Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki ajánlana valami jó...

Valaki ajánlana valami jó módszert ébrenmaradásra? Az osztálytársaimtól gyakran hallom, hogy éjjelekig tanulnak, én meg 11-kor már kidőlök, ami nem baj, csak néha, ha sok van tanulni, jól jönne, ha tovább bírnám. Többi lent.

Figyelt kérdés
A kávét már próbáltam, viszont az elmúlt évek során annyira hozzászokott a szervezetem, hogy simán elalszom este egy erős és nagy mennyiségű kávé után is. Nektek mi vált be ilyen helyzetekben?
2017. ápr. 20. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az jön be, ha kialszom magam rendesen, és minél rendszeresebben. Akkor egy-egy fennmaradás néha-néha belefér. De egy héten belül legfeljebb egyszer.
2017. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mozogj. Vagy sétálgass a szobádba, vagy tornázz, tuti nem alszol el, legalábbis engem bepörget. zuhanyozz le, egyél valami mentás rágót (ezt hallottam, nem próbáltam még)
2017. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tanuláshoz tök fontos az alvás. Inkább hamarabb kezdd el.


Testmizgás még fontos. Akkor csinál az egy új idegsejteket.


Még fontos: visszamondás. Ekkor íródik be igazán. Ez nem azért kell, hogy ellenőrid tudod e. Hanem ebből tudja az agyad, hogy fontos. Meg még abből ha több nap is ismétlet. Ezekből tudja mit kell tárolni és mi csak inger ami jön megy. Egy olvasás és visszamondás többet ér mint két olvasás.

2017. ápr. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többet ért ha jól kialudtam magam, akkor előbb visszajött vizsgán amit 1-2x olvastam, mintha elolvastam ötször hajnal 2ig...


Jó, nem voltam soha kitűnő tanuló, de egy diplomát csak összedobdtam

2017. ápr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez valami google-fordítós szöveg, vagy töröd a magyart?
2017. ápr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor van értelme éjszakázni, ha be tudod pótolni az alváshiányt. Egyébként a zöld teát ajánlom. Segít a koncentrálásban, órákig eltart a hatása, segít ébernek maradni.
2017. ápr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mommer válasza:
55%
koffein tabletta
2017. ápr. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!