Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Perelhet engem az a nekem...

Perelhet engem az a nekem lakást bérbeadó akinél a lakásában ott maradt a barátnőm szakítás és bérleti szerződés felmondása és ha kiköltözésem után és nem hajlandó elmenni? A lakást én béreltem

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Perelhet, de nem fog, mert hosszadalmas és a bérbeadót terhelik a költségek, viszont a barátnődet karhatalom igénybe vételével kirakhatja, mint jogcím nélküli lakásfoglalót.
2017. márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor végül is nem jogszerű ha tiszteletlenség miatt otthagyom a francba s felmondom a szerződést? Jogszerűen köteles lennék őt karhatalommal én kirakatni felmondásig?

Mert jobban érdekelne a jogos megoldás mint az "egyéb" "nem jogszerű, de" típusú megoldások.

2017. márc. 25. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Elöször is ajálnd fel a barátnödnek, hogy írattassátok át a szerzödést az ö nevére, így te rögtön minden gond nélkül mehetsz.


Ha ezt nem akarja, akkor te felmondod a lakást, mindent elrendezel, kiköltözteted az összes te dolgaidat, és ha addig is ott van még az ex akkor a kulcsátadáskor közlöd, hogy azok a cuccok nem a tieid és te nem tudtad öt kitenni. Èrdemes lenne, egy ügyvédet vagy egy a rendörséget megkérdezni(esetleg egy ingataln szakértöt), hogy ilyen esetben mi van. De ha valakinek semmi szerzödése nem volt, akkor olyan mintha bármelyik lakásba beköltözne engedély nélkül.

2017. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nehéz kérdés mert nem volt lefektetve a szerződésben hogy egyáltalán felvihetek e harmadik személyt. és nem tudom hogy alapesetben mit ír a törvény ha erről nincs megállapodás.

elösször én is erre gondoltam, hogy felnőtt ember távozok és kész de aztán elgondolkoztam, tényleg így van e.

és korábbi válaszoló is felvetette, hogy egyáltalán nem biztos hogy így van.

ráadásul bizalmi állásban vagyok nekem gond lenne bármiféle összeütközés a törvénnyel.

(és ezt a volt barátnőm is jól tudja)

ezért kellene jogilag teljesen korrekt s nem csak "valamilyen" megoldás.

2017. márc. 25. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!