Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy gyöszös?

ASd012 kérdése:

Mit jelent hogy gyöszös?

Figyelt kérdés
Az oszttársaim folyton ezzal basztatnak hogy nem tudok egy szót és ezért műveletlen vagy
2017. ápr. 19. 14:54
 1/4 IIldiko32 válasza:

Nos, jogos a kérdés. Nálatok vannak gyöszök? Tudjátok mi az? Legalább el tudjátok képzelni, hogy milyen az a gyösz?


Gyöszös a kabátom.


Szállnak a szélben a gyöszök. (ez ugye a nyárfa vattaszerű termése, amit nagyon utálok, mert jelentéktelennek tűnik, mégis fáj, ha a szemedben ver tanyát)


A gyösz, az a szösz vidékies változata.


A szösz pedig a szösz, szöszmet, szöszmöte (szösz, „szőröcske”) < szőr szavakra vezethető vissza.

2019. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
gyenge, betegeskedő
2020. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Páromtól hallottam én is először ezt a szót, amikor azt mondta, hogy gyöszösen nőnek a növények. Az Ő szóhasználatában: nehézkesen, gyengén, vacakul, gyatrán..
2021. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nagypapámtól tanultam a szót és nála kb. a gebével volt azonos, csak emberre használva. Betegeskedő, gyenge, gyomorbajos, az a tipikus "vasággyal 40 kg".
2021. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!