Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, mikor az ember...

Miért van az, mikor az ember még kisgyerek mindent sokkal szebbnek lát, mint mikor már egyre idősebb lesz?

Figyelt kérdés

Pl. Régen mikor kimentem az udvarra mindig mentem hintázni.

Olyan különlege volt minden.

A madarak csicsergése, a napfény, a szellő, ahogy egyre magasabbra hintázok.


Most is megvannak ezek, de semmi olyan érdekesség nincs benne mint akkor.

És nem is értem régen hogy tudott ez olyan lenni mint egy mese, hogy minden szép.



2017. márc. 10. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:

más motivált akkor


24F

2017. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert alapvetően pozitív beállítottsággal születik mindenki. Először a legcsodásabb dolog édesanya hangja, ölelése, utàna a családra is kiterjed, majd mesékre, játékokra, csodálatos az egész világ(kezdetben az anyai szeretet miatt hiszi ezt mert az anya jelenti kezdetben az egész világot. Ebbol fog majdam megmaradni az extroveltság.ez az "ősbizalom") Aztán jönnek az élettől a pofonok amik jobb esetben tapasztalatot, tanulást szolgálnak, rosszabb esetben "megtörik" az egyén és alapvető beállitottsága átfordul egy bizalmatlanba aki már uj dolgoknak sem tud örülni vagy azokban is csak a csalodast keresi.az, hogy ki hogyan tud pofonokat feldolgozni valahol megint a kisgyermekkori beidegződésekre tapasztalatokra vezethető vissza.
2017. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Annak volt igazán jo gyerekkora, aki extrovertált marad és felnőtten is nyitott mindenre, könnyen, nagyokat tud nevetni, a problémák nem megtörik hanem megoldásokat keres vagy azzal is tud logisztikázni
2017. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan szépen megfogalmaztad 2-es, én se tudtam volna jobban.
2017. márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
A válasz roppant egyszerű.. Akkor Boldog voltál.. most nem vagy az! Ezen kellene változtatnod.. Boldogan a legegyszerűbb dolgoknak is tudsz örülni.. másképp látod a világot.. Színesebbnek, játékosabbnak, érzékibbnek, csodálatosabbnak.
2017. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
A válasz egyszerű: egy gyernek akkor ismerkedik a körülötte lévő világgal,minden új és izgalmas. A megszokottság veszi el a varázsát. Pont ezért izgi neked a tengerparton sétálni és ezért nem annak,aki ott él.
2017. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, részben megszokotság. De annak ellenére hogy már idősebb az ember, lehetséges hogy ugyan ugy csodálja ezeket a dolgokat. Ajánlom probáld meg te is élvezni, mert nagyon rövid az élet és nemsokára elmúlik a lehetőség :)

Én is így teszek... :)

2017. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki volt nyalva a valagad? Mindent megcsináltak neked, és csak a szórakozásra kellett gondolnod... talán
2017. márc. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel a fák ugyanolyan zöldek, a madarak ugyanúgy csicseregnek, stb., ezért csak egyvalami változhatott meg: te magad.


De ez már csak azért sem vészes a te esetedben, mert erre a legtöbb ember fel sem figyel önmagánál, úgyhogy ez igen nagy dolog a részedről.


Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem vagy olyan rossz állapotban, mint (sajnos) a többség.


Az élet pont annyira szép valaki számára, amennyire szépnek látja.


Egyszer láttam egy furcsa jelenetet Egyiptomban. Egy luxus szálloda közvetlen szomszédjában volt egy naaagy szemétdomb, amin egy 6 éves forma kisfiú játszott a szemétben talált kincsekkel, a mocsokban, kukacoktól hemzsegő kecske tetem mellett...elég szívszorító látvány volt. De arra lettem figyelmes, hogy a kisgyerek láthatóan boldog volt - játszott!


Ránézel a világra magad körül, és az olyan valamennyire, amilyennek látod. Undorító, veszélyes, koszos, akadályokkal teli hely, vagy egy varázslatos játszótér.


Maradj érdeklődő...annyi szép és érdekes dolog van a világban!

2017. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!