Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te zaklatál rendszeresen...

Te zaklatál rendszeresen olyan embert akit nem ismersz és soha nem is láttál? Mennyi a valószínűség erre? Valószínűbb hogy ismerősünk zaklat minket?

Figyelt kérdés

Te irogatnál egy számodra ismeretlen netes eladónak? Lehet családtagja ír?


Üdv mindenkinek,

Kérdésem a következő:

Mint szinte mindenkinek, barátomnak is van, apróhirdető oldalon profilja ahol hirdetése van. Éppen a megunt, vagy helyhiány miatt eladó dolgait hirdeti.


Röviden: Rendszeresen kap olyan üzeneteket, ami már szinte zaklatásnak minősül.

Nem részletezem most.

Mindig más névről ír az illető de mi sejtjük hogy egy személy áll az üzenetek mögött.


Te "zaklatnál" egy számodra totál ismeretlen netes hirdetőt hónapokig?

Különböző üzenetekkel és fenyegetésekkel?


Szerintem ilyet nem tenne vele egy idegen, így hát jól sejtjük hogy valaki ismerős vagy család tag áll az üzenetek mögött?


Ha igen ami szerintünk nyilván való hogy valaki ismerősünk zaklat minket, akkor hogyan tudnánk rábizonyítani?


2017. ápr. 23. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
ha eladott volna nekem egy szar cuccot es unatkozok akkor siman
2017. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem kell kínlódani evvel az emberrel, nem megküzdeni kell vele, hanem kikerülni. Egyszerűen telefonos elérhetőséget kell biztosítani a vevőknek a netes helyett.
2017. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Senkinek sem lett eladva "sar cucc". :)
2017. ápr. 23. 23:32
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

A zaklatás mindig köthető valami okhoz. Így minimális az esély, hogy egy vadidegen ember zaklasson bárkit is, de ha előfordul akkor annak oka van.

Pl: A párod becsapott egy idegen az eladott tárgyával, és az idegen zaklatással áll bosszút. Nem lehet tudni.

De ha a párod úgy érzi, hogy zaklatják, akkor mehet a rendőrségre. Ők megtudják keresni a zaklatót, ha tényleg ez áll fent. De a párod törölheti a zaklatót az oldalról.

2017. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

le kell tiltani minden acc-ot amiről irkál.

idővel csak megunja a kamu email címek meg acc-ok gyártását.

rábizonyítani sehogy nem tudjátok, az IP-t a hirdetési oldal nem fogja kiadni, ez túl piti ügy ahhoz hogy a rendőrség bármit is lépjen.

meg ha ki is adná a rendőrségnek, még mindig ott van a szolgáltató aki kiadhatná az előfizető címét az IP alapján.

barátod csináljon új profilt, ne adjon meg települést csak megyét, esetleg cseréljen tel. számot.

2017. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Ez a kérdés már volt tegnap
2017. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Első válaszoló te is kissé fogyatékos lehetsz. "Ha unatkozok", na erre csak annyit ha nekem "sar" terméket adtak volna el akkor

Én személy szerint inkább jelezném az eladónak a problémát ha az adódott volna, nem pedig mikor unatkozom zaklatom... Jesszus.

De senkinek nem adott el ilyet mint írtam ilyenről szó sincsen.!

2017. ápr. 23. 23:37
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem szeretnénk jogi útra terelni az ügyet.

A rábizonyítást másképp gondoltam.

Kívülállók véleményét várom még.

2017. ápr. 23. 23:56
 9/16 A kérdező kommentje:
Szeretnénk már a szemébe nézni a kedves zaklatónak. Csak ennyi. Így gondoltam a bizonyítást
2017. ápr. 23. 23:58
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Kérd meg egy hekker ismerősödet, hogy nyomozza le az IP-címét, ez kb. 60 perc maximum.
2017. ápr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!