Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sajnálják le azokat az...

Miért sajnálják le azokat az embereket, akik diplomával takarítanak?

Figyelt kérdés
Én is ebben a szituációban vagyok jelenleg. Amikor ismerősök kérdezik, hogy mivel foglalkozom és megmondom nekik, látom rajtuk, hogy majd' elájulnak. Próbálnak tanácsokat osztogatni, hogy hogyan lehetne "jobb". Aztán jönnek a kérdéseikkel, hogy "De ugye ez csak ilyen átmeneti dolog?". Szüleim is állandóan ezzel rágják a fülem. Egyébként lenne több lehetőségem, de én ennél a munkánál maradok egyenlőre, mert ugyanannyit keresek mint a "nagyok", és még felelősségem sincs semmiért. Nem büfészakos diplomám van, hanem elég komoly, viszont csak átbukdácsoltam. Önbizalom növelőnek szántam, hogy elmondhassam magamról, hogy diplomás vagyok. Bezzeg gyerekkoromban mindenki azt harsogta, hogy egy takarító ugyanolyan egyenlő mint egy atomfizikus. Most valamiért másképp gondolják.

2017. febr. 28. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Mert sokat fizettél érte meg éveket feláldoztál a tanulásra gondolom többet vártak. Én is csodálkozom ha egy diplomás embert "alja munkát" látok végezni mert többet vártam tőlük ha már diplomát szereztek . Takarításhoz nem kell diploma.
2017. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Szard le őket! Én is diploma után kezdtem el kereskedelemben dolgozni, és imádtam. Annál jobban, minél több lenéző tekintetet kaptam. Aztán majd ha rájössz, hogy mit akarsz csinálni, akkor elkezded azt tanulnj.
2017. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Mert altalaban az ember azert tanul mert a diplomaval akar elhelyezkedni es erdekli amit valasztott. Illetve egy egyetem/foiskola nem olcso mulatsag sem penzben sem idoben, ha mar valaki aldoz ra (plane ha a szulei), legalabb hasznalja fel! En nem nezem le a takaritokat de nyilvan ha kitanittatom a gyerekemet tobbeves egyetemen es kiderul, hogy full feleslegesen akkor eleg nagyot fogok csalodni. Mert megszerez egy vegzettseget aztan lusta lesz hasznalni...az pedig hidd el, nem szamit milyen papirod van, az szamit amit csinalsz, ha megkerdezi valaki..azaz ha csak a presztizs miatt csinaltal diplomat, semmi ertelme hiszen ugyanaz lett beloled, mint akinek erettsegije sincs.

Errol egyik ismerosom jut eszembe, aki 32 eves, kozgazt vegzett de sosem dolgozott mert hozzament egy loves pasashoz, de ha megkerdezik mivel foglalkozik azt mindja hogy kozgazdasz.......holott haztartasbeli, csak 11 eve lett egy papirja amire kozgazdasz van irva. Oke Te dolgozol ami nagyon becsulendo, de attol meg sajnalnam a helyedben a penzt es az idot amit a diplomara aldoztal mert igy csak egy lenyegtelen fecni borkotesben.

2017. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a baj hogy a cégnél minden takarító ugyan annyit keres. Lehet hogy ha ottmaradsz pl 5 évig akkor zavarni fog mikor felvesznek egy újoncot és ugyan annyit keres mint te aki évek óta ott dolgozol.

Én festőként dolgozok 4 éve és sokkal igazságosabb a bérezés itt, habár nem mondanám soknak. Pl elkezdtem dolgozni 500ért óránként de volt kollégám aki 600 at kapott mert ő tapasztalt szakember volt, más meg 650-et kapott. Nyilván aki többet kap az nehezebb, komolyabb munkát végez, több mindent rálehet bízni. Már azóta nekem is nőtt a bérem, igaz már nem is ugyan ott dolgozok, többet tudok, önállóbb lettem.

2017. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Mi az a "lesajnálni" te drága? :)
2017. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Mert sok hülye van, aki azt hiszi, hogy a takarításhoz nem kell ész és hozzáértés.Nálunk is volt olyan szakmai képzettség nélküli takarítónő, aki ráspriccelte a kék festékkel bevont golyóscsapra a hideg zsíroldót és csodálkozott, hogy szétkente a kék festéket a fehér gázcsőre. Meg olyan is, aki az antik keleti csomózott szamártáskáról szépen lerázta a csomókat a keresztszálakkal együtt, merthogy ugye a szőnyeget ki kell rázni.....
2017. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a jó közérzetem miatt szereztem meg a papírt, ez kellett az énképembe. Ennek nincs ára, egy percet sem bánok. Az hogy más mennyit keres nem érdekel (nem értem miért téma ez itthon egyébként), nekem annyi elég, hogy én meg tudok élni. Pont hidegen hagy hogy egy újonc mennyit keres. Az is egy hatalmas tévhit, a 6-os válaszoló nagyon jól leírta, hogy egy takarítónak nem kell ész és szaktudás.
2017. febr. 28. 12:39
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez mind okes, attol meg a valaszt leirtuk. En tovabbra is igy gondolom. Annyit tennek hozza hogy hamis enkep mert nwm az vagy ami a diploman szerepel hanem ami lettel vegul a gyakorlatban.

3. voltam

2017. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 anyukám is takarítónő és inteligens. Senki sem hiszi azt hogy idióták a takarítónők. Itt azon van a súly hogy minek kell valakinek több évet lemnyomnia az egyetemen meg pénzt áldozni rá ha tulajdonképpen semmit sem akar kezdeni az ott megkapott tudásával meg a diplomájával.


A kérdező pont jó példa arra hogy miért kéne több előadást tartani a továbbtanulási lehetőségekről meg több olyan órát ahol az embereknek segítenek eldönteni hogy mivel foglalkozzon. Sok tanulónak addig nyomják a torkán az egyetemet meg azt hogy csak diplomával lehet ember hogy a végén belemennek majd pár év múlva jönnek rá hogy rossz szakmát választottak stb.

2017. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

1. Azert mert par ev mulva ha lecserelned a kocsid vagy a lakasod akkor zavarni fog hogy nem lesz eleg penzed.

2. Semmi tovabb lepesi lehetoseg nincs egy ilyen munkaban

3. 10 ev mulva is szinte ugyanennyi lesz a fizud

4. Masokat nem vesznek fel az egyetemre mert nincs eleg hely te pedig semmit nem kezdtel egy diplomaval

Semmi baj azzal ha takarito vagy de igy lehet hogy egy masik ember akinek meg az volt az alma, hogy olyan munkat dolgozzon mint amit a te diplomaddal lehet az most ugyanugy a padlot sikalja :)

2017. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!