértelműen jobb minőségű munkát végez, mert jobb adottságai vannak arra a munkára, pl nagyobb teherbírású, erősebb, bátrabb, és nem esik ki hónapokra szülés miatt)

Vagy hogy pl inkább egy nőt vennének fel, aki kevesebbet tud teljesíteni abban a munkában, mint én, de a nemek közti egyenlő eloszlásra törekedve mégsem engem választanának.


Szóval fog-e egy férfit negatívan érinteni a feminizmus ténylegesen, vagy csak beszélik-beszélik de igazából semmi haszna?



2017. febr. 25. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim válasza:
írd be youtube-on, hogy "rekt feminist videos" választ kapsz az összes kérdésedre.
2017. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
46%

A te érvelési hibád: állító kérdés.


IGEN, van haszna.

NEM, nem érinti a férfiakat hátrányosan. A kis puhapcsöket igen.


IGEN, egyenrangúak a nők a férfiakkal. TÉNY.

A puhapcsökkel nem, de azokkal a férfiak sem egyenrangúak.


Ez az egész "eszmefuttatásod" ostoba, önigazoló, intelligenciahiányos és tájékozatlan. De minden jó valamire, pl. elrettentő példának.

2017. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
48%

Nő vagyok és nem értem miért kell mindenben egyenlőnek lennünk? Oké hogy tiszteljük és becsüljük meg egymást egyformán... de mikor azzal jönnek hogy dolgozzak napi 10-12 órát mint a férfiak, sportoljak, legyek olyan izmos és edzett mint a férfiak, hozzak haza annyi pénzt mint a férfiak, folytsam el az érzéseimet mint a férfiak blabla .... unom nagyon. Nem férfi vagyok hanem nő.

És NŐként szeretnék élni és létezni.

Utálom bizonygatni ezt , mert folyton azzal jönnek biztos én is emancipunc.i vagyok miközben nem...

2017. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

#3-as: köszi, ilyen egy igazi nő. Megvannak az életnek olyan területei, amikben ti vagytok a jobbak, de a munkában általában mi férfiak. De ettől mindkét nem ugyanannyit ér összességében.

Csak nem kéne törekedni egyenlőségre, mert akkor nem lesz férfi és nem lesz nő, hanem egyneműség lesz, az meg kinek jó? Senkinek.


Ezért vagyok kíváncsi erre, hogy ennek a torz képnek, amit a feministák vetítenek fel, lesz-e látható lényeges hatásra a világ működésében. Mert nem kellene.

2017. febr. 25. 18:36
 5/61 anonim ***** válasza:
58%

És te ki vagy, hogy eldöntsd, milyen az "igazi" nő?


Minden nő igazi, aki annak születik.

2017. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
54%
Milyen pontos, tudományos tényekre alapozod, hogy a "férfiak a munkában jobbak, mint a nők?" Valami alátámasztás?
2017. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
73%

"Csak nem kéne törekedni egyenlőségre, mert akkor nem lesz férfi és nem lesz nő, hanem egyneműség lesz, az meg kinek jó? Senkinek. "


A szó, amit keresel -segítek- az egyFORMAság. Az egyenlőség azt jelenti, hogy egyenlő jogok, egyenlő kötelességek és a választás teljes szabadsága. Ai neked azért félelmetes, mert ...?

2017. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

#4-es: például a "nem igazi nő" olyan, aki érzelemmentes, napi 12 órát is dolgozik sok pénzért és például nem ért az anyasághoz. Egy ilyen személy teljesen elvesztette női szerepét.


Ugyanúgy, ahogy egy férfi "nem igazi férfi", ha sírós, picsogós, félénk, ügyetlen és nem képes egzisztenciát megteremteni.

2017. febr. 25. 18:57
 9/61 anonim ***** válasza:
29%

2-es válaszoló nincs tisztában a mai napi mozgalmakkal. Úgy gondolja hogy a feminizmus mai nap is az egyenlőségről és a nők jogainak kiharcolásáról szól. Viszont manapság sokkal inkább a harácsolásról és konfliktusszításról.

A fizetéses példa tényleg igaz. Statisztikák szerint a férfiak fizetése valamennyivel magasabb azonos kategóriájú munkákban. Viszont ezek a statisztikák általában rendkívül felületesek, és ezért mutatják ezt. Vegyük például a pedagógusokat. Ebbe a kategóriába tartozik egy ovónő és egy egyetemi tanár is. Mivel a kategória átlagát nézzük az ovonő kevesebb fizetése természetesen le fogja húzni a nők átlagát. De ettől még a női és férfi professzorok ugyan annyit kapnak. És törvény van rá hogy ugyan annyit kapjanak.

Hogy fogja-e a férfiakat negatívan érinteni a feminizmus az jó kérdés. Szerintem igen és nem.

Nem, ugyanis értelmesebb emberek el tudják különíteni az első világbeli hisztit generált problémák miatt a valódi egyenlőtlenségtől, és folyamatosan dölnek be a feminista megmozdulások. Ennek egy nagy jele hogy Donald Trumpot választották az emberek ami véleményem szerint azt jelenti hogy az embereknek nagyon elegük van a politikailag korrektségből.

Ettől függetlenül a femináci mozgalmak miatt egy időben rengeteg férfit tévesen csuktak le megerőszakolás vagy szexuális zaklatás vádjával. És ezt a feminácik meg is lovagolták. Azonban én azt látom hogy ezzel még inkább a nőket szívatták meg, ugyanis manapság ezek miatt sokkal inkább azt látni hogy a közvélemény pont hogy a tényleges áldozatok ellen van mert úgy gondolják hogy biztos ez is kamu.

Valamint egy másik dolog ami miatt a nőket szívatják szerintem, hogy kamu problémákkal és kényelmi dolgokkal elterelik a figyelmet a feminizmus egy lényeges és segítő oldaláról. Arról hogy ma sok országban még emberszámba se veszik a nőket. Vannak ma is olyan helyek ahol szét erőszakolhatják és verhetik őket. Ha meg megunták akkor kinyírják. És ezek ellen nem hogy nem megy a mainstream feminizmus hanem még hátráltatja is hogy segítsenek azokon akik tényleg bajban vannak. Ugyanis "nem szabad beleszólnunk a kultúrájukba".

Ennek ellenére szerintem a legjobb módszer a politikailag korrekt náci harcosok ellen a fegyverükből adódik. Hangosak és elárasztanak annyi médiát amennyit csak tudnak hogy a boci szemeikkel sajnálatot gerjesszenek az emberekben, vagy legalább valami reakciót. A legtöbb amit egy hétköznapi ember tehet az hogy ignorálja őket. Olyanok mint a tűz. Ha nem eteted idő után magától elalszik.

2017. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
31%
9-es vagyok. Annyit tisztázzunk hogy nem értek egyet a kérdező által megfogalmazott társadalmi szerepekkel. Szerintem minden egyén úgy éli az életét ahogy neki jól esik amíg másnak nem okoz kárt. Ezt az "igazi férfi" és "igazi nő" megítélést sem hiszem hogy minden esetben igaz lehet. Főleg ha végzettségről és szakmáról van szó. Nem hiszem hogy hegeszteni csak férfi tud és a nőnek a takarítás lenne a dolga.
2017. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!