Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magukat elvontnak tartó...

Magukat elvontnak tartó kamasztársaim! Melyek a kedvenc művészeti alkotásaitok? Írhattok filmeket, zenéket (akár együtteseket, akiket nagyon kedveltek), könyveket, festményeket, de akár mást is.

Figyelt kérdés
Még egy kérdésem lenne: Van-e példaképetek, és ha igen, ki az?

2017. márc. 16. 21:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Én elég elvont vagyok szerintem, egy művészlélek. Kedvenc művészeti alkotásom kifejezetten nincs, de azokat szeretem, ami egy kicsit mélyebb érzelmeket akar mutatni. (Ha gondolod, majd linkelek párat)

Könyvekből Mark Lawrence és Andrzej Sapkowski könyvei a kedvenceim. :)

2017. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Elvont vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy művészlélek, pedig mindenki evvel párosítja.

Festés, rajzolás távol áll tőlem.

Sport az ami elől van, és a tanulás, mert anélkül nem lehet jó munkám, ergo nem érem el a céljaim máshogy nem kerítek pénzt..

Könyv? Asylum

2017. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Beethoven, a szimfóniák, zongoraszonáták kb minden műve a kedvencem. Akárhányszor hallom némelyiket, a hideg kiráz, persze pozitív értelemben.

Egyben idolként is tekintek rá -ha mondhatom így.

Egyéb művészeti kedvenceim, a Sixtus kápolna Michelangelo festette alkotásai, meg Vatikán-szerte majd' minden alkotás, legyen szobor, festmény, épület. Nagyon szeretem az olasz művészetet, sőt, egész Olaszországot, így kiterjesztem kakz előbbi mondatot a teljes országra. Még Breughel festményei közül van néhány, ami meg tud mozgatni.

Könyvek közül, Dosztojevszkij művei, valamint Janne Teller: Semmi c. könyve.

2017. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Elnézést, csúnyán elírtam: az a "kakz" csak egy sima "az" akarna lenni.
2017. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Edgar Degas balett-táncosait szeretem, a gótikus épületeket, a rokokó divatot, elvétve a vintage-et, a romantika kori irodalmat. Rengeteg különböző stílusú zenét, és sokféle könyvet. Ha érdekel, privátban adok pár linket.
2017. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Elég sok féle módon lehet "elvont" az ember úgy tűnik. Én nézek animéket, de általában nem a mainstream, giccses darabokat. Néhány kedvencem:

Steins;Gate

Ergo Proxy (nagyon elvont)

Re:Zero

Chihiro


Filmek:

Delicatessen

Félelem és reszketés Las Vegasban


Sorozatok:

Breaking Bad

Twin Peaks

Game of Thrones (könyvek)


Zenéből elég sok félét hallgatok, van Rapp, alterosabb Rock, Chill/triphop, Electroswing stb.


Kedvenc versem az "If" by Kipling.

21/F

2017. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Horváth Zsombor 2 válasza:
85%

Először is: az elvont elég tág fogalom.

Másodszor pedig: Johann Sebastian Bach: d moll toccata és

fúga nagyon szuper

2017. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem Martin McDonaugh darabjait, pl. a Párnaembert a Radnótiban, Leenane szépe, A kripli (ezt már nem játsszák sajnos). Ezen kívül hallgatok komolyzenét, Shostakovichot, Beethovent, Bachot stb. Irodalom: kedvelem a klasszikus szépirodalmat: Dosztojevszkijt, Victor Hugot és úgy általában az orosz és francia irodalmat. Gyakran járok színházba, és mostanában elgondolkodtam azon, milyen jó lenne játszani, még ha csak amatőr szinten is.Próbálkozom időnként írással is, bár ez nem mindig megy.
2017. ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

Én nem tudom, hogy elvontnak számítok-e, de tetszik a kérdés, ezért megválaszolom, ha nem baj!:)


Igazából én nem vagyok művészlélek annyira.


Filmek közül a horror műfajt, és az olyan romantikus filmeket szeretem, amik nem boldogan végződnek. (Például: Mielőtt megismertelek, Csillagainkban a hiba, Keith.. És augusztusban lesz a premierje a Minden mindennek, amit szintén nagyon várok) A vígjátékok közül csak azokat szeretem, amikej tényleg tudok röhögni. (Nagyfiúk 1-2, Apafej, Nagyfater elszabadul.. Stb)

Illetve az olyasmi filmeket is szeretem még,mint pl. The Hunger Games,The Divergent,Beautiful Creatires.


Sorozatok közül nagy kedvencem a 13reasonswhy, és a Riverdale.


Könyvek közül a kihagyhatatlan Leiner Laura írásait nagyon szeretem. (Bexi sorozat, SzJG, Bábel.. Stb)

Olvastam a Lopott életet is, és persze a 13 okom voltot valamint a The Hunger Games. Igazából annyira sok mindent nem olvastam mostanában,mert a tanulást hajtom,de majd nyáron biztos jut rá időm. ;)


A zenét hagytam legutoljára. Imádom a zenét, az életem nélküle nem lenne teljes. Egyébként furulyázok és szeptembertől kezdve zongorázni fogok megtanulni. Az én ízlésem a kpop felé hajlik(Koreai pop). Nagy kedvencem együttesek közül a BTS,a B.A.P, a Blacpink, Exo, BigBang.. És még sorolhatnám, de ők a legjobban.

Az UB bandám a BTS(Bangtan boys).

Az UB-m Suga. A biasom Dae Hyun.

A bias wreckerem Zelo, és Jimin.

Mivel nem rég kezdtem el hallgatni a kpopot, ezért annyira sok bandát nem ismerek, de rajta vagyok.;)

2017. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Na, végre egy érdekes kérdés!

Abszolút a kedvenc könyvem Albert Camus Közönye, talán ez befolyásolta leginkább a gondolkodásomat eddig. De kedvelem a orosz realizmust, és Murakami-regényeket is szoktam olvasni.

Kedvenc film: Talán a Mike Leigh által rendezett Naked, vagy az 1973-as The Wicker Man, mindkettő zseniális. De a Holy Mountain is lenyűgözött, pont tegnap láttam, még emésztem.

A zenét kicsit nehezen szedem össze, mert mostanában rengeteget hallgatok, de nagy vonalakban mostanában ezek a kedvenceim: elsősorban imádom a The Clientele nevű együttest, talán a kedvenc szövegeimet írják, és a hangulatuk is nagyon tetszik. Aztán sok Shoegazet/Slowcoret is hallgatok, a My Bloody Valentine, a Duster, a Slowdive, a Galaxie 500 mind-mind nagyon jók. A post-punkot/new wave-et is kedvelem, mint pl. Joy Division, New Order, vagy a The Cure. De klasszikusabb régi popot is szoktam hallgatni, mint pl. David Bowiet, vagy Beatlest. Meg vannak leginkább az experimentális kategóriába eső zenék, ezeket is kedvelem: Animal Collective, Neutral Milk Hotel (oké, ez inkább fuzz-folk, de imádom őket), The Microphones/Mount Eerie, The Velvet Underground, King Crimson, Marvin Pontiac. Időnként magyar zenét is hallgatok, igaz, csak a Zombie Girlfriendet, a Szabó Benedek És A Galaxisokat, illetve a Kispált szeretem.

Festők közül Van Gogh a favoritom, meg Moholy-Nagy László munkái is tetszenek. Streetfotósok képeit is szoktam nézegetni, mint mondjuk Henri-Cartier Besson.

Valamilyen szinten minden megemlített személyt a példaképemnek tartok, nehéz lenne egyet is kiválasztani.

16f

2017. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!