Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki úgy dönt, nem készít blogot (azért, hogy ne legyen kitéve veszélynek), minél kevesebb időt tölt az interneten, nem lájkol többé a facebookon, nem posztol semmit, végül kikapcsolódik a fogyasztói társadalomból?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen úgy érzem, sokat vagyok itt, függővé váltam, valamint sok dolog zavar, ami körülöttünk zajlik, ezért építeném ki a továbbiakban másként az életem.
2017. febr. 28. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

én elég ritkán facebookozok, gyakorizni is munkaidőben szoktam főleg...

mindenki azt csinál amit akar...

nem jó ha függővé válsz valamitől...


24F

2017. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bizony. Mégis ma már ott éljük az életünket. Hová is vezet ez? Az emberi kapcsolataink ezáltal mennek tönkre, tönkreteszi a családi életünket is. Innentől kezdve szeretném leredukálni az interneten töltött időt a minimálisra.
2017. febr. 28. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: nem a facebookkal van gond, hanem az idióták felhasználási módjaival...itt is az ember használja hülyén a kapott eszközt sajnos...rengeteg előnye van és lehetne, ha tudnák az emberek megfelelő módon használni :)


24F

2017. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fogyasztói társadalomból kilépni nem lehetetlen ugyan, csak nagyon nehéz, sok munkával jár.


Blogot nem készíteni nem döntés kérdése, inkább fordítva, hiszen senkire nézve nem kötelező vagy "erősen javallott" blogot indítani. Azt sem igazán értem milyen veszélynek lenne kitéve valaki, aki blogol, hiszen személyes információkat sem kötelező blogoláshoz megadnod.

Nekem is vannak ismerőseim, akik személyes sértésnek veszik, ha nem lájkolom a posztjaikat, én meg nem tudom eldönteni, hogy nevessek rajtuk vagy sajnáljam őket.

Maradjunk annyiban, hogy offline élni hasznos, bár néha nem kifizetődő (és itt most nem arra gondolok, hogy lemaradsz arról, hogy X celeb mit ebédelt, hanem pl. pályázati vagy munkalehetőségekről nem szerzel tudomást).

2017. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért veszélyes, mert valaki rád ismerhet az alapján amit írsz. A likeolást pedig azok az emberek élvezik, akik kicsit nárcisztikusak. Ha én kiteszek valamit, akkor az vers, zene, idézet szépirodalmi művekből, de nem az, hogy kimentem a közértbe. A zenékkel, szépirodalommal másokra próbálok hatni, bemutatni az utat önmagukhoz.
2017. febr. 28. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!