Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a diákoknak...

Szerintetek a diákoknak minden nyarat végig kéne dolgoznia? Egyetemen év közben is?

Figyelt kérdés
Erről mi a véleményetek? Ti hogy csináltátok?
2017. febr. 27. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éves koromtól nyaranta másfél hónapot dolgoztam, egy hónap szabad volt. A szüleim mindig megduplázták a keresett pénzemet, így ebből mentem mindig nyaralni, bulizni, és ruhákat vettem. Nem utolsó sorban élveztem is, mindig találtam barátokat, és jól telt az idő.
2017. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ráérnek.
2017. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheti, hogy ne menjen, akkor nem kell. Én sokat dolgoztam, vagy 8-féle munkahelyem volt diákként összesen + a gyakorlat az egyetem miatt. Élveztem az összes előnyét. :)
2017. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Szerintem meg kell találni az arany középutat.


Az egészet azért ne dolgozza végig, de annak sem látom értelmét, hogy valaki 2-3 hónapot, azaz az év közel negyedét csak eltölti a semmivel.


Sajnos én is ilyen voltam, nagy léhűtő kocka, bánom is.


Ezzel nem azt mondom hogy menjen gyárba robotolni, de főleg egyetemen el lehet menni 1-2 gyakorlati helyre, ott kapcsolatot tud építeni, lehet hogy suli mellett is felkérik kisebb-nagyobb munkákra.


Én a gyakorlati helyemen jöttem rá, mi is érdekel igazán, és utána marasztaltak is, így suli mellett is csináltam, bedolgoztam. Gyakorlatilag csak 1 év munkaviszonnyal elég sok tapasztalatra tettem szert, ami önéletrajzban jól mutatott. Főleg ha azt nézem, nem egy ismerősöm 27-28 évesen is csak "tanult" aztán kikerül az életbe és van egy tök üres önéletrajza közel 30 évesen.


Lényeg a lényeg, én nem arra kényszeríteném hogy robotoljon, de aktívan töltse a nyarat. Vannak jó nyári munkák, vagy tanulhat nyelvet, simán ösztönözném külföldi munkára, mert éles helyzetben sokkal jobban tanulja az ember a nyelveket mint itthon könyvből.


Sajnos sok embernél pont ezt látom bajnak, hogy mindent csak kötelező rossznak tart. Kötelező tanulni, ezért teljesíti a kötelező minimumot, meg "szórakozik" mert később kötelező dolgozni...Holott nézhetné úgy is, mint hivatást, vagy kereshetné azt, ami érdekli és szeretetből csinálja.

2017. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem kell. 16 felett, ha kedve van hozzá, vagy rászorul ő/a család, akkor menjen, de semmi sem kötelező, és nem "kellene", csak ez is egy lehetőség.
2017. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, ha nincs rászorulva. Később szophat a munkával még negyven évig, ha életben akar maradni, legalább addig hadd csináljon hát valami értelmeset saját kedve szerint, amíg megteheti.
2017. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!