Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szeressem meg magam?...

Hogyan szeressem meg magam? Mit tegyek, hogy legalább egy picit jobb legyen a viszonyom saját magammal?

Figyelt kérdés

Lehet ez ilyen kamaszdolog, vagy nem tudom, de akkor is borzalmas érzés gyűlölni saját magamat.. Mégis minden nap így kelek, így fekszek. És minél inkább érzem ezt, annál nagyobb az ellenszenvem magammal szemben. Olyan, mint egy ördögi kör, amiből nincs szabadulás. És nekem ebből már elegem van. Elég volt abból, hogy bármit csinálok, hibáztatom magam, büntetést akarok, mert úgy érzem megérdemlem, hogy minden amit másban szeretek, tisztelek, azt saját magamban gyűlölöm, vagy esetleg hamisnak vélem.

Olyannak látom magam, aki folyton megjátssza magát, jellemtelen, hazudik, manipulál, de mindeközben mégis annyira gyerekes, és idegesítő. Beszél hülyeségekről.. Például, hogy az ég az miért kék, meg ilyenek.. És ezekről zagyvál össze mindent, annak ellenére, hogy nem ért hozzá, ráadásul egy irritáló rikácsoló hangon. Annyira figyelmetlen, csak magával törődik.. Vagy még azt se.. Saját magát is becsapja, undorító. Tényleg undorodom magamtól. Hányinger ez a viselkedés. Mégis, hiába határozom el, hogy megváltozok.. Másnap azon kapom magam, hogy ugyanolyan visító hangon mesélem mi történt VELEM, és viháncolok közben mint egy olcsó ribi.. -_- De ha meg nem beszélek, akkor meg olyan bunkónak érzem magam.. Egy aszociális kis hülyének, aki tojik mindenki fejére..

Utálom, hogy lusta vagyok, mint a fene, de ha csinálok bármit is szorgalmasan, idegbajt kapok a saját lelkesedésemtől. Annyira szánalmasnak látom.. Nem tudom..

Nem akarok bunkó lenni senkivel se, mégis olyan mintha, mindenkit megbántanék. És ha "jót" is teszek, úgy érzem, az nem őszinte. És nagyon félek, hogy nem tudok őszintén segíteni másokon, szívből szeretni, törődni az emberekkel. Félek, megjátszom az egészet magam előtt is, és gyűlölöm ezt is, hogy mindig, mindenben kételkedek ami velem kapcsolatos.

Szeretnék jó ember lenni. De nem megy.. Utálom magam ezért. Bár azt mondják, kedves vagyok, és ártatlan, de ilyenkor mindig elfog az iszonyú bűntudat, hogy másokat is becsapok, hisz ilyeneket gondolnak rólam.

Nem tudom mi a bajom, de most már tényleg elegem van magamból.. Legszívesebben főbe lőném azt a személyt aki vagyok. Rühellem!! (enyhe kifejezés) Mit tegyek? Kérlek segítsetek, megőrülök.. :(



2017. febr. 27. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt kéne megértened, hogy nem lehetsz tökéletes. Ugyan úgy lesznek ellenségeid, mint barátaid, ne másoknak akarj megfelelni... Add önmagad, és ne érdekeljen, ha másnak a szemében ezért majd kevesebbnek tűnsz.
2017. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pszichológus.


Emellett foglalkozz a külsőddel és a belsőddel egyaránt, hogy jól érezd magad a bőrödben. Csináld meg a feladataid (házimunka, tanulás), mert akkor elégedett leszel magaddal. Hobbinak olyasmit válassz, amiben van sikerélményed, így büszke lehetsz magadra.


Dióhéjban ennyi. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy bezárkózol, mert akkor minden lehetőségtől elvágod magad, amitől esetleg jobban érezhetnéd magad.

2017. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Túl sokat gondolkozol ezeken. A túlagyalás mindig mindent elront.Azt kellene megértened, hogy ameddig bárkinek meg akarsz felelni, aki nem saját magad vagy, addig semmi sem lesz jó. Viszont ne állíts saját magad számára túl nagy elvárásokat, hiszen el kell fogadnod, hogy te sem leszel sosem tökéletes. Koncentrálj azokra a dolgokra, amikben jó vagy, és ne kérdőjelezd meg ezeket magaddal szemben. Amúgy pedig ha találsz valami elfoglaltságot, ami helyettesíti a magaddal való veszekedést, akkor fókuszálj arra,sikereket érhetsz el, amikre megéri büszkének lenned, és figyeld meg, hamarosan jönni fog az önbecsülésed is :)

Sok sikert! és én külső szemlélőként már azt elkönyveltem jó tulajdonságnak, hogy ezeket kiírtad magadból, úgyhogy olyan rossz ember mégsem lehetsz :D

2017. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!