Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elhagytam a tárcámat, minden...

Elhagytam a tárcámat, minden lehetséges irattommal együtt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A buszról leszállva már nem volt a zsebemben. Hiába hívogattam a volánt, nem tudnak róla.

Személyi, lakcím, oktatási kártya vagy mi a neve, TAJ, bankkártya (Letilttattam netbankban, ezt nem tudja használni így) buszbérlet, diáki, adókártya, kondibérlet, minden.. Lehet volt még benne valami, sőt, egy felettesem névjegykártyája is. Meg pár ezer forint kp.

Mit tegyek, hogy ne tudjanak vele visszaélni? Ha annyira nagyon vissza akarná adni, aki megtalálta, akkor már keresett volna szerintem. Este fél 7 körül hagytam el, azóta semmi nyom. Azt hiszem volt benne olyan papír, amin a telószámom is rajta van, vagy akkor Facen megkeresett volna.. Mit tegyek? Ezeket a kártyákat hol igényeljem újra? Ti mit cisnálnátok?


2017. márc. 11. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én lehet, hogy várnék egy kicsit. Ismerősöm is vitt már vissza talált táskát, de kiderült, hogy már vagy 3 napja hagyta el az illető. A legfontosabb a személyi, azt akármikor igényelhetsz ingyenesen, csak a születési anyakönyvid kell hozzá. Megmondod, hogy elveszett a régi, így egyből kapsz egy ideigleneset is. Gondolom még a buszbérlet lényeges, a többivel én várnék pár napot, hátha visszatalálnak.
2017. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen csoportok mint pl a pesten találtam. Vagy kérdezd meg többször a volánt, hogy nem adták le.


Ha minden kötél szakad akkor a személyit lakcímkartyat okmányirodában tudsz igényelni. Tajt talán az oepnél. Az oktatási kártyát talán az oktatási hivatalnál, de ebben szerintem az ofő is tud segíteni. Adokartyat meg a navnál. A diákot is okmányirodában ha nek-es.


A többit viszont buktad.

2017. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nézem közben ezeket a csoportokat, csak hát ugye ott vagyok a személyimen és diákin rajta van az egyetem és bármikor megtalál, ha akar facen.
2017. márc. 11. 09:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendőrség csak kihozta. Egy öregember postaládájába dobtál bele a jószívű emberek, a tárcámat lenyúlták, belőle a pénzt, meg néhány blokkot, ami garancia volt pár cuccomra, de meg vannak a papírok.
2017. márc. 11. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Pffff. Mi a f#szért nincs már ennyi becsület az emberekben? Utálom ezt a rosszindulatú, haszonleső világot..

Legalább volt, ami megkerült.

2017. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!