Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy mire az...

Honnan tudhatom, hogy mire az életfeladatom?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint minden ember lett tervezve valamire, és azzal kell hogy foglalkozzon az életben, mert akkor lesz teljes az élete.


Hogyan deríthetem ki, hogy melyik az a hivatás, amiben kitudnék teljesedni?


Mert jelenleg csak stagnálok. De az a baj, hogy majdnem félévente változik az érdeklődési köröm.


2017. márc. 13. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
önfenntartás, fajfenntartás
2017. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Első: ahhoz nem kell nagy ész.
2017. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsőként végezz egy kis önvizsgálatot, sorold fel magadban nagy vonalakban, hogy mi az a téma ami érdekel téged. Nem mondtál kort, így nem tudjuk, hogy tanulsz/dolgozol-e és hogy mit. Én pl. fizikusnak készülök, de az is lehet, hogy a végén nem is ilyen pozícióban fogok tudni elhelyezkedni. Számomra már az is megfelelő lenne, ha egy fizetőképes állást találnék egyetem után, csak az a gond ezzel, hogy az egyetem nem fog megtanítani téged arra, amit majd dolgozni fogsz, ezt sajnos - legalábbis nagy részét a tudásnak - saját magadnak kell, önerőből elsajátítani, de legtöbb munkahelyen azért betanítanak, szóval emiatt nem aggódnék.


Esetemben is kb. 4 egyetemi szakot képzeltem el, hogy hova fogok majd jelentkezni - általános iskolától kezdve egészen az egyetem első évéig változtak az elképzeléseim. A fizikában sem vagyok teljesen biztos, hogy ezt szeretném csinálni, szóval a diploma megszerzése után nagy valószínűséggel elmegyek egy OKJ-s képzésre, mert annak több értelmét látom.


Nincs ezzel baj, csak azért tudd, hogy főleg mi az ami foglalkoztat.

2017. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 ki beszél észről?
2017. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Legnagyobb cél pedig, itt, e földi létben, ember lenni mindég, minden körülményben"
2017. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az életfeladatod az, hogy rájöjj, hogy nem vagyunk életfeladatra tervezve. Csináld azt, ami érdekel.
2017. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!