Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt veled olyan, hogy folyton...

Volt veled olyan, hogy folyton valamiért szürkének/üresnek érezted a mindennapjaid, pedig nem kellett volna? Nálad miért volt és meddig tartott?

Figyelt kérdés

Elvileg mindenem megvan- párkapcsolat, és nehézségek után végre olyan munka, amilyet szerettem volna-. Viszont folyamatosan úgy érzem, mintha hiányozna valami.


Akkor kezdődött amikor váltottam a régi munkahelyemről: szoros barátság volt köztünk, nem az a formális munkaviszony, felszabadultak voltunk.

Az egyikükkel meg kb mint ha a lelkitársam lenne, annyira jóban voltunk, az ő hiánya volt a legrosszabb.

Azóta ő külfödlre is költözött, szóval a mindennaposból a ritkább beszélgetések/találkozások már-már megszűntek szinte..

Ez az egész baráti közösség hiányzik, és ezen belül még itt van ő is...


Hosszabb párkapcsolatban vagyok, szóval nem szabadan eleve űrnek éreznem az életem kicsit.. De valahogy mégis.


Az új munka meg új kihívásokkal is jár, és amíg ide eljutottam, bele is futottam 1-2 igen sz*ar helybe és szar főnökbe, amikből talán most itt is kijön egy kis szorongás és megfelelési vágy gyakran, hogy ne bukjak el.. (Pedig reálisan nézve persze van mit tanulnom, de meg tudom oldani a feladataim azért, hol könnyebben-hol nehezebben, de nincs aggodalomra okom. Gondolom az előző rossz tapasztalat hozta magával ezt, de kordában tudom azért tartani)

Szóval ezek az apró stressz források- ezeket nevezik pozitív stressz faktoroknak is, ezek vannak meg, de azt csinálom, ami érdekel.


Normális, hogy mostanában mégis itt van, gyakran előjön ez a "valami hiányzik" érzés, munka és párkapcsolat mellett?


Csinálok pedig programokat is, egyedül és együtt is, addig nincs is gond, de amikor egyedül vagyok és van időm gondolkodni, mégis, itt az az érzés, hogy hiányzik.. és még csak azt sem tudom mi.

26N



#szürke #űr #hiány #üres #szürke mindennapok
2017. ápr. 17. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Üresség érzés.. Érzéseink mindig egy szükségletünkre mutatnak, és annak kielégültsége befolyásoja, hogy negatív v pozitív érzelem lesz-e.


Szívesen találgatnék, de rád bízom:

[link]


Aztán majd írj, hogy mire jutottál, és akkor még megvitatjuk a lehetőségeket stb..

2017. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Enélkül is tisztában vagyok a 2( esetleg 3) fő problémával, ami miatt ez a helyzet kialakult, hogy beskatulyáznánk őket. De köszi, mert elolvastam az infókat, meg érdekelnek a hasonlók. :)


2 dolog hiányzik: a szerelem érzése az életemből ( pedig hosszú párkapcsolatban vagyok, de az a hormon pezsdítő dolog hiányzik na)... Viszont csak ezért az egy dologért, ami hiányzik a kapcsolatomból, még nem tartom helyesnek a szakítást, mert minden másban klappolunk és tervezünk együtt stb. Nem tudom mi ilyenkor a megoldás..


A másik meg a baráti közeg hiánya az új munkahelyemen, hogy még nem szoktam meg, hogy máshol sehol nem lesz már olyan jó társaság, mint ott volt.

- Illetve ehhez még csapódik a munkámmal járó kisebb stressz az új kihívások miatt, szorongás ha nem látom át még a dolgokat. De ez természetes, szóval ez le tudom küzdeni racionálisan.


Ez a 2-3 összetevő az oka az érzéseimnek, én ezt tudom.

(számomra fontosak az ( minőségi) emberi kapcsolatok, úgy érzem jól magam.)



Mostanában az a rossz érzés rajtam viszont gyakran visszatér. És ez rossz. :(

Most legalább meg tudtam fogalmazni( pedig nem igen akartam, mert saját magamat is rossznak érzem emiatt).

2017. ápr. 18. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Rendben akkor.


A szerelmes dologgal nem nagyon lehet mit kezdeni, mert egy új kapcsolatban is max néhány év után elmúlna a szerelem, ugyanide jutnál tényleg, csak az a partner meg nem biztos, hogy lenne olyan jó, mint a mostani :)


Az meg nem működk, hogy nem szeretnéd megfogalmazni az érzéseidet-szükségleteidet... muszáj, hogy tisztánnláss magaddal kapcsolatban :)


Ami nekem működött és működik, hogy mindig figyelem, hogy mire van szükségem, kapcsolatban vagyok az érzéseimmel. és tudom, hogy nem hajszolhatom magam negatív spirálba, nem engedhetek a rossz érzéseknek, mert az nem visz közelebb a szükségletem kielégítéséhez.


Sokszor persze pótcselekvésekbe megyek én is, ami annyit jelent, hogy netezgetek-gépezek, stb, ami azért hobbinak is elmegy (sokan meg ugye függőségekkel, koffein nikotin alkohollal tompítják, nem túl jó).

De ami igazán jó lenne az az, hogy valamilyen módon megalapozom, hogy sikeres legyek. Tehát igyekszem utánamenni a dolgoknak, fejlődni valamiben, ami segíthet.. (társas dolognál a kommunikációban pl, első benyomásban) tehát amolyan célként van kitűzve a dolog. És amúgy ez tesz boldoggá, hogy van mivel foglalkoznom mindig :)

2017. ápr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!