Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne? Nem tudom mit...

Érdemes lenne? Nem tudom mit tegyek, illetve ilyen esetben mik a teendők?

Figyelt kérdés

Át szeretnék iratkozni másik iskolába, jelenleg 10.-es vagyok, és a 11.-et már új suliban kezdeném. Szakközépbe járok.

Mièrt tenném: iskolatársak miatt és nem jött be ez a szak (informatika)

Mièrt nem merem igazán megtenni: új hely, új emberek, idegen környezet.

Soha nem iratkoztam még át, sok segítségre lenne szükségem ez ügyben.

Egyébként gimnáziumba szeretnék járni, egy sima általánosba, letenni az èrettségit és utána valami más szakmát keresni. Nem túl későn szeretném ezt? Gondoltam arra is, hogy másik iskolában másik szakra megyek, de két év szakmai tudást nem igazán tudnék behozni, ezért is döntöttem a gimnázium mellett. Továbbá ezt a 10.-es évem tanulás szempontjából kissé elhanyagoltam, és ezt is szeretném újrakezdeni. Ilyen lehetséges, hogy - egyébként bukás nélkül - újrakezdjem a 10. osztályt?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

16/l



2017. ápr. 4. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne félj változtatni, ha úgy érzed, arra van szükséged. Habár az informatika jó irány lenne, de ha szívesebben járnál gimibe, szerintem nyugodtan iratkozz át. De feltétlenül beszéld meg a szüleiddel, kérd ki a tanácsukat, véleményüket. A végső döntést pedig Te hozod majd meg.

Érettségi után is mehetsz infós irányba, ha mégis meggondolnád magad.


Egyébként minden osztályban vannak ilyen emberek, és olyanok is. Biztosan fogsz találni egy-két barátnőjelöltet az új suliban is, és annál több nem is kell, de ez majd kialakul. :)


Szorítok neked! Ha kérdésed van, Írj bátran. :)

2017. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm :) ez nagyon sokat segített most. Csak az a baj, hogy az új helyektől félek nagyon, 8.-ban is egy csomót sírtam, mert idegen helyre kellett mennem. Nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen :)
2017. ápr. 5. 06:50
 3/4 Psycho ***** válasza:

Egyáltalán nem késő! Amit leírtál, teljesen reálisnak is tűnik. Az lenne a rossz lépés, ha lyukra végigcsinálnál egy szakot, ami nem érdekel + rosszul is érzed magad. Ha úgy érzed, váltani kell, az nem véletlen.


Másfelől meg akkor már tudod azt is, hogy képes vagy az újdonságnak ezt a sötét oldalát leküzdeni! :) Esetleg nincs olyan gimi, ahová valamelyik ismerősöd jár? Ha oda mennél, legalább volna ismerős arc a láthatáron, biztos jóval könnyebb úgy meglépni ezt a dolgot. Egyébként is az első ~1 hónap az, ami nehéz. Utána már csak mosolyognál a dolgon. Viszont gondolj bele, később mennyire megbánnád, ha benne ragadnál ebben a zsákutcában amiatt, hogy amikor lehetőség lett volna rá, nem merted néhány rossz érzés miatt meghúzni ezt a lépést! :)

2017. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Màr csak anyámmal kell közölni valahogy :(
2017. ápr. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!