Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha végérvényesen el van...

Ha végérvényesen el van rontva az életem, van értelme megpróbálni helyrehozni vagy inkább készüljek a halára? 28F

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva 28 leszek és ilyen öreg fejjel talán már kijelenthetem, hogy elrontottam az életem. Éveikig nem találtam a helyem (most sem igazán), hiába dolgoztam, hiába tanultam és tanulok, elégedett nem lettem magammal. A céljaim sem sikerültek - még egy lakásom sincs pl..

Ugyanakkor látok másokat, hogy 25 éves korukra milliomosok, lakásuk, autójuk van, elégedettek magukkal, pedig inkább csak szerencsésebbek, mint én. Az élet verseny mi értelme féllábúként az egészségesekkel futni? Félreértés ne essék, nem sajnálom senkitől - ami zavar, hogy kb. ugyanannyi vagy esetleg több munka ellenére nekem nincs.

Mi ez, ha nem kudarc?

Épp ezért kérdezem: van egy minimális értelme vesztesen folytatni vagy inkább készüljek egy néhány éven belüli öngyilkosságra?



2017. febr. 26. 10:45
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
79%

Nem a pénz meg az anyagi helyzet a fontos. Hiába milliomos valaki ha amúgy magányos, barátnője sincs meg hobbija sem.


Nem késtél el semmivel, valaki még 26 évesen a bsc-t csinálja egyetemen. Ha ez megnyugtat én is a szüleimnél lakom 23 évesen és még munkám sincs.

2017. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Olyan nincs, hogy végérvényesen vége, mindig van kiút. Van, akinek könnyebb, van akinek nehezebb. De annak, akinek könnyű sem fenékig tejfel az élet.

Milliós autó, ház? És mi van a hitellel, lizinggel amiről persze senki nem szeret dicsekedni.

30 éves vagyok, nyugodtan kijelenthetem, hogy nálam a gömbölyű is kocka és nem gurul. Ha valami jónak látszó dolog történik velem, tuti hogy jön valami ami kettévágja és megnehezíti vagy újra kell miatta tervezni mindent és indulhatok előről.

30 éves vagyok, nincs gyerek, nincs ház, nincs autó. Van diák hitel, diploma viszont nincs, mert sokáig nem találtam a helyem, belefogtam valamibe, de rájöttem nem jó nekem és ott hagytam.

Most tanulnék, de nincs rá pénz.

De nem adom fel. És nem is szabad. Úgy vagyok vele, hogy lassan, de biztosan meg lesz.

Most úgy néz ki megint van kiút, talán van egyről a kettőre, de már rettegve várom mi lesz a következő rossz, ami elvágja ezt is.

Viszont az éltet, hogy minél nehezebb az oda vezető út, annál édesebb lesz a gyümölcs.

27 évesen még nincs miért aggódnod, nem vagy öreg és nem késtél le semmiről.

2017. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Ezek csak önámítások, hazugságok. Valójában mások legyőztek. Vesztettél. Sajnálom, hogy ezt mondom, de gondold végig: a pofádba fog röhögni a 20 milliós autóval és 30 milliós házzal rendelkező 25 éves? Persze, hogy igen. Ámíthatod magad, hogy "milyen jó lesz, ha odaérsz" meg hasonló bullshittel, a gond az az, hogy kb mindenki elhúzott melletted. És mellettem.

Azzal meg gyertek, hogy a pént nem lényeg. Mindent megold. Szerelemmel nem veszel lakást, autót, stb.

2017. febr. 26. 11:43
 4/24 anonim ***** válasza:

32 leszek és nekem sincs semmim. :) apám elhagyott minket. Anyukàm beteg nem tudott anyagilag támogatni. Betegségét örököltem. Próbàltam több munkahelyet. Most is keresgélek. Azt tudom hogy a munka nem tesz boldoggá még akkor sem mikor pénzt kapok. Tudod mióta vagyok boldog?

Amióta ismerem a párom. Előtte mindig volt vmi bajom míg egyedül voltam. Nincsenek már céljaim nem vagyok kitartó ember. Ezt el kellett fogadnom. Sőt azt is amilyen vagyok. Néha rosszba vagyok magammal. De ez ilyen.

Próbáld elfogadni magad és úgy könnyebb lesz.

2017. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom és őszintén szólva nem is akarom elfogadni magam "így".

Párkapcsolat meg nem érdekel, hatalmas nagy baromságnak tartom.

2017. febr. 26. 11:53
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

Veled az a baj, hogy másokkal akarsz versenyezni? De minek?

Lehet, hogy most a pofámba röhög a 25 éves milliomos, csak nem érdekel. A 25 éves milliomosnak nagy valószínűséggel milliomos szülei vannak, akik alá tették, amilye van. Mondván: " lehet, hogy hülye, de az enyém, mit csináljak" (nem egy ilyen család van a környezetben) csakhogy a szülök is megunják egyszer, vagy rosszabb esetben meghalnak. És akkor mi lesz? Talán semmi, mert van esze a gyereknek és éli tovább luxus életét, mert tud élni a lehetőséggel. Vagy 40 évesen itt fog keseregni, hogy mindent elvesztett és nem tudja hogy kezdje előröl.

Kár azon keseregni, hogy vannak 25 éves milliomosok, meg hogy elhúztak melletted, a nagy átlag ugyanis nem ilyen.

A nagy átlag olyan, mint te vagy én. Küzd és téglánként építkezik.

A baj az, hogy hiába mondod, hogy nem sajnálod tőlük, legbelül épp az a baj, hogy igen. És leginkább saját magad sajnálod, mert te nem vagy olyan szerencsés helyzetben. Viszont ezért nem is megy semmi. A nagy önsajnálat miatt, mert te nem oda születtél.

Te azt hitted, hogy majd suli, jó meló, jó pénz és jöhet a luxus. Az élet nem ilyen.

És abban az egyben biztos lehetsz, hogy az, aki önerőből, kemény munkával, vagy egy jó ötlettel (vállalkozassal) lett milliomos, soha nem fog a képedbe vigyorogni.

2017. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

"Nem tudom és őszintén szólva nem is akarom elfogadni magam "így".

Párkapcsolat meg nem érdekel, hatalmas nagy baromságnak tartom."


Akkor öld meg magad mert az jobb mint az állandó önsajnáltatásod! Főleg ha semmit nem akarsz tenni a saját boldogságodért.

És ha állandóan másokkal foglalkozol se leszel előrébb.

2017. febr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:

És mit old meg a pénz? Gondolj bele, lehet, hogy ők ott unatkoznak egyedül a nagy házukban, a garázsban meg a 10 milliós kocsijuk, amit bármikor ellophatnak. Távol állnak a boldogságtól.


Neked meg lehet, hogy egy panellakásban élsz, de lehet életcélod, sok hobbid, ha hülyeségnek tartod a párkapcsolatot, akkor azt nem mondom. De itt van előtted a cél: szerezz olyan munkát, amit szeretsz, gyűjts pénzt nagyobb házra, sportolj, építs karriert. Sokkal jobb életed lehet, mint nekik.

2017. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

van, kezdésképp a fejedben kellene rendet rakni. és pl nem másokhoz hasonlítani magad. Végképp el kellene hagyni az irigykedést.


Így tényleg sz@r életed van.


Én is 28 leszek 2 hónap múlva, soha nem volt bnőm, esélyem sincs 25 milliós autóra, de mégse érzem magam egy lúzernek csak azért mert más 20on évesnek már saját háza van. Magasról lesz@rom őket a házukkal együtt.

2017. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Csodás önámítások. Persze, ha valaki hazugsággal hitegeti magát, n zavarja a valóság. A valóság pedig az, hogy mindenki versenyzik. Vagy magával, vagy másokkal, esetleg az idővel. Mantrázhatjátok, hogy nem kell foglalkozni másokkal, a gond az, hogy nektek sem mindegy, hogy 25 vagy 55 évesen lesz lakásotok, autótok, esetleg akkor fogtok házasodni. Majd akkor irigykedve fogtok nézni azokra, akiknek márvkorábban, évek óta megvannak a fent említettek.

Az élet verseny.

2017. febr. 26. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!